صف طولانی گزینه‌های ادامه «وضع موجود» / جاده‌صاف‌کن‌های روحانی برمی‌گردند؟
افشاگری عبدالله ناصری از اعتقادات جدید خاتمی/ خاتمی به جمهوری دینی باوری ندارد
وزارت بارزرگانی نداریم یا دچار وضعیت «بی‌دولتی» شده‌ایم؟/ بازار نابسامان شب عید را مردم با صف‌های مرغ و روغن سپری کردند
دولت روحانی ناتوان از تنظیم بازار نوروز/ گران‌ترین شب عید تاریخ هدیه آخر روحانی به ملت ایران + نمودار
زمان و جزئیات ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر
رئیس مجمع نمایندگان گیلان:

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه در قانون جدید مجلس تجربه مدیریتی افراد در نظر گرفته می‌شود، گفت: در انتخابات سال آینده تخصص افراد در مدیریت شهر مهم است.

..................... تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،رسول فرخی شامگاه جمعه در جلسه بررسی ظرفیت‌های شوراهای اسلامی در مسیر توسعه با بیان اینکه توسعه پایدار به معنای ذخیره سازی امکانات برای نسل‌های آینده است، بیان کرد: شوراها به عنوان حکومت محلی عملکرد خوبی نداشتند.

وی تأکید کرد: با توجه به عملکردها بازنگری در این انتخابات ضروری بود و در این دوره از انتخابات باید تلاش کنیم تا افراد را مدیریت شده به عرصه شوراها هدایت کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه در ساختار هیئت نظارت انتخابات شوراها تغییراتی انجام شده است، تصریح کرد: با توجه به موقعیت شهرها، نیازمند افراد متخصص هستیم تا به شورا ورود کرده و چالش‌ها را مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه طبق قانون همه افراد می‌توانند در انتخابات ثبت نام کنند، اضافه کرد: پشت هر حمایت مالی یک توافق نانوشته وجود دارد که خطرناک است و باید جلوی این اتفاق گرفته شود تا آسیب‌ها کاهش یابد.

فرخی با تاکید بر اینکه در قانون جدید مجلس تجربه مدیریتی افراد در نظر گرفته می‌شود، افزود: مدرک تحصیلی، بررسی دیدگاه افراد و برگزاری آزمون در حوزه شهرداری‌ها در قانون جدید انتخابات شوراها لحاظ شده تا افراد متخصص به شورا راه یابند.

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه افراد باید متناسب با جایگاه معرفی شوند، اظهار کرد: در رویکرد جدید مجلس، ورودی‌ها کنترل می‌شود تا افراد درست به عرصه انتخابات راه یابند.

فرخی با ابراز امیدواری از تصویب قانون جدید انتخابات در سال ۱۴۰۰، گفت: دستگیری تعداد زیادی از اعضای شوراها برازنده کشور نیست و قانون جدید این آسیب‌ها را کاهش می‌دهد.

برچسب ها: برچسب‌ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
آوریل 2021
ش ی د س چ پ ج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
تقویم شمسی
فروردین ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰۳۱