صف طولانی گزینه‌های ادامه «وضع موجود» / جاده‌صاف‌کن‌های روحانی برمی‌گردند؟
افشاگری عبدالله ناصری از اعتقادات جدید خاتمی/ خاتمی به جمهوری دینی باوری ندارد
وزارت بارزرگانی نداریم یا دچار وضعیت «بی‌دولتی» شده‌ایم؟/ بازار نابسامان شب عید را مردم با صف‌های مرغ و روغن سپری کردند
دولت روحانی ناتوان از تنظیم بازار نوروز/ گران‌ترین شب عید تاریخ هدیه آخر روحانی به ملت ایران + نمودار
زمان و جزئیات ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر
استاندار در کارگروه مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز گیلان عنوان کرد؛

استاندار گیلان تأمین منافع مردم و حفاظت از اراضی کشاورزی، منابع طبیعی و زیست محیطی را اولویت خواند و با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، آگاهی افزایی عمومی را در مسیر مقابله با تغییر کاربری اراضی اثرگذار خواند و گفت: آرای قطعی صادر شده مبنی بر قلع و قمع و تخریب بناهای غیرمجاز، با قاطعیت اجرا شود.

..................... تاریخ انتشار:۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،ارسلان زارع امروز (چهارشنبه) در کارگروه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز استان که با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و نیز ارتباط تصویری با فرمانداران برگزار شد؛ با تأکید بر لزوم تشکیل منظم جلسه‌های جلوگیری از تغییر کاربری به ویژه در شهرستان‌ها اظهار داشت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، دستورات رئیس جمهوری و نیز اهتمامی که قوه قضائیه دارد، لازم است از این فرصت به صورت درست و اصولی استفاده شود.

وی هماهنگی و انسجام موجود در استان برای مقابله با تغییر کاربری‌ها را مورد اشاره قرار داد و افزود: تأکید دارم از ظرفیت نهادهای فرهنگی، صداوسیمای مرکز استان و رسانه‌ها برای آگاهی افزایی جامعه بهره کافی صورت گیرد.

استاندار گیلان پیشگیری از وقوع تخلف و تغییر کاربری را موضوعی مهم خواند و با اشاره به موقعیت اقلیمی گیلان و تمایل بسیاری از هم وطنان برای سکونت و مهاجرت به این استان بیان کرد: باید طرح‌های هادی و نیز طرح‌های جامع و تفصیلی، به روز شوند.

وی تأمین منافع مردم و حفاظت از اراضی کشاورزی، منابع طبیعی و زیست محیطی را اولویت غیر قابل تغییر خواند و تأکید کرد که نظارت‌ها و پیگیری‌های مستمر در این خصوص انجام و پلیس ساختمان نیز با جدیت بیشتری، فعالیت‌های خود را دنبال کند.

زارع فرمانداران را موظف کرد تا برنامه ریزی لازم برای انجام بازدیدهای مستمر بمنظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز بویژه در حوزه‌های روستایی را انجام دهند و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، شوراهای اسلامی و تلاش جمعی را در این خصوص، موثر خواند.

وی اقدام مطابق با قانون و جدیت در اجرای مقررات را مهم دانست و گفت: اجرای آرای قطعی صادر شده مبنی بر قلع و قمع و تخریب بناهای غیرمجاز، نقشی بازدارنده از بروز مجدد تخلفات دارد.

استاندار گیلان به مدیران دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و نیز فرمانداران تأکید کرد که قانون، با رفتاری توأم با حفظ کرامت مردم اجرا شود و همه سازمان‌ها و نهادها برای اجرای قانون، همکاری لازم را داشته باشند.

وی در خاتمه سخنانش اهمیت کمیسیون ماده ۹۹ و ۱۰۰ را یادآور شد و گفت: تأکید دارم جلسات این کمیسیون ها، بموقع تشکیل، آراء با جدیت صادر و به مرحله اجرا درآید چراکه خود، موجب بازدارندگی است.

وی همچنین خاطرنشان کرد که کمیسیون ماده ۱۰۰ نباید به عنوان منابع درآمدی تلقی شود.

در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، مدیران ستادی استانداری، برخی مدیران کل استان، شهردار رشت، مدیران سازمان‌های خدمات رسان و شماری از فرمانداران دیدگاه‌های خود را درباره مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز بیان داشتند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
آوریل 2021
ش ی د س چ پ ج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
تقویم شمسی
فروردین ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰۳۱