با پرکارترین و کم کارترین نمایندگان گیلان آشنا شوید
سایه سقیفه بر انتخابی پر حاشیه از سوی استانداری؛ کدام التزام به ولایت فقیه؟ شعاری یا عملی؟!
یک انتصاب، یک موضع گیری، و پایمال کردن قانون! + جزییات
ادامه اعتراضات مردم شفت در پی انتصاب فرماندار جدید/ تجمع نمازگزاران در مصلی و سردادن شعار علیه فتنه‌گران
جهانگیری چگونه ماشین اقتصاد ایران را به ته دره برد؟ +نمودار
بیانیه علمای گیلانی مستقر در قم پیرامون گستاخی دلخوش:

حال که او به این راحتی به تعهد خود عمل نکرده و زیر شرط خود زده است، از باب « انتفاء مشروط به سبب انتفاء شرط » مجددا بررسی اعتبار نامه وی را به جریان انداخته و او را از مجلس بیرون کنند

..................... تاریخ انتشار:۰۵ مرداد ۱۳۹۹ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،جمعی از علما و روحانیون گیلانی مستقر در قم پیرامون هتاکی دلخوش به نماینده مقام معظم رهبری بیانیه ای به شرح زیر صادر کردند:
بسم الله الرحمن الرحیم
امام علی (ع) : إِنَّ عَمَلَکَ لَیْسَ لَکَ بِطُعْمَهوَلَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ أَمَانَهٌ، وَ أَنْتَ مُسْتَرْعًى لِمَنْ فَوْقَکَ.
کار ومقام تو برایت طعمه (وسیلهء رسیدن به آب و نان) نیست، بلکه امانتى است در گردنت، و تو از سوى مافوق خود تحت مراقبت هستى.
براساس اخبار واصله، آقای کاظم دلخوش نماینده شهرستان صومعه‌سرا به عالم پارسا، مردمی و خدوم، آیت‌الله فلاحتی نماینده محترم ولی‌فقیه در استان گیلان، در جلسهء رسمی شورای اداری استان در حضور استاندار و سایر مسئولین، با الفاظی سخیف اهانت کرد! این نماینده که اخیرا اعتبارنامه‌اش به شرط رعایت موازین و جبران برخی خسارت‌ها و اشتباهات گذشته تایید شده، بجای عمل به تعهدات مزبور، و نیز پایبندی به سوگند التزام عملی به ولایت فقیه، به گمان رسیدن به مقصود و رهیدن از لغو اعتبارنامه اش دست به این گستاخی وقیحانه زده است! آیا اینست نمایندگی مردم در خانه ملت!؟

این رفتارو استفاده از چنین ادبیاتی سبک هیچ تناسبی با جایگاه مجلس شورای اسلامی ایران و نمایندگی آن ندارد و باعث تنزل جایگاه مجلس و نمایندگی می‌شود. و این اقدام فتح باب خطرناکی است که اگر به نحو صحیح و کامل مسدود نشود در آینده آثار خسارت‌باری برای مردم و کشور خواهد داشت. این عمل منکر مسلمی است که شرعا نهی از منکر لازم دارد.

امام صادق (ع) : الْمُؤْمِنُ أَعْظَمُ حُرْمَهً مِنَ الْکَعْبَهِ؛ حرمت مؤمن از حرمت کعبه بالاتر است.» (خصال صدوق، ج۱ ،ص۲۷)
دفاع از حیثیت و شخصیت و آبروی مومن، چه رسد به یک روحانی بر جسته و خدوم، آنهم با داشتن جایگاه شرعی و قانونی منتسب به ولایت فقیه و رهبری، وظیفهء همگان است. بنابراین لازم و سزاوار است که انسان های بیدار، مومنان انقلابی و مردم فداکار حاضر در صحنه، به اموری بازدارنده اقدام نمایند:

* مجمع نمایندگان استان گیلان وی را توبیخ نمایند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز اقدامات لازم را نسبت به رد صلاحیت نمایندگی وی انجام دهند و توجه فرمایند که فرصت مناسبی پیش‌آمده تا حال که او به این راحتی به تعهد خود عمل نکرده و زیر شرط خود زده است، از باب « انتفاء مشروط به سبب انتفاء شرط » مجددا بررسی اعتبار نامه وی را به جریان انداخته و او را از مجلس بیرون کنند و مجلس شورای اسلامی را از وجود انسان‌های هتاک پاک نمایند.

* سزاوار است مردم غیرتمند استان گیلان صدای اعتراض خود را نسبت به این امر بلند کنند و مردم مؤمن صومعه‌سرا نسبت به نماینده‌ای که حرمت جایگاه نمایندگی ولی‌فقیه، و نیز نمایندگی مجلس، را نگاه نمی‌دارد، برائت جویند و از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی زمینه سازی برای عدم ادامه نمایندگی وی در مجلس را مطالبه نمایند.

* جریانات و تشکل‌های مردمی و انقلابی همانند بسیج دانش‌آموزی، دانشجویی و اساتید و سایر اقشار طی نامه‌هایی خطاب به رئیس محترم قوه قضائیه بخواهند تا درباره فساد سازمان‌یافته بعض مسئولین در گیلان اقدام عاجل بنمایند و توجه داشته باشند که تاخیر در این امور سبب می‌شود که متهمین آلوده به مفاسد اقتصادی، بجای محاکمه و مجازات، در موضع طلبکاری قرار گیرند.

* ائمه محترم جمعه و جماعات نسبت به این امر برخورد مناسب در سراسر استان گیلان داشته باشند و زشتی این امر ناپسند را برای مردم تبیین کنند و یکپارچه مطالبات لازم را از قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

* روحانیون و فضلای اندیشمند گیلانی، در قم و در استان گیلان، این اقدام را محکوم کنند و اقدامات لازم را برای پیگیری این امر داشته باشند.

* مردم استان گیلان و تشکل‌های مردمی و انقلابی، از طریق رسانه‌ها و سایر طرق ارتباطی، از رئیس و اعضای محترم شورای نگبهان بخواهند با تجدید نظر در انتخاب عوامل ناظر انتخاباتی خود در استان گیلان، زمینه ورود انسان‌های صالح به مجلس شورای اسلامی را فراهم نمایند و دست رد بر سینه نا اهلان بزنند.

رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی ره: من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید نا اهلان و نامحرمان در انقلاب و پست ها و مسئولیت های آن نفوذ کنند.

قم: ۳/۵/۱۳۹۹

انتهای پیام/

print

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
دسامبر 2020
ش ی د س چ پ ج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
تقویم شمسی
آذر ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« آبان    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰