اشتباهات بد درباره اخبار انتصاب فرمانده جدید نیروی دریایی ارتش +تصاویر و جزئیات
امتداد روزهای سیاه کرونایی دولت روحانی با ۵۰۰ کشته/ تحولاتی که رئیسی ظرف چند روز برای مدیریت کرونا عملی کرد +جزئیات
عزل فرماندار لنگرود و انتصاب سرپرستی فرمانداری های لنگرود و آستارا
اقدام شایسته مجلس در صیانت از جایگاه مقامات کشوری/ چه چیزی وحشت به اردوگاه اعتدالیون و اصلاح طلبان انداخت؟
جریان عدالتخواهی در چه مسیری قدم گذاشته است؟/ تأملی بر یک پروژه امنیتی پیچیده در درون جریان انقلاب
رویداد گیلان گزارش می دهد؛

جناب آقای جعفرزاده نماینده حامی دولت ،مشکل ممکلت آن دسته از نمایندگانی هستند که پس از وضع قوانین، یا می خواهند آن را خم کنند، یا تفسیر به رای کنند و یا کلا مانند شما در موضوع این یادداشت، اجرا نکنند. و جالب تر آنکه حتی به گزاش دیوان محاسبات که از بدنه مجلس شورای اسلامی نیز می باشد نیز توجه نداشته و با آشفته نمودن فضا دیگران را به بی اخلاقی متهم نمایید.

..................... تاریخ انتشار:۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،اخیراً غلامعلی جعفرزاده نماینده حامی دولت طی مصاحبه ای با به به و چه چه از عملکرد میعاد صالحی رئیس صندوق بازنشستگی کشوری که دارای مدرک دکترای مکانیک است، منتقدان را به بی اخلاقی متهم ساخته و با تاصی از حافظ قرآن بودن صالحی، تلاش کرده است تا مدیریت وی بر این صندوق را قانونی و مشروع جلوه دهد!اینجا

این در حالی است که معاون فنی دیوان محاسبات کشور اخیراً طی اظهار نظری این انتصاب را مغایر با تبصره ۱ ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی عنوان کرده است.

همچنین نگاهی به این تبصره روشن می سازد که جعفرزاده حتی تلاشی برای مطالعه این نص قانونی ننموده و کورکورانه نسبت به دفاع از فردی که واجد شرایط قانونی انتصاب نبوده، می پردازد.

تبصره ۱ ماده ۱۷ این قانون عنوان می دارد: ‌تبصره ۱ – شرط عضویت در کلیه سطوح ارکان فوق، داشتن حداقل مدرک‌کارشناسی ارشد با پنج سال سابقه کار تخصصی در رشته‌های مدیریت، حسابداری، بیمه،‌مالی، اقتصاد، انفورماتیک و گروه پزشکی خواهد بود و انتصاب افراد مزبور پس از تأیید‌احراز شرایط سمت از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نافذ می‌باشد.

حال جای سوال اینجاست که وقتی نمایندگان ملت، شورای نگهبان و … که از بودجه بیت المال مصرف می نمایند تا قانونی تصویب و بر همه لازم الاجرا در آید، چگونه نماینده ای برخلاف آن حکم داده و اظهار نظر می نماید؟ و آیا چنین انتصاباتی را می توان قانونی شمرد؟

جالب توجه آن است که اظهارات جعفرزاده در حمایت از رئیس صندوق بازنشستگی کشوری در حالی مطرح می شود که بر اساس استفتاء شماره ۱۹۸۷ مقام معظم رهبری؛جایز نیست.

پس چگونه می توان دفاع از رئیس صندوق بازنشستگی کشوری را که با مدرک تحصیلی غیر مرتبط بر خلاف تبصره ۱ ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع راه و تامین اجتماعی منصوب شده است را همسو با قانون دانست؟ اگر این مغایرت نیست پس چیست؟

نکته جالب تر آنکه جعفرزاده برای اینکه سخنان خود را درست جلوه دهد به تاخر ماده ۱۱۳ قانون مدیریت خدمات کشوری نسبت به تقدم قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی مصوب ۱۳۸۰ اشاره کرده است این در حالی است که ادعای وی در این رابطه بر اساس آراء دادنامه های شماره ۲۶۱ مورخ ۹/۵/۱۳۹۱ و نیز ۷۷۳ مورخ ۲۵/۱۰/۱۳۹۱ هیات عمومی دیوان عدالت اداری با موضوع ابطال انتصاب سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی کشور، محکوم به بطلان است.

جناب آقای جعفرزاده مشکل ممکلت آن دسته از نمایندگانی هستند که پس از وضع قوانین، یا می خواهند آن را خم کنند، یا تفسیر به رای کنند و یا کلا مانند شما در موضوع این مطلب، اجرا نکنند. و جالب تر آنکه حتی به گزاش دیوان محاسبات که از بدنه مجلس شورای اسلامی نیز می باشد نیز توجه نداشته و با آشفته نمودن فضا دیگران را به بی اخلاقی متهم نمایید.

مگر شما در بیانه ای که ۱۹/۸/۱۳۹۵ در صفحه اینستاگرام خود منتشر نمودید ادعا نکردید سرباز مطیع و محض رهبری هستید؟ این چه اطاعتی است که تا بحث منافع پیش آمد برخلاف استفتاء رهبری عمل می کنید؟ اتفاقاً کارنامه عملکردی شما بازگو کننده این تعارضات است، زمانی که از انتصاب بخشداران غیر قانونی حمایت می کردید نمی دانستید که انتصاب بدون توجه به قوانین و مقررات در حکم غصب تلقی می شود؟ آیا به حرمت غصب اعتقاد ندارید؟

انتظار این است که در این فرصت باقی مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی، ناظرین این انحرافات را ببینند و این سوء سخنان را دریابند تا آینده دوباره تکرار نشود.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
سپتامبر 2021
ش ی د س چ پ ج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
تقویم شمسی
شهریور ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱