کدام نمایندگان مجلس طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردند؟ / ۶ نماینده گیلانی جزء امضا کنندگان+ اسامی
مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
این فرد شایستگی رفتن به مجلس را ندارد/ یازده نماینده گیلان نظرشان را به طور شفاف درباره دلخوش بیان کنند
گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس از آغاز فعالیت ادبی دفاع مقدس در ۴۰ دانشگاه خبر داد و گفت: تولیدات ادبی حوزه دفاع مقدس در فضای دیجیتال قرار می‌گیرند

..................... تاریخ انتشار:28 ژوئن 2020 ......................

به گزارش رویداد گیلان ،سرهنگ پاسدار عباس بایرامی، با بیان اینکه در موضوعات تاریخی عقب‌ماندگی‌های زیادی داریم و نتوانسته‌ایم تاریخ جامعی برای دفاع مقدس تدوین کنیم اظهار داشت: تولیدات ادبی حوزه دفاع مقدس با هدف دسترسی بیشتر و آسان‌تر قشرهای مختلف مردم در فضای دیجیتال قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس برنامه‌ریزی تولیدات سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس را در سه سطح بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: در بخش عمق‌بخشی کیفی آثار و ارتقاء سطح آن‌ها نیازمند برگزاری یکسری جلسات نقد و بررسی با متخصصان این بخش هستیم که به آن اهتمام خواهیم داشت.

بایرامی نگاه و رویکرد حاکم بر سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: پرداختن به موضوعات مختلف و متنوع دفاع مقدس به نسبت مخاطبان از لحاظ سن و گرایش‌های آن‌ها به قالب‌های ادبی مختلف از جمله خاطره، رمان و شعر و هر چیزی که فکر کنیم نیاز جامعه است، مورد توجه قرار گرفته است.

وی از زمینه‌سازی برای جبران عقب‌ماندگی‌هایی که در بخش تدوین تاریخ جامع دفاع مقدس به وجود آمده است خبر داد و ابراز داشت: تمام تلاش و کوشش ما در مجموعه سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور این است که در کنار رفع نواقص موجود و با بسترسازی‌های لازم بتوانیم این کار بزرگ و بسیار ضروری را به خوبی رقم بزنیم.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس از چاپ و نشر حدود ۶۰۰ کتاب در مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سراسر کشور سخن گفت و اظهار داشت: برخی از این کتاب‌ها که در سال گذشته به چاپ رسیدند با نگاه محلی، منطقه‌ای و ملی تدوین شده‌‌اند که در این روند رویکردمان توجه به آثار ملی است.

بایرامی آغاز فعالیت ادبی دفاع مقدس در سطح ۴۰ دانشگاه کشور را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه ادعا نداریم کار بزرگی رقم زده‌ایم خاطرنشان کرد: تهیه و تدوین یکسری متون درسی برای این دانشگاه‌ها با هدف گسترش فضای دیجیتالی و دسترسی راحت‌تر و آسان‌تر از جمله اهدافی است که به دنبال تحقق آن هستیم.

وی قرار دادن گلچینی از تولیدات ادبی سال‌های ۹۷ و ۹۸ در فضا‌های توزیعی برای استفاده عموم را از جمله برنامه‌های پیش‌روی سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس ذکر کرد و ابراز داشت: قصد داریم تمامی آثار و اسناد پراکنده‌ای که تاکنون توسط مجموعه‌های مختلف نظامی تدوین شده است را در قالب تاریخ جامع دفاع مقدس بگنجانیم.

بایرامی تلاش و همکاری تمامی مجموعه‌های علمی، نظامی، دانشگاهی و سازمان‌های ذیربط برای تدوین تاریخ جامع دفاع مقدس را نیز خواستار شد و تصریح کرد: برای تهیه تاریخ جامعه دفاع مقدس علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور نیازمند همکاری همه گروه‌های مرتبط هستیم.

انتهای پیام/تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
جولای 2020
ی د س چ پ ج ش
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
تقویم شمسی
تیر ۱۳۹۹
ی د س چ پ ج ش
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱