مرکز آمار: معیشت مردم در دولت روحانی سقوط کرده است +نمودار
بیانیه اساتید حوزه‌های علمیه و مبلغان درباره اوضاع کشور
با پرکارترین و کم کارترین نمایندگان گیلان آشنا شوید
سایه سقیفه بر انتخابی پر حاشیه از سوی استانداری؛ کدام التزام به ولایت فقیه؟ شعاری یا عملی؟!
یک انتصاب، یک موضع گیری، و پایمال کردن قانون! + جزییات
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با بیان اینکه ایران پوپلین با تزریق سرمایه به خط تولید برمی‌گردد، گفت: واگذاری به شخص یا گروه‌های دارای اهلیت و صلاحیت لازم از مهم‌ترین شروط واگذاری ایران پوپلین است.

..................... تاریخ انتشار:۱۰ آبان ۱۳۹۹ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،آرش فرزام صفت  با اشاره به وضعیت نابسامان واگذاری شرکت ایران‌پوپلین رشت، اظهار کرد: ۶۰ درصد سهام شرکت ایران پوپلین متعلق به بانک ملی است و در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مصوب شده که در وهله اول بانک ملی با تزریق سرمایه در گردش زمینه اشتغال را در ایران پوپلین فراهم کند.

وی با برشمردن برخی از معضلات شرکت ایران پوپلین، افزود: مشکل اصلی ایران پوپلین قدیمی بودن ماشین‌آلات و نداشتن توجیه اقتصادی با وضعیت فعلی تولید است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با تأکید بر اینکه شرکت ایران پوپلین باید خط تولیدی به‌روز داشته و این مهم نیازمند توسعه ماشین‌آلات در این شرکت است، گفت: این شرکت علاوه بر توسعه خط تولید باید سرمایه در گردش کافی داشته باشد تا بتواند از وضعیت زیان دهی فعلی خارج شود و به سوددهی برسد.

فرزام صفت با بیان اینکه ایران پوپلین با تزریق سرمایه به خط تولید برمی‌گردد، تصریح کرد: بهترین راه برای اینکه ایران پوپلین در مسیر تولید قرار بگیرد و شرکت بتواند روی پای خود بایستد، تزریق منابع کافی لازم از سوی سرمایه‌گذار است که باید نقدینگی لازم را برای این امر داشته باشد.

وی با بیان اینکه بهترین حالت واگذاری ایران پوپلین می‌توانست توسط خود بانک ملی باشد، افزود: بانک می‌توانست با توجه به اعتماد و سابقه خود نسبت به سایر گروه‌ها یا اشخاص این شرکت را اداره کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با اشاره به ادعای بانک ملی مبنی بر اینکه طبق دستورالعمل‌های جدید این بانک اجازه سرمایه‌گذاری را در بخش‌های تحت تکفل خود ندارد، گفت: بانک ملی اگر نمی‌توانند از سرمایه‌های خود به جهت توسعه و تولید در ایران پوپلین هزینه کند می‌تواند از منابع سایر بانک‌ها استقراض کرده و در جهت احیا ایران پوپلین بهره بگیرد.

فرزام صفت واگذاری به شخص یا گروه‌های دارای اهلیت و صلاحیت لازم را از مهم‌ترین شروط واگذاری ایران پوپلین برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه‌های تلخی که در گیلان وجود دارد به‌هیچ‌وجه دستگاه‌های حاکمیتی این بار اجازه نمی‌دهند شرکتی همچون ایران پوپلین به شخص یا اشخاصی واگذار شود تا پس از اتمام واگذاری از بین رفته و علاوه بر تعطیلی و حذف ظرفیت اشتغال موجود به مسائل حاشیه در آن دامن زده شود.

وی با بیان اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در واگذاری ایران پوپلین بسیار حساس است، افزود: شخص و یا مجموعه‌ای که برای خرید ایران پوپلین وارد میدان شده باید به‌اندازه کافی توانایی فنی، مالی و اهلیت که مجموعه استان آن را تأیید کند را داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با بیان اینکه در حال حاضر ایران پوپلین با حداقل ظرفیت ممکنه در حال فعالیت است، افزود: یکی از اصلی‌ترین محورها و شروط گیلان برای واگذاری ایران پوپلین حفظ اشتغال و ظرفیت تولید موجود و همچنین تلاش برای افزایش آن‌ها است.

فرزام صفت در پاسخ به اینکه مهلت مندرج در مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مبنی بر واگذاری ایران پوپلین پایان مهرماه بوده و اکنون این مهلت به اتمام رسیده، گفت: مکاتبات متعددی با بانک ملی کشور جهت تعیین تکلیف شرکت‌های زیرمجموعه آن در گیلان انجام‌شده و استان پیگیر است تا مدیرعامل بانک ملی کشور در گیلان حضور پیدا کند.

وی با بیان اینکه اخیراً بانک ملی اقدام مثبتی در جهت رونق تولید برداشته خاطرنشان کرد، گفت: اخیراً منابع محدودی از سوی بانک ملی به ایران پوپلین اختصاص پیدا کرد که توانست بخشی از مطالبات این شرکت ازجمله حقوق و دستمزد کارگران را بپردازد و حمایت باید در مالکیت این شرکت نیز تسری پیدا کند./فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
ژانویه 2020
ش ی د س چ پ ج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
تقویم شمسی
دی ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰