ایده جدید محسن رضایی که بر سر نخواستن او در دولت، دعواست: «قیام سوم و انقلاب در دقیقه ۹۰»
دولت قیمت‌ها را در شهریور ۱۴۰۱ تثبیت کند بازگشت به شهریور ۱۴۰۰ پیشکش!
تغییرات قیمت طلا و سکه در بازار رشت تا ساعت ۱۱:۰۰ امروز
آیا زنان ایرانی به حجاب اعتقاد ندارند؟!/ ضد انقلاب از شکست مفتضحانه ۲ پروژه عبرت می‌گیرد؟
دولت توان تأمین نقدینگی برای افزایش حقوق بازنشستگان را ندارد/۸ وزیر در لیست استیضاح مجلس / احداث سد مخزنی در رشت

به نظر می‌رسد مهمترین رویکرد و راهکار دولت برای مقابله با مشکلات قطعی مکرر آب و برق و اینترنت آن است که از بیخ و بن همه چیز را تکذیب کند و در مواردی که امکان تکذیب هم وجود ندارد تا حد امکان سکوت کند تا همه چیز در بی خبری سپری شود!

..................... تاریخ انتشار:۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ......................

رویداد گیلان :یک هفته است که شهرکرد، یکی از مراکز استان‌ها (نه یک شهر کوچک یا روستا) با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، آب ندارد. این در حالی است که استان چهارمحال و بختیاری سرچشمه رود کارون و همچنین زاینده رود است. علت قطعی آب هم گل آلود شدن چشمه کوهرنگ است و یک هفته است که مسئولان نتوانسته اند فکری به حال آن کنند و همچنان آب شرب مردم با تانکر تامین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صراط، قطعی گاه و بیگاه برق نیز همچنان ادامه دارد. مسئولان هرچند روز یک بار از قطعی برق در اداراتی که صرفه جویی نکرده اند خبر می‌دهند، اما قطعی برق فقط مربوط به ادارات نیست و برق خانگی در بسیاری از شهر‌ها نیز گاه و بیگاه قطع می‌شود هرچند میزان این قطعی نسبت به یکی دو سال گذشته کمتر شده است.

با این حال، مسئولان مدام به آنچه رفع مشکل برق می‌خوانند، افتخار می‌کنند. آن‌ها نیز تنها راهکار فعلی قطع نشدن برق را همکاری مردم می‌دانند نه چیز دیگری.

در کنار این دو مشکل، وضعیت اینترنت کشور به حد فاجعه آمیزی رسیده است. قطعی‌های مکرر اینترنت همچنان ادامه دارد. ماجرا فقط محدود به آتش سوزی در برخی مراکز زیرساختی مخابرات – اتفاقی که یکی دو بار در هفته‌های اخیر رخ داد – نیست. کیفیت اینترنت، چه اینترنت همراه و چه اینترنت خانگی به پایین‌ترین حد خود در سال‌های اخیر رسیده و دیگر قطع شدن اینترنت و بلااستفاده ماندن آن، به امری عادی تبدیل شده، اما عجیب است که وزیر ارتباطات تاکنون حتی یک بار هم کاهش سرعت را قبول نکرده است!

از آن بدتر اظهارنظر معاون وزیر است که می‌گوید کیفیت پایین نیامده بلکه سطح توقع مردم بالا رفته. باقری اصل، معاون وزیر ارتباطات گفته است: «علت نارضایتی مردم از کیفیت اینترنت رشد شتابان تقاضاست، البته کیفیت پایین نیامده و آمار‌ها این را اثبات می‌کند، اما سطح توقع مردم از سرویس‌ها افزایش یافته و تعداد کاربرانی که از سرویس‌ها استفاده می‌کنند نیز افزایش یافته‌است.»

به نظر می‌رسد مهمترین رویکرد و راهکار دولت برای مقابله با مشکلات اینچنین آن است که از بیخ و بن همه چیز را تکذیب کند و در مواردی که امکان تکذیب هم وجود ندارد – مانند قطعی آب در شهرکرد – تا حد امکان سکوت کند تا همه چیز در بی خبری سپری شود!

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
سپتامبر 2023
ش ی د س چ پ ج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
تقویم شمسی
شهریور ۱۴۰۲
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱