اشتباهات بد درباره اخبار انتصاب فرمانده جدید نیروی دریایی ارتش +تصاویر و جزئیات
امتداد روزهای سیاه کرونایی دولت روحانی با ۵۰۰ کشته/ تحولاتی که رئیسی ظرف چند روز برای مدیریت کرونا عملی کرد +جزئیات
عزل فرماندار لنگرود و انتصاب سرپرستی فرمانداری های لنگرود و آستارا
اقدام شایسته مجلس در صیانت از جایگاه مقامات کشوری/ چه چیزی وحشت به اردوگاه اعتدالیون و اصلاح طلبان انداخت؟
جریان عدالتخواهی در چه مسیری قدم گذاشته است؟/ تأملی بر یک پروژه امنیتی پیچیده در درون جریان انقلاب

کلانتری علاوه بر دولت روحانی در سه دولت هاشمی، میرحسین موسوی و خاتمی مسئولیت داشته است و به طور کل از جمله مدیران ریشه دار اصلاحات است.

..................... تاریخ انتشار:۰۶ تیر ۱۴۰۰ ......................

رویداد گیلان : یکی از موارد دلخوری مردم نسبت به مسئولان دولتی نحوه پاسخگویی آنان به مردم بوده است. این روزها پس از حادثه تلخی که برای اتوبوس خبرنگاران اعزامی دریاچه ارومیه اتفاق افتاد و متاسفانه منجر به درگذشت دو خانم خبرنگار شد، نحوه پاسخگویی و نشستن غیر متعارف «عیسی کلانتری» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور در مقابل خانوده داغدار باعث انتقاد افکارعمومی در فضای مجازی شد.

این انتقادات حتی به طور طنز تلخ نیز در شبکه های اجتماعی بازتاب داشته است و برخی از کاربران تصویر کلانتری با همان حالت نشستن را در مقابل برخی دیگر از حوادث محیط زیستی مانند آتش سوزی جنگل و از بین رفتن پرندگان و … قرار دادند. درواقع این انتقاد از کلانتری صورت می گرفت که حالت نشستن رئیس سازمان محیط زیست نه تنها ازنظر اخلاقی درست و شایسته یک مسئول نیست بلکه نشان دهنده یک انسان متاثر از یک واقعه تلخ نیست!

حالا کلانتری در واکنش به این انتقادات با بیانی تند عنوان کرده است: «نحوه نشستن همیشگی من همین‌طور است؛ چه عذرخواهی؟ برای چه؟ چه اتفاقی افتاده که عذرخواهی کنیم؟ شما با خبرنگاران صحبت کنید، شیطنت کردند. این‌ حرف‌های مزخرف را بعضی همکاران شما در می‌آورند. نحوه نشستن من مثلا چطور بود؟»

وی همچنین درباره حادثه‌ای که منجر به فوت دو خبرنگار شد اظهار کرد: «متاسفانه اتفاق است دیگر، می‌افتد. والا هیچ قصوری نبوده است. این ماشین استاندارد بوده است. این‌ها از کارخانه سیمان این ماشین را خواسته بودند. چون ماشینی بود که در سفر آقای جهانگیری هم از همین وسیله استفاده شد.»

حاشیه های کلانتری به این موارد محصور نمی شود. وی در ابتدا که به این سمت منصوب شد دوقطبی آب و پلنگ را بوجود آورد و عنوان کرد که موضوع آب از پلنگ در کشور مهمتر است. این درحالی بود که در زمان مدیریت «معصومه ابتکار» در سازمان محیط زست کشور بود که به موضوع انقراض پلنگ ایرانی پرداخته شد و حتی کار به طراحی لباس تیم ملی فوتبال با طرح پلنگ کشیده شد. اما کلانتری تا از در وارد شد اقدامات مدیریت قبلی را که در همین دولت رخ داد خارج از اولویت خواند و دوقطبی پلنگ و آب بوجود آورد که به باور کارشناسان اصلا وجاهتی نداشت که مطرح شود.

همچنین در شهریور ۹۶، «کاوه مدنی» با حکم عیسی کلانتری، معاون سازمان محیط زیست شد. نکته قابل تأمل اینجاست که رسانه های معاند که از کوچکترین التهاب و آشوب و هرج و مرج در ایران ذوق زده شده و همواره در مهیاکردن فضا برای تحریم مردم ایران از یکدیگر سبقت می گیرند، از انتصاب کاوه مدنی به شدت استقبال کرده و تاکید کردند که یک «جوان نخبه» در دولت ایران مشغول به کار شد. فردی که مشخص شد یکی از نفوذی‌هاست و وقتی پایش به یک پرونده جاسوسی باز شد از کشور فرار کرد. کاوه مدنی برای پیوستن ایران به معاهده خسارت بار پاریس به شدت تلاش کرد. این در حالی است که آمریکا زیر بار تعهدات تحمیلی این معاهده نرفت و اعلام کرد برای حفظ آمریکا و منافع مردمش از این معاهده خارج می‌شود. خروج آمریکا از معاهده پاریس در دولت اوباما پیگیری و در دولت ترامپ قطعی شد.

خاطره گویی جعلی از دیگر حاشیه های کلانتری بوده است. وی در اردیبهشت ماه سال گذشته در گفتگویی با انتساب مطلب خلاف واقع به امام خمینی(ره) مدعی شد که حضرت امام آواز خواندن زنان را حرام نمی‌دانستند! در همین رابطه، «حمید انصاری» قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در واکنش به انتساب مطلب خلاف واقع به امام خمینی(ره) از سوی عیسی کلانتری گفت: «آنچه که در این اظهارات در رابطه با گفتگوی وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی (جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای سید محمد خاتمی) با امام خمینی و ادعای «دستور حضرت امام به ایشان در استفاده از آواز تک خوانی زن در برنامه های ارشاد»، بیان گردیده است بنا به اسناد این مؤسسه و همچنین بنا به تکذیب جناب آقای خاتمی در پاسخ به استفسار موضوع از ایشان، صحیح نبوده و با واقعیت امر تفاوت فراوان دارد. بیان این خاطرات جعلی درحالی بود که رسانه ها با انتقاد از نسبت دادن این موارد غیرواقع به بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی عنوان کردند وی باید پاسخگوی عملکرد و مواردی همچون مسئله کاوه مدنی باشد. اما حالا این اظهار نظر اخیر کلانتری نشان می دهد که مدیران اصلاح طلب و دولتی اصلا بنای پاسخگویی ندارند.

آذرماه سال گذشته هم کلانتری طی گفتگویی با جسارت به ساحت مقدس بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امام راحل را فرزند ناخلف آمریکا دانست که آمریکا پشت شاه را خالی کرد و امام هم از این فرصت برای پیروزی انقلاب استفاده کرد!

این نوع اظهار نظراگرچه عجیب است اما چندان در دولت و برخی از مسئولان خصوصا ریشه دار اصلاح طلب غریب نیست. در حادثه برخورد قطار تهران مشهد در ایستگاه سمنان نیز «عباس آخوندی» عنوان کرده بود که «نگران نباشید مسافران بیمه هستند» و همین جمله داغ  دل خانواده های کشته شدگان حادثه را بیشتر کرده بود.

حالا یک حالت کاملا جالب از مدیریت و پاسخگویی را از جریان اصلاح طلب مشاهده می کنیم که پس از انتخابات ریاست جمهوری در حالی که ۸ سال کشور در دستان آنان بوده علم انتقاد برداشته اند و به جای پاسخگویی برای دولتی که هنوز مستقر نشده لغز می خوانند. اما در برابر این نوع از پاسخگویی که بر حسب اتفاق متاسفانه به ماجرای فوت خبرنگاران خود این جریان مربوط می شود، سکوت می کنند.

کلانتری ۶۹ ساله علاوه بر دولت روحانی در سه دولت هاشمی، میرحسین موسوی و خاتمی مسئولیت داشته است و به طور کل از جمله مدیران ریشه دار اصلاحات است. معاون رئیس جمهور در دولت‌های پیشین بیش از ۱۲ سال وزیر کشاورزی ایران بوده است. وزیر کشاورزی در سال پایانی دولتهای میر حسین موسوی، وزیر در دولت‌های اول و دوم اکبر هاشمی رفسنجانی و همچنین وزیر کشاورزی در ۳ سال اول دولت اول محمد خاتمی، ازجمله سوابق دوران مسئولیت وزارت کشاورزی وی می باشد.

به هر حال جریان اصلاحات در ۸ سال گذشته با راهبرد و مدیرانی که در سطوح بالای و میانی کشور فعالیت کردند وضعیت فعلی را بوجود آوردند که همچنان مشکلات این نوع مدیریت ادامه دارد و تا زمان استقرار دولت جدید نیز تداوم خواهد یافت اما جالب اینجاست که حتی در روزهای آخر نیز این افراد با رفتارشان بازهم ریشه و نوع تفکر خود را نشان می‌دهند.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
ژوئن 2022
ش ی د س چ پ ج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
تقویم شمسی
خرداد ۱۴۰۱
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰۳۱