اشتباهات بد درباره اخبار انتصاب فرمانده جدید نیروی دریایی ارتش +تصاویر و جزئیات
امتداد روزهای سیاه کرونایی دولت روحانی با ۵۰۰ کشته/ تحولاتی که رئیسی ظرف چند روز برای مدیریت کرونا عملی کرد +جزئیات
عزل فرماندار لنگرود و انتصاب سرپرستی فرمانداری های لنگرود و آستارا
اقدام شایسته مجلس در صیانت از جایگاه مقامات کشوری/ چه چیزی وحشت به اردوگاه اعتدالیون و اصلاح طلبان انداخت؟
جریان عدالتخواهی در چه مسیری قدم گذاشته است؟/ تأملی بر یک پروژه امنیتی پیچیده در درون جریان انقلاب

در رشت اما لیست نهایی اصولگرایان به مراتب موثرتر از همیشه در انتخابات پیش رو نقش آفرینی خواهد کرد. لیستی که بنا به شنیده های انتخاباتی، تمایل برای حضور در آن بسیار بالا است.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ......................

رویداد گیلان :به لطف سیاست های دولت تدبیر و امید به خصوص در حوزه اقتصاد، قریب به اتفاق نظرسنجی های انتخاباتی حکایت از پیروزی اصولگرایان در هر دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی دارد. همین موضوع هم سبب شده تا حضور در لیست نهایی اصولگرایان برای داوطلبان ورود به انتخابات شورا، به فاکتوری بسیار مهم بدل شود. نردبانی که می تواند نام افراد را از لابه لای اسامی فراوان داوطلبان ورود به شورا، به جمع ۱۱ نفر نهایی بالا کشیده و راه را برای ورود به پارلمان محلی شورا، سهل و آسان کند.

در رشت اما لیست نهایی اصولگرایان به مراتب موثرتر از همیشه در انتخابات پیش رو نقش آفرینی خواهد کرد. لیستی که بنا به شنیده های انتخاباتی، تمایل برای حضور در آن بسیار بالا بوده و چه بسا شورای ششم رشت، شورایی یک دست اصولگرا باشد.

آن چه در ادامه می آید، ترکیبی از افرادی است که بنا به سبقه سیاسی و فعالیت ها و جایگاه اجتماعی شان در این فهرست قرار گرفته اند. البته چینش این اسامی صرفا بر پایه گمانه زنی رسانه ای بوده و نگارنده هیچ ارتباطی با عوامل و دست اندرکاران تهیه لیست های انتخاباتی جریان اصولگرایی ندارد.

 

لیست اصولگرایان رشت

شمس شفیعی – وی را می بایست از اساتید دانشگاه و از فعالین اصولگرایی استان به حساب آورد. شفیعی از چهره های نزدیک به نماینده اصولگرای رشت بوده و در سوابق خود نمایندگی شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضویت در شورای نظارت بر مدارس غیر انتفاعی استان گیلان را دارد.

 

لیست اصولگرایان رشت

مجید عزیزی – بسیاری او را از همراهی همیشگی اش با سردار آقازاده به یاد دارند. مجید عزیزی چهره ای محبوب در بین اصولگرایان محسوب شده و نزدیکی اش به نمایندگی انقلابی رشت، او را به گزینه ای محتمل برای حضور در لیست های منتسب به اصولگرایان تبدیل کرده است.

 

لیست اصولگرایان رشت

محمدحسین عاقلمنش – میزان پایبندی این عضو شورای پنجم بر اعتقادات اصولگرایانه اش بارها محک خورده است. وی برخلاف برخی از شورانشینان به ظاهر اصولگرا که پس از ورود به شورا در مقاطع زمانی مختلف با اصلاح طلبان همراه شدند، همواره بر ایدئولوژی اصولگرایانه خود استوار ماند. رای سفید او در جریان انتخاب شهردار از بین دو گزینه حامد عبدالهی و جمشید رسایی و ایستادگی بر مواضع اش در عدم همراهی با اصلاح طلبان، نقطه عطفی در کارنامه سیاسی عاقل منش در شورای پنجم محسوب می شود.

لیست اصولگرایان رشت

ابوالفضل پورمجیب – با رد صلاحیت برخی چهره های به ظاهر اصولگرا و پرمدعا، این جوان رشتی و اصولگرا شانس بسیار زیادی برای حضور در لیست های منتسب به جریان اصولگرایی دارد. پورمجیب در بین جوانان ارزشی شهر رشت، به خوبی شناخته شده و از پایگاه رای بسیار خوبی برخوردار است. وی در دوره قبلی انتخابات شورا، آرای بسیار خوبی کسب کرد و این بار از مدعیان ورود به شورای ششم رشت محسوب می شود.

 

لیست اصولگرایان رشت

رضا عاشری – با کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس، بسیاری برای اولین بار با جوانی اصولگرا روبرو شدند که عزم خود را برای ورود به مجلس انقلابی جزم کرده بود. با این حال، برخی هم با توجه به حضور عاشری در شهرداری رشت، کاندیداتوری او در انتخابات مجلس را صرفا فرصتی برای کادرسازی و دورخیزی برای انتخابات دوره ششم شورا می دانستند. هر چه که هست این فرزند شهید را می توان از چهره های محتمل برای حضور در لیست نهایی اصولگرایان دانست.

 

لیست اصولگرایان رشت

قنبر همتی – سال ها فعالیت در جبهه فرهنگی و ارتباطات نزدیک با برخی نمایندگان اصولگرا، او را به عنوان یک اصولگرای سنتی به افکار عمومی معرفی نموده است. این فرهنگی خوشرو، پایگاه رای بسیار خوبی در بین جوانان رشتی دارد. گفته می شود هر فردی که همتی را بشناسد و حتی یک بار هم با او برخوردی از نزدیک داشته باشد، خود را ملزم به حمایت از همتی می بیند. ادعایی که صحت و سقم آن به زودی مشخص خواهد شد.

 

لیست اصولگرایان رشت

مسعود عباس نژاد – از جوانان رشتی و از چهره های نزدیک به سردار آقازاده که توانسته خود را به خوبی به افکار عمومی بشناساند. اگرچه سبد رای عباس نژاد صرفا محدود به آرای اصولگرایان نخواهد بود اما احتمال حضور نامش در لیست نهایی اصولگرایان بسیار بالا خواهد بود. بالاخره تصمیم گیران لیست های انتخاباتی خواسته یا ناخواسته به سمت حمایت از چهره هایی سوق پیدا می کنند که احتمال پیروزی شان در انتخابات بالاتر است ولو آن که در تطابق کامل با معیارهای چینش لیست هم نباشند!

لیست اصولگرایان رشت

مهرداد بردبار – از نزدیکان نماینده اصولگرای رشت، از مقبولیت بالایی در بین اصولگرایان برخوردار است. بردبار در کارنامه خود، معاونت و ریاست دانشگاه پیام نور استان دارد و از پایگاه رای بسیار خوبی در بین دانشجویان و اساتید دانشگاهی برخوردار است. در شرایطی که صلاحیت برخی چهره های همیشگی لیست های منتسب به اصولگرایان احراز نشده، راه بردبار برای ورود به لیست اصولگرایان بیش از پیش هموار است.

لیست اصولگرایان رشت

محمدحسین واثق کارگرنیا –  عضو دوره چهارم شورای شهر رشت و از نزدیکان به مجمع یاران انقلاب، این بار هم از شانس بالایی برای ورود به شورای شهر رشت برخوردار است. کارگرنیا به واسطه شرایط متاثر از پایتخت و گرایش رای دهندگان به جریانات وابسته به اصلاحات در انتخابات شورای پنجم، علی رغم کسب بیش از ۱۳ هزار رای از ورود به شورای پنجم باز ماند. با این حال بازگشت مجددش به انتخابات شورا و حضور نامش در لیست نهایی اصولگرایان آن هم در شرایطی که انتظار می رود رای دهندگان رویگردان از بازی های سیاسی اصلاح طلبان، به استقبال اصولگرایان بروند، از کارگرنیا گزینه ای جدی برای ورود به شورای ششم ساخته است.

 

لیست اصولگرایان رشت

سید حسین رضویان – مداح و فعال فرهنگی – سیاسی، چهره ای شناخته شده در بین جوانان اصولگرا و قاطبه مردم رشت به حساب می آید. این دانش آموخته مدیریت و دانشجوی دکترای تخصصی علوم سیاسی، به لطف سال ها حضور فعالانه در تلویزیون حالا از محتمل ترین گزینه های ورود به شورا محسوب می شود. گزینه ای که احتمالا شاهد حضور نامش در لیست های ۱۱ نفره منتسب به اصولگرایان خواهیم بود.

 

لیست اصولگرایان رشت

مهدی نوری هریس –  فعال اجتماعی و از کارمندان شهرداری رشت، چهره ای شناخته شده در بین جمعیت بزرگ آذری زبانان گیلان است. وی دارای مدرک فوق لیسانس معماری و لیسانس عمران و برادر شهید مدافع حرم (بابک نوری هریس) است. خانواده نوری هریس از منزلت بالایی در بین آذری زبان های گیلانی برخوردار است. حضور مهدی نوری هریس در دوره قبلی انتخابات شورا اگرچه با استقبال خوبی روبرو شد اما نتوانست راه او را برای حضور در جمع ۱۱ نفره شورا هموار کند. این بار اما داستان متفاوت از گذشته است و حضور نام نوری هریس در بین گزینه های نهایی لیست های منتسب به جریان اصولگرایی می تواند تضمین کننده پیروزی اش در انتخابات دوره ششم شورا باشد.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
ژوئن 2022
ش ی د س چ پ ج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
تقویم شمسی
خرداد ۱۴۰۱
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰۳۱