تسامح فرماندار، معاضدت بنیاد مسکن، استفاده منطقه آزاد انزلی!
ملاحظاتی درباره مستند «کودتای خزنده» بی‌بی‌سی/ پیشنهادات جایگزین منتظری برای جنگ چه بود؟
یادداشت حسین شریعتمداری درباره تخریب‌های گسترده پناهیان/ مسلمان ز جور زبانش نرست!
توطئه ای برای فراموشی نقشه آمریکا و صهیونیسم در منطقه/ بهانه‌ آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ کاملاً مردود و غلط و عوام‌فریبانه است
متهم تحت تعقیب، فرماندار شد! + جزییات
اعضای شورا مطرح کردند؛

علوی گفت: در شرکت کود آلی که شهرداری رشت برای آن بودجه اختصاص می‎دهد در جذب نیرو تخلفاتی صورت گرفته که شهرداری باید به این نکات که هزینه‌های شهرداری را افزایش می‌دهد بیشتر حساس باشد.

..................... تاریخ انتشار:۱۳ مهر ۱۳۹۹ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،جلسه مشترک کمیسیون عمران و کمیسیون بودجه با حضور اعضا و مشاوین کمیسیون و مدیران شهرداری برگزار شد.

سازمان عمران فقط ۲۵ درصد بودجه را توانسته محقق کند

به نقل از روابط عمومی شورا، حجت جذب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت در خصوص لایحه تمدید دوره فعالیت سازمان‌های وابسته به شهرداری رشت تصریح نمود: انتظارها در حوزه سازمان عمران بیش از این است. سازمان عمران شهرداری با ظرفیت‌هایی که در درآمدزایی دارد می‌تواند کل شهرداری را پوشش دهد اما در چند سال گذشته فقط ۲۵ درصد بودجه را توانسته محقق نماید. این سازمان برای استفاده از تمام ظرفیت‌های خود باید برنامه ریزی بهتری را در پیش بگیرد.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با تاکید بر نیاز سازمان عمران به تغییر نگرش در درآمدزایی افزود: در سازمان عمران شهرداری رشت ظرفیت‌هایی مانند کارخانه آسفالت وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها در جهت درآمدزایی هر چه بیشتر در شهرداری استفاده نمود. سازمان عمران در اولین اقدام با یک بررسی دقیق باید برآوردی از بهینه‌سازی کارخانه آسفالت و هزینه قیر برای به عنوان مثال دو ماه را به دست آورد تا در مذاکره با شهرداری با استفاده از این بررسی دقیق و سرمایه شهرداری بتواند استقلال مالی خود را به دست آورد و یک خط تولید را فقط برای امور مربوط به شهرداری و از خط دیگر برای درآمدزایی در بازار آزاد استفاده نماید.

تخلف در جذب نیرو توسط شرکت کود آلی

سید امیرحسین علوی در خصوص سازمان پسماند بیان نمود: در سازمان پسماند از نظر منابع انسانی متخصصینی وجود دارند که از این افراد به درستی و در جایگاه خود استفاده نمی‌شود. از طرفی در شرکت کود آلی که شهرداری رشت برای آن بودجه اختصاص می‎دهد در جذب نیرو تخلفاتی صورت گرفته که شهرداری باید به این نکات که هزینه‌های شهرداری را افزایش می‌دهد بیشتر حساس باشد.

تصفیه خانه شیرابه معمولا تعطیل است

حجت جذب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی با انتقاد از شرایط تصفیه خانه شیرابه افزود: تصفیه خانه شیرابه معمولا تعطیل است و کاری که در این بخش انجام می‌شود در حد ادعاهای بیان شده نیست. سازمان پسماند قبل از تحویل گرفتن تصفیه خانه شیرابه باید بررسی دقیقی در خصوص هزینه‌های مواد اولیه و نگهداری نماید تا اجرای پروژه به لحاظ مالی منطقی باشد.

رشت فقط ۳۰ اتوبوس فعال دارد

علوی رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با اشاره به تعداد پایین اتوبوس‌های فعال در شهر تصریح نمود: در زمان مدیریت قبلی در سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری تعداد ۸۰ اتوبوس در شهر فعال بود. اما در حال حاضر تعداد این اتوبوس‌های فعال در شهر ۳۰ فقره است. هرچند در دوران کرونا از حمل و نقل عمومی استقبال نمی‌شود اما سازمان برای تعداد بالای اتوبوس‌های غیر فعال به دلیل استحلاک و همچنین شرایط نا به سامان ایستگاه‌های اتوبوس باید برنامه ریزی نماید.

وی همچنین از نامه شهرداری برای احداث مسجد در پایانه خبر داد و احداث مسجد در پایانه را با توجه به نزدیکی مسجد در آن نزدیکی غیر ضروری دانست.

برای پایانه، نمازخانه احداث شود

فاطمه شیرزاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با تاکید بر نظارت بیشتر بر تاکسی‌ها در دوران کرونا به جهت رعایت ضوابط در تعداد مسافر بیان نمود: نمازخانه پایانه در حال حاضر در بخش اداری است و مسافران برای نمازخواندن در ساعات غیر اداری دچار مشکل می‌شوند. با توجه به مصوبه‌ای که شورا در این خصوص ارایه نمود و همچنین اتاق‌های خالی که در پایانه وجود دارد در سازمان برای احداث نمازخانه باید اهتمام جدی‌تری شود.

وی همچنین خواستار رسیدگی به شرایط نامناسب سرویس‌های بهداشتی پایانه شد.

 المان‌های شهر شرایط نامناسبی دارند

حجت جذب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا در خصوص سازمان سیما و منظر تصریح نمود: در خصوص المان‌ها در شهر شرایط نامناسبی وجود دارد. کارگروهی که در سازمان در مورد این المان‌ها تصمیم گیری می‌کند باید با دقت بیشتری عمل نماید.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری خواستار برخورد با بیلبوردهای بدون مجوز در شهر شد و افزود: سازمان سیما و منظر برای برخورد با بیلبوردهای بدون مجوز کار سختی در پیش دارد ولی سازمان برای بازپس‌گیری این بیلبوردها با استفاده از ظرفیت‌های دایره حقوقی شهرداری و پشتیبانی همه اعضای شورا باید با جدیت بیشتر اقدام نماید.

سید امیرحسین علوی در پایان تنوع کار هنری در جداره‌ها را جز مولفه‌های زیبایی بصری شهر دانست و خواستار استفاده از همه سبک‌های هنری در زیباسازی این جدارها شد.

برچسب ها: برچسب‌ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
اکتبر 2020
ش ی د س چ پ ج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
تقویم شمسی
مهر ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« شهریور   آبان »
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰