صف طولانی گزینه‌های ادامه «وضع موجود» / جاده‌صاف‌کن‌های روحانی برمی‌گردند؟
افشاگری عبدالله ناصری از اعتقادات جدید خاتمی/ خاتمی به جمهوری دینی باوری ندارد
وزارت بارزرگانی نداریم یا دچار وضعیت «بی‌دولتی» شده‌ایم؟/ بازار نابسامان شب عید را مردم با صف‌های مرغ و روغن سپری کردند
دولت روحانی ناتوان از تنظیم بازار نوروز/ گران‌ترین شب عید تاریخ هدیه آخر روحانی به ملت ایران + نمودار
زمان و جزئیات ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر
پایان زودهنگام؛

وزیر جوان دولت روحانی حواشی مختلفی در این سالهای مسئولیت خود در وزارت ارتباطات داشته است که وی را حتی در نظر حامیان دولت به یک مسئول پرحاشیه تبدیل کرده است.

..................... تاریخ انتشار:۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ......................

رویداد گیلان : دولت دوازدهم در سراشیبی قرار دارد و در این ماه‌ها آخر بیشتر از گذشته عملکرد وزرای دولت روحانی به چشم می‌آید. خصوصا اینکه برخی از این افراد داعیه نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را دارند و از این رو مردم نسبت به کارنامه کاری وزرایی که سبب بوجود آمدن وضعیت موجود هستند، کنکاش بیشتری می‌کنند.

«محمد جواد آذری جهرمی» جوان‌ترین وزیر کابینه دولت روحانی یکی از همین مسئولان است. وی که یک دهه شصتی است وقتی به دولت روحانی آمد نظر بسیاری را به خود جلب کرد. خصوصا اینکه در وزارت ارتباطات که همواره ورود فناوری‌های نوین ارتباطی در آن موضوعیت دارد مشغول به کار شد و از این رو نگاه بسیاری این بود که یک جوان دهه شصتی می تواند با نگاه نو عملکرد این وزارت را ارتقاء دهد اما کم کم نه تنها اقدامات وزیر جوان رضایت افکارعمومی را جلب نکرد بلکه انتقادات مختلفی را نیز نسبت به روش کاری وی به دنبال داشت.

آذری جهرمی از جمله مسئولان دولتی است که حضور فعالی در شبکه های مجازی از جمله توئیتر داشته است. همین موضوع هم باعث شد که فعالیت کاری وی بیشتر مورد توجه عموم مردم قرار گیرد اما آنچه در ادامه افکارعمومی شاهد آن بود سر زدن رفتاری بیشتر تزئینی است که به اصطلاح سیاسیون به «تله شبکه‌های اجتماعی و توئیتر» برای مسئولین معروف شده است.

بدین معنی که برخی از مسئولان که در فضای خاص شبکه‌های اجتماعی ورود می کنند اقدامات خود را بیشتر دراین فضا منحصر می کنند و کنش‌های مجازی را به جای فعالیت های واقعی بر می گزینند. این عارضه مجازی که در سلبریتی‌ها نیز دیده می شود و حوزه مقامات به سلبریتی سازی رفتار مسئولین می انجامد باعث می شود که بیشتر از عمل و فعالیت جدی، شوآف و سیاست بازی‌ و تبلیغات در رفتار و روش عملکردی مسئولان دیده شود.

آذری جهرمی با وعده های متعددی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آمد و در ادامه وعده های زیاد دیگری داد اما همچنان مردم در این عرصه با مشکلات فراوانی روبرو هستند. برخورد با تبلیغات ناخواسته گوشی های همراه، حذف خدمات «وس» یا همان ارزش افزوده از جمله این وعده ها بود که مشخص نشد در ادامه چه سرنوشتی یافت.

از سوی دیگر مواردی همچون «پهپاد پستی» و « لباس فضانوردی» و … و همچنین توئیت های نامفهوم بادکنکی و جای خالی و … که بیشتر وجه تبلیغاتی و خودنمایی آن مشخص بود باعث شد که افکارعمومی چندان دید مثبتی به وزیر جوان نداشته باشد و جنجال‌های مختلفی پیرامون عملکرد وزیر ارتباطات شکل بگیرد.

آذری جهرمی این روزها بیشتر از اینکه در قامت یک وزیر در شبکه های اجتماعی حضور یابد رفتاری سلبریتی گونه دارند. توئیت های فوتبالی و ضد رسانه ملی وی در این زمینه مزید علت شده است.  این درحالی است که حتی «صادق زیباکلام» فعال سیاسی اصلاح طلب وی را فردی می خواند که پوپولیسم را سرلوحه کار خود قرار داده است.

جهرمی به عنوان یکی از نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در محافل رسانه ای شناخته شود و در این باب حتی برخی از رسانه‌ها و فعالان مجازی سفرهای کاری وی را شبه انتخاباتی می‌خوانند. درواقع فضای روانی که جهرمی با اقداماتش برای افکارعمومی بوجود آورده است حتی افراد طرفدار دولت را به این فکر انداخته که تبلیغات سیاسی و انتخاباتی در محوریت افعال وی قرار دارد.

به هر جهت این روزها آذری جهرمی با وجود حواشی زیادی که داشته به محاق رفته است و حتی وی برای مدتی در فضای مجازی آفتابی نشد اما موضوع گرانی اینترنت که به صورت تبلیغاتی و سیاسی از سوی دولت در بوق و کرنا شد دوباره باعث گردید که جهرمی بر سر زبان ها بیفتد. جنجالی که پیشتر نیز در سال گذشته مطرح شده بود. هر چند فضای مجازی عادت به این حواشی‌ دارد اما آنچه به کارنامه کاری وزیر جوان دولت دوازدهم اضافه می شود نیز همین حواشی است.

برچسب ها: برچسب‌ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
آوریل 2021
ش ی د س چ پ ج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
تقویم شمسی
فروردین ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰۳۱