با پرکارترین و کم کارترین نمایندگان گیلان آشنا شوید
سایه سقیفه بر انتخابی پر حاشیه از سوی استانداری؛ کدام التزام به ولایت فقیه؟ شعاری یا عملی؟!
یک انتصاب، یک موضع گیری، و پایمال کردن قانون! + جزییات
ادامه اعتراضات مردم شفت در پی انتصاب فرماندار جدید/ تجمع نمازگزاران در مصلی و سردادن شعار علیه فتنه‌گران
جهانگیری چگونه ماشین اقتصاد ایران را به ته دره برد؟ +نمودار
در دیدار رئیس‌کل دادگستری گیلان با علما و روحانیون اهل سنت مطرح شد:

حجت‌الاسلام خلیلی به قتل رومینا در تالش و تحلیل‌های رسانه‌ای پس از آن اشاره کرد و گفت: عده‌ای همواره در صددند تا اسلام را به نابرابری در حقوق متهم نمایند، لذا بعد از قتل رومینا تلاش کردند تا تصویری کاذب از اسلام ساخته و آن را برای مردم، واقعی جلوه دهند.

..................... تاریخ انتشار:۳۱ تیر ۱۳۹۹ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری استان گیلان با حضور در مدرسه علمیه محمدیه شهرستان تالش با جمعی از علما و روحانیون اهل سنت استان گیلان دیدار کرد.

حجت‌الاسلام حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان در آغاز سخنان خود در این دیدار با اشاره به همه گیری ویروس کرونا و همدلی، مواسات و کمک های مومنانه مسلمانان در خلال این بیماری تصریح کرد: اسلام برای امور اجتماعی اهمیت بسیاری قائل است و این از ظرفیت های ذاتی اسلام محسوب می شود لذا لازم است علما و اندیشمندان اسلامی از این موقعیت برای هدایت و سوق دادن انسان­ها به سوی حقایق استفاده کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه ادیان زنده و پویا دارای دو ویژگی، یکی تعدد نفوس و جمعیت و دیگری میزان نفوذ هستند، اظهار داشت: اسلام و مسیحیت با داشتن بیشترین نفوس دارای نفوذ بالایی نیز هستند و از سوی دیگر یهودیت با وجود جمعیتی بسیار کمتر از نفوذ بسیار بالایی در جهان برخوردار است.

خلیلی، تصویری که از اسلام توسط دشمنان ساخته شده را مغایر با واقعیات و در ضدیت با ذات دین اسلام دانست و اظهار داشت: دشمنان از نفوذ خود در راستای تخریب چهره اسلام استفاده می‌کنند چنانکه با به وجود آوردن داعش و القای دو خصوصیت بارز خشونت و تعدد زوجات، مصداقی از شدیدترین خشونت‌های غیرانسانی را به اسلام نسبت داده و برای مردم جهان به نمایش گذاشتند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، هویت را در عصر کنونی ساخته و پرداخته رسانه‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: امروزه رسانه‌ها همواره قبل از واقعیات قرار می‌گیرند چنانکه ابتدا واقعیت را ساخته، سپس افکار مردم را به آن سوق داده و هدایت می‌نمایند.

رئیس کل دادگستری گیلان در ادامه اذعان داشت: امروزه فضای مجازی با تصاویری که خلق می‌کند واقعیت‌های کاذبی را در ذهن و فکر مردم تجلی می‌بخشد و رسالت متفکرین و علما در این برهه این است که واقعیت‌ها را با استفاده از ظرفیت‌های دین مبین اسلام به نحوی صحیح برای جامعه تبیین نمایند.

وی همچنین به قتل رومینا در تالش و تحلیل‌های رسانه‌ای پس از آن اشاره کرد و گفت: عده‌ای همواره در صددند تا اسلام را به نابرابری در حقوق متهم نمایند، لذا بعد از قتل رومینا تلاش کردند تا تصویری کاذب از اسلام ساخته و آن را برای مردم، واقعی جلوه دهند.

حجت‌الاسلام خلیلی در پایان با بیان اینکه استان گیلان نسبت به سایر استان‌ها از شاخص‌های مطلوب امنیتی برخوردار است، ابراز داشت: همه ما باید قدردان نعمت امنیت باشیم و برای حفظ آن تلاش نماییم.

وی همچنین کم کاری مدیران در انجام وظایف‌شان را خیانت به مردم دانست و به مسئولان توصیه نمود تا در مقابل مهربانی و اعتماد مردم و در راه خدمت به جامعه خاضعانه تلاش نمایند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
دسامبر 2020
ش ی د س چ پ ج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
تقویم شمسی
آذر ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« آبان    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰