آشنایی با سناریو اصلاحات برای براندازی/ سرپل اصلاح‌طلبان برای جنگ با نظام چه کسی است؟
بدگویی و بدزبانی در جامعه باید جمع شود و ادب اسلامی در سخن گفتن گسترش یابد/ به نگاه کالایی و ابزاری غرب به زن سراپا اعتراض هستیم
مرکز آمار: معیشت مردم در دولت روحانی سقوط کرده است +نمودار
بیانیه اساتید حوزه‌های علمیه و مبلغان درباره اوضاع کشور
با پرکارترین و کم کارترین نمایندگان گیلان آشنا شوید
نماینده شهرستان های فومن و شفت پاسخگو باشد:

همین بی تفاوتی به انتصابات و مباحث سیاسی است که وضعیت روز جامعه را رقم زده و صد البته تکلیف و مسئولیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی که سوگندی را یا ظاهراً یا قلبا برای حمایت از حکومت قانون یاد کرده اند، دو صد چندان است

..................... تاریخ انتشار:۲۴ آبان ۱۳۹۹ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،مخاطب این نوشتار نه گزینه فرمانداری شفت، بلکه صراحتا بهروزی فر نماینده مردم مظلوم فومن و شفت است که باید تا ۴ سال آتی عنوان نمایندگی این مردم فهیم و مظلوم را یدک بکشد!

هرچند انتصابات به ویژه در وزارت کشور ریشه سیاسی پر رنگ دارد اما این ریشه باعث نمی شود تا اعتراضات به آنها جای خود را به تسامح و تساهل دهد و سکوت جای امر به معروف و نهی از منکر را بگیرد، چرا همین بی تفاوتی به انتصابات و مباحث سیاسی است که وضعیت روز جامعه را رقم زده و صد البته تکلیف و مسئولیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی که سوگندی را یا ظاهراً یا قلبا برای حمایت از حکومت قانون یاد کرده اند، دو صد چندان است.

صرف نظر از کلیه انتسابات جریانی و سیاسی، آنچه که مغایرت قانونی در انتصاب گزینه فرمانداری شفت محسوب می شود، عدم احراز سوابق قانونی است. به همان دلیل که انتصاب وی و هم وضعانش نیز در بدو ورود به استانداری گیلان در مناصب بخشداری، چنین بوده به عبارتی از انجائیکه شورای عالی اداری در مصوبه سال ۱۳۹۵ خود برای انتصاب فرمانداران و بخشداران، شرایطی معین نموده بود و در این شرایط عملا برای تصدی پست بخشداری ۵ سال سابق کارشناسی وزارت کشور یا ۱۰ سال سابقه کارشناسی در سایر دستگاه های اجرایی است و شرط احراز پست فرمانداری درجه ۴، ۳ سال تصدی مدیریت پایه در وزارت کشور پیش بینی شده بود، چگونه است که این شرایط احراز در خصوص گزینه فرمانداری شفت رعایت نشده و تاکیدا انتصاب وی به هر نحو، هدف است لاجرم نتیجه همان تحقق تبعیض و اعطای امتیاز نارواست!

از دیگر سو مگر نه آنکه عدالت محوری در جذب و ارتقا منصفانه و عادلانه منابع انسانی از سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری است و ابلاغ این سیاست ها چون از تکالیف رهبری و ولی فقیه است التزام بر آن از شروط مبنایی صحت گزینشی افراد در ادارات است. به عبارتی عمل خلاف این سیاست ها مغایرت با امر ولی فقیه و به تبع آن عدم التزام عملی به ولایت فقیه را به همراه خواهد داشت چرا که سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری واضح و روشن است و این منافع اشخاص است که آنان را نادیده می گیرد. حال دستگاه های نظارتی چگونه این مغایرت را در نظریه های خود نادیده می گیرند؟ مگر نه آنکه رهبر معظم انقلاب انتصاب و تصدی افراد بدون شرایط قانونی را به حکم غصب دانستند؟ آیا از منظر بهروزی فر و دستگاه های نظارتی و دستگاه منصوب کننده، همکاری با غاصب مباح است؟ آیا اعمال غاصب نافذ است؟

واقعا باید بر مظلومیت مقام معظم رهبری گریست چرا که منویات معظم له آنچنان روشن و گویا است که نیاز به تعبیر و تفسیر ندارد حال آنکه دستگاه های ذیل ایشان، عمل به این منویات را با بی تفاوتی خود یا عمل برخلاف آن، مهجور می کنند و با حمایت از بی قانونی زمینه حاکمیت غاصبین را بر جان و مال و ناموس و امنیت مردم بستر سازی می کنند.

دلیل دیگر مغایر این انتصاب رای اخیر هیات عمومی دیوان عدالت اداری است که بر رقابت محوری در انتصابات تاکید کرده است و دادن اولویت به جوانان و بانوان در انتصاب به پست های مدیریتی را مخالف قانون بیان داشته است، حال آیا این انتصاب با چه الگوی رقابتی و فرصت برابر برای مشمولین استانداری گیلان بوده است؟ سوالی است که بهتر است مقامات استانداری گیلان به آن پاسخ دهند.

و اما آنچه که در این میان وااسفا دارد دیدگاه حمایت محور نماینده شهرستان های فومن و شفت که به زعمی خود را اصولگرا می داند با این انتصاب است! با توجه به رویکرد های وی گویا باید میان اصولگرایی وی و عدالت گرایی و قانونگرایی تفاوت های اساسی و تمایز قایل شد چرا که استدلال بی تکلفانه بهروزی فر در بیان اینکه؛ انتصاب فرماندار در سال آخر دولت به یدک کشیدن عنوان فرماندار است که نمی تواند شق القمر کند، در واقع نشانه شانه خالی کردن از مسئولیت در قبال مردم بوده و به عبارتی تصدیق هر چه پیش آمد خوش آمد است. آقای بهروزی فر آیا شما هم در زمان فرمانداری نام فرماندار را یدک می کشیدید که چنین بی تفاوت این امر را کوچک می شمارید و اداره یک شهرستان را بی اهمیت می دانید؟ آیا نشنیده آید که رسول الله (ص) فرمودند: کلکم راع و کلکم مسئول عن الرعیه؟، آیا مواضعی که اخیرا گرفته اید در راستای عمل به این حدیث است؟

متاسفانه بی تفاوتی به انتصابات، معامله محوری، بی توجهی به امر به معروف و نهی از منکر اداری، وصول گرایی به جای اصول گرایی، حمایت از مسئولان غاصب و… همگی از آفات عملکرد مسئولین است که موجب خسران مردم و ایجاد بدعت ها و تبعیض های ناروا می شود و صد البته موجد نارضایتی!

 

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
فوریه 2021
ش ی د س چ پ ج
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
تقویم شمسی
بهمن ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« دی   اسفند »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰