گزارش تصویری رویداد گیلان، مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گیلان
گزارش تصویری از جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری شهرستان رشت
گزارش تصویری مراسم شب خاطره ویژه بزرگداشت شهدای عملیات کربلای پنج
گزارش تصویری رویداد گیلان از هفتادو یکمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر رشت
گزارش تصویری رویداد گیلان از دلجویی خانواده پاکبانی که در اثر حادثه رانندگی جان باخت در جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت

عدم رسیدگی به مشکلات زیست‌محیطی منطقه “عینک” رشت مشکلات متعددی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

..................... تاریخ انتشار:۰۲ تیر ۱۳۹۷ ......................

 به گزارش رویداد گیلان تالاب “عینک” یکی از مناطق پرظرفیت استان گیلان و شهرستان رشت برای جذب توریست است اما عدم رسیدگی به مشکلات زیست‌محیطی این منطقه مشکلات متعددی را به ویژه برای ساکنان اطراف آن ایجاد کرده است.

از زمان آغاز به کار دوره پنجم شورای اسلامی شهر رشت وعده‌های فراوانی در خصوص رسیدگی به وضعیت تالاب “عینک” داده شده که متاسفانه تاکنون به مرحله عملیاتی شدن نرسیده است.

تبدیل تالاب “عینک” به عنوان مکانی برای جذب گردشگر، ثبت این تالاب در کنوانسیون رامسر، اجرای طرح‌های گردشگری آبی در این منطقه و رسیدگی به وضعیت زباله‌های رها شده در اطراف آن از جمله وعده‌های داده شده است.

عدم لایروبی تالاب “عینک” و عدم جمع‌آوری زباله‌های رها شده در پیرامون آن یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی است که ساکنان منطقه “عینک” رشت در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم به آن اشاره کرده‌اند.

تالاب “عینک” از نظر مساحت دومین تالاب بزرگ استان گیلان است و ثبت آن در کنوانسیون رامسر در تاریخ 22 شهریور 96 توسط رئیس شورای شهر رشت مطرح شده بود اما تاکنون نتیجه‌ای مشاهده نشده است.

تالاب “عینک” رشت دارای پهنه‌ آبی به وسعت 44 هکتار است اما یکی از مشکلاتی که این تالاب امروز با آن دست و پنجه نرم می‌کند کاهش سطح آب آن است که باید قبل از بروز مشکلی مانند بحران تالاب انزلی به آن رسیدگی شود.

تالاب‌های استان گیلان یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های اکوسیستم استان گیلان است که عدم رسیدگی به وضعیت آن‌ها می‌تواند هم برای استان و هم برای مردم مشکلات متعددی را ایجاد کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)