کدام نمایندگان مجلس طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردند؟ / ۶ نماینده گیلانی جزء امضا کنندگان+ اسامی
مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
این فرد شایستگی رفتن به مجلس را ندارد/ یازده نماینده گیلان نظرشان را به طور شفاف درباره دلخوش بیان کنند
گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان

جهانگیری، دولت را «مجموعه مدیران توانا» نامیده و منتقدان را افرادی ناتوان خطاب کرده است. این در حالی است که دلار ۲۰ هزارتومانی و سکه ۸ میلیونی و پراید ۹۰ میلیونی، نتیجه عملکرد دولت در هفت سال اخیر است

..................... تاریخ انتشار:26 ژوئن 2020 ......................

رویداد گیلان :پذیرش اشتباه و تلاش برای جبران خسارت، یکی از مهمترین اموری است که به بهبود اوضاع منجر خواهد شد. در شرایط فعلی افزایش سرسام آور قیمت دلار، خودرو، مسکن، اجاره بهای مسکن، سکه، مرغ؛ تخم مرغ، لوازم خانگی و…مردم را با مشکلات متعدد اقتصادی مواجه کرده است.

همزمان با این وضعیت، «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور- ۳ تیر ۹۹- بجای عذرخواهی از مردم و تلاش ویژه برای بهبود اوضاع، با طعنه و کنایه گفت:«کشور از مجموعه مدیریتی توانایی برخوردار است اما برخی افراد قیاس به نفس می‌کنند و این موضوع را حرفی گزاف می‌پندارند و تصور می‌کنند که چون خودشان توانایی مدیریتی ندارند، مدیران کشور نیز توانمند نیستند»!

جهانگیری، دولت را «مجموعه مدیران توانا» نامیده و منتقدان را افرادی ناتوان خطاب کرده است. این در حالی است که دلار ۲۰ هزارتومانی و سکه ۸ میلیونی و پراید ۹۰ میلیونی، نتیجه عملکرد دولت در هفت سال اخیر است.

آقای جهانگیری یادتان هست؟!

آقای جهانگیری بجای طعنه و کنایه زدن به منتقدان، کافی است به اظهارات خود در اردیبهشت ۹۶ رجوع کند. معاون اول رئیس جمهور در رقابت های ریاست جمهوری ۹۶ در اقدامی بی سابقه به عنوان کاندیدای پوششی روحانی در انتخابات شرکت کرد. کارشناسان و صاحبنظران در آن مقطع، کارنامه ضعیف روحانی را علت اصلی حضور کاندیدای پوششی عنوان کردند.

اسحاق جهانگیری- اردیبهشت ۹۶- گفت:«اگر ما پیروز بشویم دیگر هیچکس در ایران سرگرسنه زمین نخواهد گذاشت و هیچ کارتن خوابی دیگر نخواهد بود».

جهانگیری در بخش دیگری از اظهارات خود گفت:«ملت! یادتان رفته قیمت دلار لحظه ای عوض می شد…امروز دیگر کسی از گرانی و تورم حرفی نمی‌زند… چون کاری شد کارستان. رئیس‌جمهور خودش وقت گذاشت. رونق شروع شده، ما به همه اهداف‌مان در برجام رسیدیم. ما ایران‌هراسی را به ایران‌دوستی تبدیل کردیم. ما ریسک‌های مهمی را از ایران دور کردیم. دنیا عاشق کار کردن با ایران شده. هجوم شرکت‌های غربی و شرقی به ایران برای کارکردن آغاز شده است».

وی در اردیبهشت ۹۶ در بخش دیگری از اظهاراتش در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری خطاب به دیگر کاندیداها گفت:«ملت ایران گوششان از این شعارها پر است، برنامه چیز سختی است اما شعار ساده است و شما می‌توانید به راحتی بگویید ۵ میلیون شغل ایجاد می‌کنم اما ما از شما می‌خواهیم با برنامه بگویید که چکار می‌کنید».

دولت روحانی در چندسال اخیر با تصمیم غلط و غیرکارشناسی دلار ۴۲۰۰ تومانی(مشهور به دلار جهانگیری) حدود ۱۸ میلیارد دلار خسارت به کشور وارد کرد.

کارشناسان بارها به دولت تذکر دادند که چیدن تمامی تخم مرغها در سبد برجام و غفلت از اقتصاد مقاومتی و بی توجهی به توان داخلی و استعدادهای عظیم جوانان ایرانی، خسارت بار خواهد بود.

اما متاسفانه دولتمردان به هیچ عنوان به این انتقادات دقیق و دلسوزانه توجه نکردند. نتیجه آن شد که اکنون در هفتمین سال فعالیت دولت روحانی، تنها در یک قلم از دلار حدود ۳ هزارتومانی رسیدیم به دلار حدود ۲۰ هزارتومانی!

نتیجه مذاکره با آمریکا

آقای روحانی-۴ تیر ۹۹- در اظهارنظری تأمل برانگیز با اشاره به درخواست مذاکره از سوی آمریکا با ایران، گفت:«ما همیشه آماده هستیم هر لحظه آمریکا بگوید به قانون برگشته و به تعهدات خود در برجام برگردد و به ۱+۵ برگردد ما همان لحظه آماده هستیم. میدانیم این تعارفات بی اساس حرافی و گرفتاری در انتخابات است ما مشکلی نداریم آنها میز مذاکره را شکستند».

متاسفانه دولتمردان همچنان چشم به مذاکره با آمریکا دوخته اند. این در حالی است که اولا وضع موجود نتیجه برجام و مذاکره و اعتماد بلاوجه دولتمردان به آمریکاست و ثانیا ملت ایران هیچگاه نمی پذیرد که با قاتلان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی پای میز مذاکره بنشیند.

دولتمردان و از جمله آقایان روحانی و جهانگیری باید بجای خودستایی و طعنه و کنایه زدن به منتقدان و چشم دوختن به مذاکره با آمریکا، یکبار هم که شده با شجاعت، بابت خسارت هایی که در این هفت سال به مردم تحمیل شده، عذرخواهی کرده و ریل گذاری خود در سیاست خارحی و اقتصاد را تغییر دهند.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
جولای 2020
ی د س چ پ ج ش
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
تقویم شمسی
تیر ۱۳۹۹
ی د س چ پ ج ش
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱