ضرورت بررسی مجدد اعتبارنامه دلخوش جهت پاک شدن مجلس از وجود انسان‌های هتاک
جلسه استیضاح شهردار رشت لغو شد/ چه کسانی غائب بودند؟
کدام نمایندگان مجلس طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردند؟ / ۶ نماینده گیلانی جزء امضا کنندگان+ اسامی
مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
یک‌صد و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر رشت؛

در جلسه علنی شورای شهر رشت از برکناری ۳۰ نفر از مدیران شهرداری رشت که دارای تجارب مدیریتی بیش از پانزده‌ساله در بدنه شهرداری هستند انتقاد شد.

..................... تاریخ انتشار:۱۱ تیر ۱۳۹۹ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،اسماعیل حاجی‌پور عصر امروز در صد و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر رشت اظهار داشت: ۱۲ تیر مصادف با حمله هواپیمای آمریکا به هواپیمای جمهوری اسلامی است که این جنایت منجر به شهادت بیش از ۲۰۰ هموطن شد و این داغ هرگز فراموش نمی‌شود.

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه شهرداری مجموعه‌ای است که باید به مردم خدمات ارائه داده و زمینه خدمت‌رسانی را فراهم کند گفت: امروز مجبورم در صحن اعلام کنم حدود ۳۰ نفر از مدیران شهرداری عزل شدند که به‌طور متوسط ۱۵ سال سابقه کار دارند یعنی ۴۵۰ سال تجربه و ثروت این شهر محسوب می‌شوند و هنوز جایی برای کار آنها در نظر گرفته نشده است.

وی با اشاره به اینکه عزل و نصب در اختیار شهردار است و اینکه ایشان می‌گوید نمی‌گذارند من کار کنم باید حتماً اعلام کند که چه کسی به او اجازه کار نمی‌دهد بیان کرد: این حرف‌های شهردار رشت بهانه است و رشت جای بهانه گرفتن نیست بلکه جای کار کردن است؛ حاج‌محمدی ۳۰ نفر از مدیران را عزل کرده و هیچ کاری هم برای آنها در نظر نگرفته است.

حاجی‌پور با بیان اینکه هنر شهردار این است که از افراد به‌درستی استفاده کند زیرا برای تربیت این مدیران هزینه شده است خاطرنشان کرد: به شهردار رشت کتباً اعلام کنید که از مدیران برکنار شده استفاده کند البته ما نمی‌گوییم آنها را کجا ببرد زیرا خودش بهتر می‌داند که این مدیران در چه سِمَتی بهتر خدمت می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه جای تاسف است که این مدیران عزل شده نمی‌دانند کجای شهرداری باید کار کنند اظهار داشت: مدیریت به‌معنای استفاده بهینه از ابزار است و بهترین ابزار نیز نیروی انسانی محسوب می‌شود زیرا توسعه با به‌کارگیری نیروی انسانی توسعه یافته محقق می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بحث شهدای گمنام پارک ملت و مسکن مهر و پروژه آبنمای پارک ملت باید به‌جد پیگیری شود تصریح کرد: پروژه شهدای گمنام پارک ملت رشت هنوز آغاز نشده است و سایر پروژه‌های عمرانی نیز که به کمک قرارگاه خاتم پایه‌ریزی شده را باید با همکاری هم تکمیل و اجرایی کنیم.

حاجی‌پور با اشاره به اینکه باید شهر رشت را به کارگاه تبدیل کنیم و این کار همت می‌خواهد عنوان داشت: آماده کمک به شهردار رشت هستیم تا این پیشرفت‌ها اتفاق بیافتد و خواهش دارم که شهرداری نسبت به درخواست‌های اعضای شورا توجه داشته باشد تا بتوانیم در فضای آرام کار کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: ما در گیلان صنعت داریم اما نیروهای بومی در بسیاری از شرکت‌ها و کارخانجات به‌کار گرفته نمی‌شوند به‌طور مثال شرکتی در همین گیلان فعالیت می‌کند که تنها همزبانان خودشان در آن شرکت فعالیت دارند و اگر یک هفته از سود پول‌های خود را برای احیای باشگاه‌های گیلانی اختصاص دهند می‌توانند کمک شایانی در این‌باره کنند.

شهردار رشت اسامی افرادی که اجازه کار کردن به او نمی‌دهند را اعلام کند

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه ضمن قدردانی از پیگیری و اقدامات انجام شده در این شهر توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) خاطرنشان کرد: سامانه ۱۳۷ باید به‌طور جدی‌تر پیگیری شود و این‌طور نباشد که مردم مشکلاتشان را به ما بگویند و ما آنها را پیگیری نکنیم.

محمدحسن علیپور خطاب به شهردار رشت تأکید کرد: حاج‌محمدی شهردار رشت با کسب ۱۱ رای از اعضای شورا بار سنگینی را بر دوش خود دارد و از او درخواست دارم هر کسی که به او اجازه کار کردن را نمی‌دهد به ما اعلام کند زیرا ایشان نیز باید مطیع قانون باشد.

وی با بیان اینکه شب عید امسال یک لایحه مبنی بر اختصاص بُن به کارگران فرستادیم که هنوز اقدامی برای آنها نشده است افزود: سال گذشته برلی تعیین تکلیف بیمه تکمیلی کارگران اقدام کردیم که هنوز کاری برای آنها نشده و از شهردار درخواست داریم که در اینباره اقدام کند.

فاز نخست کارخانه نوآوری گیلان تا ۵ ماه آینده اجرایی می‌شود

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه بیان کرد: صندوق پژوهش و فناوری و نخستین کارخانه نوآوری استان گیلان افتتاح شد که این دو بخش با همت بخش خصوصی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فرصتی ارزشمند برای کسانی است که در ساختار علمی رشته فعالیت دارند.

رضا رسولی با اشاره به اینکه تلاش داریم تا ۵ ماه آینده فاز نخست کارخانه نوآوری استان گیلان اجرایی شود تصریح کرد: بسیاری از جوانان گیلانی به‌واسطه ضعف در زیرساخت‌ها از این شهر رفتند و کسانی هم که مانده‌اند سرخورده شدند اما افتتاح کارخانه نوآوری می‌تواند فرصت خوبی برای بهره‌گیری از استعداد جوانان باشد.

وی با اشاره به اینکه کارخانه نوآوری حد واسطی بین لایه مولد و جوان جامعه و صنعت است که این صنعت می‌تواند ساختاری دولتی و غیردولتی داشته باشد تصریح کرد: شتاب دهنده‌ها در کارخانه نوآوری در هر حوزه‌ای قرار می‌گیرند و تبدیل به کار اجرایی می‌شوند که این کار مبتنی بر ساختار دانش‌بنیان است.

رسولی با بیان اینکه در طول ادوار مختلف تعداد کسانی که در رشت و استان گیلان موفق به کسب سهمیه المپیک می‌شدند اندک بود اما امسال این اتفاق قشنگ افتاده که باید بیشتر به آن بپردازیم بیان داشت: دو نفر سهمیه المپیک از شهر رشت به دست آوردند که ۸ درصد کل سهمیه کشور محسوب می‌شود.

شهردار رشت دستور فسخ قرارداد پروژه گیل‌لند را صادر کند

یکی دیگر از اعضای شورا نیز در این جلسه پروژه گیل لند را مورد اشاره قرار داد و افزود: این پروژه ظاهراً با اخذ مجوز از چند عضو شورا اجرایی شده و در همان زمان گفته شد که جزئیات این پروژه مشخص نیست و چیزی به شورا ارائه نشده و شورا تنها به‌منظور تسهیل فرآیندهای سرمایه‌گذاری به شهرداری مجوز داد.

امیرحسین علوی با بیان اینکه سهم شهرداری در پروژه گیل لند ۵۰,۵۰ درصد بود بیان کرد: در پروژه گیل لند ابهاماتی وجود دارد که امروز باید به آن بپردازیم و جلوی ضررهای احتمالی گرفته شود زیرا زمین این پروژه هنوز سند ندارد و مشخص نیست که شهرداری چگونه برای زمین بدون سند فراخوان گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه این زمین با ۶۰۰ هزار تومان و با کاربری گورستان محاسبه ارزش می‌شود افزود: زمینی که قاعدتاً در آن منطقه قیمت بسیار بالاتری دارد آن هم با کاربری صنعتی نه تجاری؛ این نکات در محاسبه سهم و آورده شهرداری رشت موجب کاهش سهم شهرداری در این پروژه شده است.

این عضو شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: اگر کسانی که در بازار ساخت و ساز فعالیت دارند درباره قیمت زمین بَرِ شهر سوال کنند قطعا کسی عدد ۱۰ درصد را نمی‌گوید و این قیمت به‌هیچ عنوان عرف محسوب نمی‌شود‌.

علوی با بیان اینکه محاسبه ۱۰ درصد ضرر زیادی را در پروژه گیل لند متحمل شهرداری رشت می‌کند ابراز داشت: مشاور این پروژه از تهران و توسط سرمایه‌گذار پروژه گیل لند انتخاب شده و از همین موضوع می‌توان پی به بسیاری از مسائل دیگر برد.

عضو شورای شهر رشت گفت: اگر سهم پارک آبی را ۶ درصد فرض کنیم و ۵۵ درصد را سهم شهرداری رشت درنظر بگیریم، سهم شهرداری در سال نخست حدود ۳ درصد است آن هم از پروژه‌ای که درآمد بالایی دارد؛ رئیس کمیسیون بودجه شورا به شهردار تذکر داد که نمی‌تواند درباره این زمین قرارداد ببندد اما این اتفاق افتاد.

علوی عنوان کرد: از شهردار رشت درخواست می‌کنم که دستور فسخ قراردادی که ضرر و زیان زیادی را متحمل شهرداری می‌کند صادر کند تا توسط کارشناسی دیگر موضوع بررسی شود زیرا معتقدم در این پروژه سر شهرداری کلاه رفته و دچار زیان زیادی می‌شود.

نظرات شما
 1. محمد فرهخند گفت:

  با سلام و عرض ادب :
  ضمن تشکر از اعضای محترم شورای شهر رشت و پیگیری مداوم حق و حقوق شهروندان شهر رشت
  یکی از مهمترین مشکلات شهرداری های ما نداشتن مدیر فعال و کارآمد در زمینه تخصصی (فتی – شهرسازی ) میباشد و اعضای محترم ضمن آشنایی با مدیران محترم و کاردان شهری رسیدگیهای لازم بفرمایند ./
  چرا میبایست ۵ سال سرگردان پایانکار ساختمان در یکی از مناطق شهرداری باشم
  مدیران فعلی مسئولیت کارهای خود را نمی پذیرند ، پاسخ استعلام یک اداره حدود ۲ ماه طول میکشد
  چارت سازمانی در منطقه مورد نظرمعنا و مفهومی ندارد
  یعنوان شهروندی بومی با ۳۰ سال تجربه در امورات شهرداری ، همکاری گروهی در احداث ۴۳۰ واحد مسکونی در شهر رشت و بالغ بر ۱۵۳۰ واحد مسکونی ذر استان گیلان ، درخواست تغییرات در مدیران میانی مناطق مورد تقاضاست ./ وسلام

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
آگوست 2020
ش ی د س چ پ ج
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
تقویم شمسی
مرداد ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« تیر    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱