ایده جدید محسن رضایی که بر سر نخواستن او در دولت، دعواست: «قیام سوم و انقلاب در دقیقه ۹۰»
دولت قیمت‌ها را در شهریور ۱۴۰۱ تثبیت کند بازگشت به شهریور ۱۴۰۰ پیشکش!
تغییرات قیمت طلا و سکه در بازار رشت تا ساعت ۱۱:۰۰ امروز
آیا زنان ایرانی به حجاب اعتقاد ندارند؟!/ ضد انقلاب از شکست مفتضحانه ۲ پروژه عبرت می‌گیرد؟
دولت توان تأمین نقدینگی برای افزایش حقوق بازنشستگان را ندارد/۸ وزیر در لیست استیضاح مجلس / احداث سد مخزنی در رشت
آتش در سازمان تأمین اجتماعی

سالاری که خود انتخاب غلطی بود، با امضاهای کورکورانه هیزم در آتشی می‌ریزد که به سوختن آتیه کارگران و بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی منجر خواهد شد، مدتی بعد نیز به سمتی دیگر منصوب می‌شود و تنها این آتشی که در سازمان تأمین اجتماعی برپا کرده است، در تاریخ می‌ماند.

..................... تاریخ انتشار:۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ......................

رویداد گیلان :تأمین اجتماعی و حقوق کارگران و بازنشستگان را به اسم «کادر سازی» به اصلاح‌طلبان کاسب بخشیده‌اند و متأسفانه مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، ماشین امضای آقایانی شده که تصمیمات آن‌ها به تباهی و سوختن آینده کارگران و بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی منجر خواهد شد.

 

به گزارش رویداد گیلان به نقل از بولتن نیوز، رسانه‌های مختلفی درباره شخص مصطفی سالاری از گذشته تا حالش نوشته‌اند و با استناد به مدارکی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، مسیری را که وی طی کرده تا بر صندلی بزرگ‌ترین سازمان کشور تکیه بزند، به‌صورت شفاف و مستند منتشر کرده‌اند.

 

آتش در سازمان تأمین اجتماعی/ آتیه کارگران با سالاری درخطر سوختن/ این رفیق سالاری، سرمایه‌های بیمه‌گزاران را می‌بلعد

 

رانت بازی‌های گسترده سالاری برای فتح یک‌به‌یک صندلی‌های قدرت

مصطفی سالاری به‌یک‌باره از آموزش‌وپرورش به پارس جنوبی می‌رود و با ۲۵ سال سن از سال ۸۰ تا ۸۲ مدیر امور ثبتی پارس جنوبی، از ۸۲ تا ۸۴ مدیر حقوقی پارس جنوبی، از سال ۸۴ تا ۸۸ قائم‌مقام پارس جنوبی و البته هم‌زمان از ۸۴ تا ۸۶ مدیر فاز ۲ پارس جنوبی و از ۸۶ تا ۸۸ بازهم هم‌زمان مدیر پارس شمالی شده و بازهم هم‌زمان در همین سال‌ها از ۸۱ تا ۸۵ نماینده تام‌الاختیار پارس جنوبی در محاکم قضایی بوده است.

 

https://www.bultannews.com/files/fa/news/1399/2/11/1267361_511.jpghttps://www.bultannews.com/files/fa/news/1399/2/11/1267355_626.jpghttps://www.bultannews.com/files/fa/news/1399/2/11/1267358_507.jpghttps://www.bultannews.com/files/fa/news/1399/2/11/1267359_909.jpg

 

 

اما در همین سال‌ها شرکت توسعه انرژی پتروالکتریک متعلق به خانواده سالاری از مرتضی تا علیرضا و روح‌الله خمش‌آیا (سالاری در دهه ۸۰ فامیلی‌اش را تغییر داده) چند قرارداد چند ده‌میلیاردی را درست هم‌زمان با حضور برادرشان در بالاترین سطح تصمیم‌گیری پارس جنوبی می‌بندند و صدالبته باید از وزارت نفت بخواهید تا گزارش دهد تک‌تک آن قراردادها چه سرنوشتی پیداکرده است.

 

در دوران بی‌دروپیکر پارس جنوبی (دوره احمدی‌نژاد) هیچ نظارتی برای جلوگیری از چنین رانت چندمیلیاردی وجود نداشته است؛ اکنون نیز هیچ ضمانتی وجود ندارد که در تأمین اجتماعی و شرکت‌های زیرمجموعه شستا خاندان سالاری، مافیای جدید اقتصادی راه‌اندازی نکنند.

 

سالاری از سال ۸۸ تا ۹۱ به ادعای خودش بورس تحصیلی دانشگاه BORDEAUX فرانسه بوده است؛ این در حالی است که دوره فوق‌لیسانس مدیریت اجرایی در این دانشگاه دوبخشی است و حداقل سه سال طول می‌کشد و تنها دوره دکترا در این دانشگاه برای رشته مدیریت اجرایی، ۳ تا ۶ سال است. بااین‌حال باید پرسید آیا مصطفی سالاری به گزارش وزارت علوم و سازمان بازرسی شرایط احراز دریافت بورس در وزارت نفت را داشته یا خیر؟ اصلاً چرا سالاری که وزارت نفت، هر ترم ۲۰ هزار یورو خرج می‌کند تا مثلاً دکترای مدیریت اجرایی با زیرشاخه قراردادهای نفت و گاز از دانشگاه بوردو فرانسه بگیرد، به‌جای فعالیت تخصصی در وزارت نفت، رئیس تأمین اجتماعی می‌شود؟!

 

https://www.bultannews.com/files/fa/news/1399/2/11/1267356_399.jpghttps://www.bultannews.com/files/fa/news/1399/2/11/1267357_808.jpghttps://www.bultannews.com/files/fa/news/1399/2/11/1267360_518.jpg

 

بر اساس ادعای این رسانه‌ها، هزینه چند میلیارد تومانی ستادهای انتخاباتی دولت تدبیر و امید در سال ۹۲، در جنوب کشور، توسط سالاری تأمین‌شده است. به‌پاس جبران این حمایت‌های مالی، سالاری از آذر ۹۲ تا مهر ۹۶ استاندار بوشهر می‌شود. استانداری که طبق ادعای رسانه‌ها، دو متر از عرض یک معبر را در شهر خودش به بیمارستان در حال تأسیس می‌دهد و از ساده‌ترین رانت‌ها هم نمی‌گذرد.

 

سالاری پس از دور دوم حسن روحانی، از بوشهر به  گیلان می‌رود تا گیلانی‌ها، پس از مدت‌ها، یک شهروند بوشهری را در سکان‌داری استان سرسبز خود، شاهد باشند.

 

پس از ۲ سال، مصطفی سالاری در تاریخ ۴ تیر ۱۳۹۸ به بالاترین سمت دوران کاری خود که ریاست سازمان تأمین اجتماعی است، منصوب می‌شود تا پس از ۸ ماه خالی بودن سمت مدیرعاملی، سازمان تأمین اجتماعی بی‌تجربه‌ترین مدیر را به خود ببیند. بله سالاری هیچ تجربه‌ای در مراکز عملیاتی و سرمایه‌گذاری و مدیریتی تأمین اجتماعی ندارد.

 

رفیق سالاری رئیس جدید تأمین اجتماعی در مهم‌ترین سازمان کشور

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در جلسه پیاده‌سازی ساختار جدید ادارات کل و مدیریت‌های درمان سراسر کشور که به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور مدیران کل و درمان استان‌ها برگزار شد، می‌گوید: در حال حاضر در انتصاب مدیران سه معیار نتیجه آزمون، کانون‌های ارزیابی و سوابق و تجارب همکاران توأمان موردتوجه قرار می‌گیرد.

 

به گزارش بولتن نیوز، با مشاهده و ارزیابی این معیارها در انتصابات استان‌ها متوجه می‌شویم که در این سطح، در ادارات کل استانی و ادارات شهرستانی، سه معیار مطرح‌شده ملاک قرارگرفته و مورداستفاده قرار می‌گیرد. هرچند برخی از کارمندان تأمین اجتماعی نسبت به این روش اعتراض داشته و حذف تخصص و تجربه کاری در قبال آزمون را نتیجه نهایی این روش می‌دانند، اما علی‌ای‌حال می‌توان ادعا داشت تا درصد بالایی در ادارات کل استانی تأمین اجتماعی و ادارات شهرستانی، این قاعده وجود دارد.

 

اما داستان وقتی شکل دیگری به خود می‌گیرد که به انتصابات خود سازمان در مرکز توجه می‌کنیم. به نظر می‌رسد در این انتصابات، بیشتر از سه عاملی که دکتر سالاری عنوان داشته است، ریشه جغرافیایی افراد است که اهمیت بالایی دارد. چراکه عموم این انتصابات، یا در خصوص افرادی است که به محل تولد ایشان یعنی هرمزگان مربوط می‌شوند یا افرادی که گیلانی هستند و به آخرین محل مأموریت ایشان یعنی استانداری گیلان ربط دارند.

 

برای نمونه رضا مسرور که در زمان استانداری سالاری در گیلان به‌عنوان رئیس منطقه آزاد انزلی مشغول بکار بود، با آمدن سالاری به تأمین اجتماعی، عضو هیئت‌مدیره شستا بزرگ‌ترین هلدینگ کشور می‌شود.

 

در نمونه دیگر، جمیل حق‌پرست رئیس سابق تأمین اجتماعی استان گیلان را داریم. وی که از زمان احمدی‌نژاد، رئیس این سازمان در گیلان بود، در زمان استانداری سالاری در گیلان، این سمت را حفظ می‌کند و چند ماه بعد از رفتن سالاری به تأمین اجتماعی، تبدیل به معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی این سازمان بزرگ می‌شود.

 

یکی دیگر از این انتصابات که باز ریشه در گیلان دارد، انتصاب فرشاد نوروزپور به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره موسسه فرهنگی هنری آتیه به‌عنوان تنها ارگان رسانه‌ای و فرهنگی این سازمان است، جالب اینجاست که وی پیش‌ازاین، مشاور سالاری در امور جوانان در استانداری گیلان بود که بافاصله‌ای بسیار کم از آمدن سالاری به سازمان تأمین اجتماعی، به این جایگاه می‌رسد.

 

ازاین‌دست نمونه‌ها در انتصابات مرکز کشور سازمان تأمین اجتماعی بسیار دیده می‌شود. انتصاباتی که این سؤال را به ذهن متبادر می‌سازد: تکلیف آن سه شرط مهم در انتصابات که جناب سالاری فرمودند چه می‌شود؟ آیا این ملاک‌ها فقط در استان‌ها و شهرستان‌ها مهم است؟ در سطح کشور، بازهم رابطه حرف اول را می‌زند؟ آیا فقط این رشتی‌ها و بوشهری‌ها هستند که بالاترین امتیازات را در این سازمان دارند؟ و بقیه استان‌ها، خیلی اتفاقی، در رتبه‌های پایین‌تر هستند؟

 

آتیه کارگران با سالاری درخطر سوختن

همان‌طور که گفته شد، سالاری به‌محض ورود بر سازمان تأمین اجتماعی، به ماشین امضای مدیران بالادستی تبدیل می‌شود و به گفته خودش، نمی‌تواند جلوی سفارش‌ها بایستد. او نادره رضایی را یک‌شبه از کارمندی به مدیریت کلان رسانده و به‌عنوان مدیرعامل انتشارات علمی فرهنگی انتخاب می‌کند.

 

https://www.bultannews.com/files/fa/news/1399/2/11/1267362_935.jpg

 

بر اساس اسنادی که در رسانه‌ها منتشرشده، سالاری به نادره رضایی دستور می‌دهد در گام اول باج بزرگ را به مرتضی ظفرزاده (پسر علی ظفرزاده مشاور مدیرعامل تأمین اجتماعی) بدهد و هنوز نادره به صندلی مدیرعاملی انتشارات علمی فرهنگی تکیه نزده، پسر ظفرزاده را به‌عنوان مشاور اجرایی خود انتخاب کند.

 

https://www.bultannews.com/files/fa/news/1399/2/11/1267363_125.jpg

 

نادره رضایی، کارمند ساده موسسه رحمان (وابسته به مصطفی معین) مجری برنامه‌های انتخاباتی ستاد روحانی بود که وقتی شریعتمداری وزیر صمت شد او را برای مدت کوتاهی به ایران‌خودرو فرستاد تا بدون یک روز «تجربه» مدیر مسئولیت‌های اجتماعی ایران‌خودرو شود. سپس به دستور وزیر کار، او که به خاطر واکنش سنگین افکار عمومی از معاون وزیر کنار گذاشته شد، هم‌زمان با اشتغال در ایران‌خودرو، مشاور پیوندی رئیس بازداشت‌شده هلال‌احمر هم می‌شود. سپس با دستور سالاری مدیرعامل یکی از بنگاه‌های بزرگ تأمین اجتماعی می‌شود.

 

آتش در سازمان تأمین اجتماعی/ آتیه کارگران با سالاری درخطر سوختن/ این رفیق سالاری، سرمایه‌های بیمه‌گزاران را می‌بلعد

 

همچنین سید ارمیا مهدوی، (پدرش مشاور نوبخت و پدر زنش مدیرعامل منطقه آزاد انزلی) توسط سالاری، عضو هیئت‌مدیره همین انتشارات می‌شود. سید ارمیا مهدوی از آن ژن خوب‌هاست که به‌واسطه پدر و پدر زنش از سال ۹۶ پست‌های متعدد گرفته است: مشاور اجتماعی استانداری گیلان، مشاور شورای ارتباطات سازمان برنامه‌وبودجه، مشاور و دستیار مدیرعامل منطقه آزاد انزلی.

 

https://www.bultannews.com/files/fa/news/1399/2/11/1267364_560.jpg

 

گویا سالاری وقتی از استانداری گیلان به تأمین اجتماعی می‌رسد تعهد دارد این آقازاده را با خود بیاورد و ارمیا را به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره انتشارات علمی فرهنگی منصوب می‌کند. ارمیا تأکید کرده نمی‌تواند صندلی‌اش را در منطقه آزاد انزلی از دست بدهد، لذا سالاری یک راه دررو پیداکرده و ارمیا را به‌عنوان عضو غیرموظف انتخاب کرده تا الزامی به حضور در انتشارات علمی فرهنگی نداشته باشد.

 

سالاری که خود انتخاب غلطی بود، با امضاهای کورکورانه هیزم در آتشی می‌ریزد که به سوختن آتیه کارگران و بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی منجر خواهد شد، مدتی بعد نیز به سمتی دیگر منصوب می‌شود و تنها این آتشی که در سازمان تأمین اجتماعی برپا کرده است، در تاریخ می‌ماند.

 

سازمان بازرسی و مراجع ذی‌صلاح که باید صلاحیت مدیران سازمان تأمین اجتماعی و بنگاه‌های وابسته‌اش را تأیید کنند، معلوم نیست چرا چشم‌پوشی و اغماض کرده‌اند. سازمان تأمین اجتماعی به یک مدیر کار بلد در حوزه تخصصی تأمین‌ اجتماعی و سازمان‌های بیمه‌گر نیاز دارد تا فردی که به ادعای خودش دکترای مدیریت اجرایی با زیرشاخه قراردادهای نفت و گاز را دارد. اگر سالاری استاندار لایقی برای بوشهر بود، پس گزارش‌های متعدد سازمان بازرسی دراین‌باره چه می‌گوید؟

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
ژوئن 2023
ش ی د س چ پ ج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
تقویم شمسی
خرداد ۱۴۰۲
ش ی د س چ پ ج
« شهریور    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱