کدام نمایندگان مجلس طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردند؟ / ۶ نماینده گیلانی جزء امضا کنندگان+ اسامی
مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
این فرد شایستگی رفتن به مجلس را ندارد/ یازده نماینده گیلان نظرشان را به طور شفاف درباره دلخوش بیان کنند
گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
کوچکی نژاد عنوان کرد؛

منتخب مردم رشت در مجلس یازدهم با بیان اینکه وقت مجلس دهم در مواردی صرف شد که هیچ تأثیری در زندگی مردم نداشت گفت: مجلس دهم در بعد نظارتی بسیار ضعیف عمل کرد.

..................... تاریخ انتشار:31 مه 2020 ......................

به گزارش رویداد گیلان ،جبار کوچکی‌نژاد در گفتگویی ، ایستادگی در برابر دریافت حقوق‌های نجومی، رانت و اشکال مختلف تبعیض را اولویت‌های مجلس یازدهم خواند و اظهار داشت: وقت مجلس دهم در اموری صرف شد که هیچ تأثیری در زندگی مردم نداشت از طرفی در بعد نظارتی و انجام وظایفش در این بخش نیز بسیار ضعیف عمل کرد.

منتخب مردم رشت در مجلس یازدهم مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به ویژه با توجه به بیماری کرونا را مورد اشاره قرار داد و درباره اولویت‌های مجلس یازدهم عنوان کرد: مجلس یازدهم با پیام مقام معظم رهبری کار خود را آغاز کرد و همچنان که در فرمایشات مقام معظم رهبری هم مطرح بود مسائل اقتصادی از اولویت‌های مهم آن اعلام شد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه نمایندگان باید بتوانند با پاکدستی و تلاش خود مجلس را در رأس امور قرار بدهند جلوگیری از ورود سایر دستگاه‌ها به حوزه قانونگذاری را خواستار شد و گفت: مردم در انتخاب نمایندگان مجلس یازدهم بحث‌های اقتصادی را مطرح کردند بنابراین مجلس باید رسیدگی به این مشکلات را به صورت سرعتی و انقلابی پیگیری کند.

وی اصلاح ساختار اقتصادی، مبارزه با رانت و فساد، تبعیض در دستگاه‌های دولتی و در استخدام‌ها را از دیگر اولویت‌های مهم مجلس یازدهم ذکر کرد و ابراز داشت: سرانه اقتصادی مردم در حال حاضر تفاوت معناداری پیدا کرده به طوری‌که بین اقشاری که امکانات زیادی دارند با قشرهایی که کم‌برخوردار هستند تفاوت‌های زیادی وجود دارد.

منتخب مردم رشت در مجلس تلاش مجلس یازدهم برای حاکم کردن عدالت اجتماعی را امری لازم و ضروری دانست و با اشاره به اینکه دریافت حقوق‌های نجومی مثل رانت و امثال آن از بحث‌های جدی آن است افزود: نمایندگان وقتی در مسند قدرت قرار می‌گیرند نباید مردم را فراموش کنند و باید همچنان با بدنه اجتماع ارتباط داشته باشند.

کوچکی‌نژاد در پاسخ به این پرسش که نقاط ضعف و قوت دوره چهارساله مجلس دهم از نظر شما کدام است و مجلس یازدهم باید روی کدام نقاط قوت گذشته بیشتر تمرکز کند ابراز داشت: مجلس دهم در بعد نظارتی بسیار ضعیف عمل کرد و به غیر از انجام ۵ تا ۶ تحقیق و تفحص بزرگ در بخش سؤال و استیضاح نیز عملکرد مطلوبی نداشت.

وی عدم توفیق مجلس دهم در وادارکردن دولت به پاسخگویی و ارائه برنامه توسعه کشور قبل از ارائه لایحه بودجه سالانه را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: مجلس دهم قانون زیاد وضع کرد اما دولت بیش از ۵۰ درصد قوانین را هم اجرا نکرد و حتی آئین‌نامه‌ها را نمی‌نوشت یعنی وقت مجلس در مواردی صرف شد که هیچ اثری در زندگی مردم نداشت.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه در مجلس دهم اختیار مجلس گرفته شد یا به هیئت رئیسه، رئیس مجلس و یا به سایر جاهایی که به جای مجلس قانونگذاری می‌کردند داده شد خاطرنشان کرد: مجلس دهم باید ضعف‌های موجود در عملکرد خود را به نوعی پوشش می‌داد تا نهادهای دیگر قانونگذاری انجام ندهند اما موفق به انجام این کار نشد.

وی مهم‌ترین مشکلات حوزه انتخابیه خود را که در دوره‌های قبل مجلس کمتر مورد توجه قرار گرفتند را نیز مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: مردم از ضعف عملکرد شهری مرکز استان به شدت گله‌مند هستند از طرفی دستگاه‌های نظارتی هم خاموش هستند به همین خاطر بنده یک تحقیق و تفحص از شهرداری را در دستور کار قرار داده‌ام.

وی با تأکید بر اینکه با تحقیق و تفحص از شهرداری رشت مسئولان نظارتی گیلان نیز یک تکانی به خود داده و جلوی عملکرد بد شهرداری و شورا را می‌گیرند گفت: کیفیت نامطلوب آب شرب روستایی، عدم به نتیجه رسیدن تراموای شهری و ساماندهی نشدن دو رودخانه بزرگ شهر رشت از مشکلاتی است که همچنان لاینحل باقیمانده‌اند.

انتهای پیام/

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
جولای 2020
ی د س چ پ ج ش
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
تقویم شمسی
تیر ۱۳۹۹
ی د س چ پ ج ش
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱