صف طولانی گزینه‌های ادامه «وضع موجود» / جاده‌صاف‌کن‌های روحانی برمی‌گردند؟
افشاگری عبدالله ناصری از اعتقادات جدید خاتمی/ خاتمی به جمهوری دینی باوری ندارد
وزارت بارزرگانی نداریم یا دچار وضعیت «بی‌دولتی» شده‌ایم؟/ بازار نابسامان شب عید را مردم با صف‌های مرغ و روغن سپری کردند
دولت روحانی ناتوان از تنظیم بازار نوروز/ گران‌ترین شب عید تاریخ هدیه آخر روحانی به ملت ایران + نمودار
زمان و جزئیات ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر
نقوی در جلسه "هم اندیشی شورای شهر انزلی و منطقه آزاد انزلی" بیان کرد:

نقوی در جلسه “هم اندیشی شورای شهر انزلی و منطقه آزاد انزلی” بیان کرد: منطقه آزاد انزلی مزیتی مضاعف بر مزایای موجود بندر انزلی،استان گیلان در عرصه ملی و بین المللی است.

..................... تاریخ انتشار:۰۵ اسفند ۱۳۹۹ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی با اعضای شورای شهر بندر انزلی دیدار و در خصوص راهکارهای هم افزایی بیشتر در حوزه‌های کاری مشترک شهرستان و منطقه آزاد انزلی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سید مهدی نقوی، در این دیدار منطقه آزاد انزلی را مزیتی مضاعف بر مزایای موجود بندر انزلی، استان گیلان در عرصه ملی و بین المللی عنوان کرد و با بیان اینکه با توسعه تعاملات فی مابین شهرستانی و استانی می‌توانیم از این پتانسیل و امتیاز بزرگ به نفع توسعه شهرستان، استان و ایران اسلامی استفاده نمود، اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد انزلی به عنوان کانون جذب سرمایه گذار در زمینه‌های مختلف، آمادگی خود را برای تشکیل کارگروه مشترک سرمایه‌گذاری جهت رفع نیاز شهرستان بندر انزلی اعلام می‌کند و براین باوریم که در حوزه گردشگری دریا محور، می توان الگویی از همکاری را میان اسکله مارینا منطقه و بندر انزلی به اجرا درآورد تا شاهد ظرفیت‌ها و فرصت‌های جدید فعالیت در زمینه‌های مختلف صنعت گردشگری در آن شهرستان فرآهم گردد.

وی توسعه همکاری بین شهر بندرانزلی و منطقه آزاد انزلی را ضروری قلمداد کرد و افزود: مهمترین کارکرد تشکیل کارگروه مشترک، بررسی و شناساسی مشکلات و ظرفیت‌های طرفین جهت رفع آن‌ها می‌باشد و سازمان منطقه آزاد انزلی در چارچوب قانون، برای هر گونه همکاری در سطح شهرستانی و استانی آمادگی کامل دارد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به نگاه حمایتی سازمان متبوع خود به تیم ریشه دار ملوان بندر انزلی که از سالهای گذشته تداوم داشته، تأکید کرد: همواره حامی تیم ملوان بوده و بر اساس مجوز اخذ شده همه‌ساله به عنوان اسپانسر حمایت خود را تداوم می‌دهیم و ان شاء الله تا پیش از نوروز بخش دیگری از تعهدات اسپاسنری این فصل پرداخت می‌شود.

وی افزایش پهنه‌های صنعتی منطقه آزاد انزلی را که یکی از آن‌ها الحاق شهرک صنعتی خمیران است، به عنوان راهبرد سازمان متبوع خود به منظور ارتقای توان تولیدی، صادراتی و اشتغالزایی بیان کرد و افزود: در پیگیری‌های به عمل آمده با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حال رایزی به منظور افزایش محدوده می‌باشیم و این نکته مهم که اسم و برند منطقه که همان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی است، لایتغر و ماندگار است.

در ادامه این نشست هم اندیشی، بهمن زنجانخواه رییس شورای شهر بندر انزلی با تأکید بر وجود ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی و بندر انزلی، اظهار امیدواری کرد که مجموعه مدیریت استان در یک نگاه وحدت آفرین نسبت به توانایی‌های موجود در منطقه آزاد انزلی نگاه بازتری داشته و نگاه‌های قطبی، حزبی و منطقه‌ای را به نگاه‌های کلان کشوری معطوف کنیم.

شعبان جعفری دیگرعضو شورا شهر بندرانزلی نیز منطقه آزاد انزلی را توانمندی بسیار خوب کشور، استان و شهرستان ارزیابی کرد و گفت: این موضوع باور بنده، اعضای شورای شهر و مردم بندر انزلی است که متأسفانه به دلیل کمبود تعاملات دو جانبه، تاکنون این ظرفیت‌ها برای مردم انزلی چندان ملموس نبوده و به طور کامل و هم افزل از فرصت‌های مشترک انزلی و منطقه آزاد استفاده نشده است.

وی اضافه کرد: خواستار افزایش همکاری‌های سازمان منطقه آزاد انزلی در سطح شهرستان و پروژه‌های سرمایه‌گذاری با تکیه بر ظرفیت‌ها و مزیت‌های قانونی این منطقه می‌باشیم.

هادی حیدری عضو شورای شهر بندر انزلی در این نشست با بیان اینکه از مجموعه‌های بزرگ اقتصادی چون منطقه آزاد انزلی انتظار کارهای بزرگ در عرصه ملی و بین المللی می‌رود، اشاره‌ای به ظرفیت‌ها و سابقه بندر انزلی به عنوان یکی از شهرهای بندری کشور از گذشته دور مرکز تولید اشتغال و ثروت بوده، اضافه کرد: امیدواریم در بستر افزایش همکاری‌ها و مراودات زمینه گسترش فرصت‌های اشتغال برای مردم شهرستان با محوریت گردشگری فرآهم شود، فرصتی که از طریق همکاری در جذب سرمایه گذار در حوزه‌های مختلف صنعت گردشگری قابل تحقق است.

در ادامه این نشست معاونین و مدیران سازمان نیز نقطه نظرات خود را به منظور افزایش همکاری‌ها و تعاملات بین منطقه آزاد انزلی و شهر بندر انزلی ارائه دادند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
آوریل 2021
ش ی د س چ پ ج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
تقویم شمسی
فروردین ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰۳۱