داستان عجیب بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی/مارینا و چشمان نیمه بسته دستگاه قضا!
آیا کرسی شهرداری رشت به مدیر حامی منافع آمریکا و اسرائیل سپرده می شود؟!
مخالفت کتبی وزارت کشور با انتصاب مدیرکل بازرسی استانداری گیلان/آیا سالاری اینبار در حساس ترین اداره کل به قانون تمکین خواهد کرد؟!
شورای تامین مناطق آزاد، بازی با امنیت کشور است
به بهانه تجمع عده ای در ساختمان شورای شهر، برای جلوگیری از آبستراکسیون جلسه انتخاب شهردار رشت!/وقتی انتخاب شهردار امنیتی میشود!

یکی از وعده‌های دولت که مقام معظم رهبری بارها بر بر لزوم اجرایی شدن آن تاکیدات فراوانی داشتند رسیدگی به وضعیت معیشت مردم در راستای بهبود آن است که تاکنون عملی نشده است.

..................... تاریخ انتشار:۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان از رشت، یکی از اصلی‌ترین وعده‌های دولت در دوران انتخابات بهبود معیشت مردم و باز کردن قفل مشکلات اقتصادی با کلید تدبیر بود اما وضعیت امروز نشان می‌دهد که این وعده در حد حرف باقی‌مانده و کلید تدبیر دولت شکسته است.

در سال‌های اخیر مقام معظم رهبری بر لزوم رسیدگی وضعیت معیشت مردم بارها و بارها و صراحتاً تاکید فرمودند و به این نکته به‌طور واضح اشاره کردند که مردم از شرایط فعلی “گله‌مند” هستند.

مسئولان دولتی و به‌ویژه رئیس‌جمهور تا مدتی پیش حل تمام مشکلات اقتصادی کشور و حتی مشکل “آب خوردن” مردم را وابسته به برجام می‌دانستند اما بدعهدی دولت آمریکا و عدم رفع تحریم‌ها نشان داد که راه‌حل مشکلات اقتصاد کشور چیزی نبود که دولت بر روی آن متمرکز شده بود.

رئیس جمهور در دیدار مسئولان نظام با مقام معظم رهبری نکات زیادی را پیرامون “بایدها و نبایدها” بیان کرد اما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند نخستین مخاطب این بیانات خود شخص رئیس جمهور و تیم هیئت دولت است.

عدم کاهش واردات و افزایش صادرات، عدم استفاده از مدیران جوان و کارآمد، فسادهای مالی و بهره‌مندی از رانت موانعی است که امروز مانع افزایش قدرت اقتصادی مردم شده است.

عدم توانایی دولت در مدیریت بازار ارز و طلا، عدم توانایی مقابله با انحصارطلبی شرکت‌های خودروسازی و افزایش قیمت مسکن آخرین دستاوردهای دولت برای مردم است که فشار مضاعفی را بر مردم وارد کرده است.

وزیر اقتصاد اخیراً در مصاحبه‌ای وضعیت اقتصادی کشور را “خوب و مناسب” دانست اما افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها، نارضایتی مردم و کاهش قدرت خرید آن‌ها خلاف این صحبت‌ها را اثبات می‌کند.

با وجود اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری به‌عنوان سال “حمایت از کالای ایرانی” نامگذاری شد اما بسیاری از تولیدکنندگان امروز توان فروش کالاهای خود را ندارند و علت این امر را واردات بی‌رویه می‌دانند.

امروز همه مردم می‌دانند که تنها راه‌حل رفع مشکلات اقتصادی کشور توجه به توان داخلی، کاهش واردات، اقدام جهادی و استفاده از مدیران کارآمد است و غیر از این دیگر هیچ راهی برای رفع این معضلات نیست. منبع: تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)