گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
مدیرکل راه‌آهن شمال ۲:

مدیرکل راه آهن شمال ۲ با بیان اینکه از اوایل خرداد قطار مسافری رشت – تهران – مشهد مقدس راه‌اندازی می‌شود گفت: کمبود مصالح راهسازی یکی از موانع تکمیل راه آهن گیلان است.

..................... تاریخ انتشار:19 مه 2020 ......................

به گزارش رویداد گیلان ،غلامحسین ولدی با بیان اینکه یکی از موانع ساخت پروژه راه آهن گیلان کمبود مصالح راهسازی است اظهار داشت: راه آهن به عنوان بهره‌بردار پروژه‌های ریلی شرایطی را برای تسهیل تأمین مصالح ساخت راه آهن رشت – انزلی و سایر پروژه‌های راهسازی مهیا کرده است.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ ایجاد سازه تخلیه مصالح در ایستگاه راه آهن رشت را مورد توجه قرار داد و در تشریح مهم‌ترین کارکردهای این اقدام تصریح کرد: با تحقق این هدف، ظرفیت حمل و تخلیه روزانه چیزی در حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تن مصالح خاکی از مبدأ لوشان ایجاد شده و این مقدار قابل افزایش است.

ولدی استفاده مفید از ظرفیت راه آهن در استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به اینکه نقش‌آفرینی راه آهن با اتصال به بنادر ملموس‌تر می‌شود اظهار داشت: هم‌اینک آمادگی لازم برای حمل ریلی کالاهای ‌وارداتی منطقه آزاد انزلی به تمام نقاط کشور از ایستگاه راه آهن رشت وجود دارد.

وی موضوع حمل بار و ترانزیت کالا در پایانه ریلی آستارا را نیز متذکر شد و در تشریح بیشتر آن اظهار داشت: در سال گذشته مجموعاً ۱۶۲ هزار و ۹۵۰ تن کالا از طریق پایانه مرزی ریلی آستارا به کشور آذربایجان صادر شده که نسبت به ۱۱۴ هزار و ۲۴ تن سال ۹۷ حدود ۴۰ درصد رشد داشته است.

ولدی چوب، الوار، عدس، گندم و جو را عمده کالاهای ترانزیت شده از طریق پایانه ریلی آستارا عنوان کرد و در مورد اقلام صادرات شده نیز بیان داشت: سیمان، کلینر، مواد شیمیایی، کاشی، آهن آلات و لوازم خانگی نیز از جمله کالاهای صادراتی از طریق این خط ریلی به کشور جمهوری آذربایجان است.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ برنامه‌ریزی‌های انجام شده جهت رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در راستای سرویس‌دهی به مسافران و متقاضیان انجام سفرهای ریلی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از اوایل خرداد قطار مسافری مسیر رشت – تهران – مشهد مقدس راه‌اندازی می‌شود.

ولدی با تأکید بر اینکه آغاز فعالیت و راه‌اندازی قطار مسافری استان گیلان با رعایت تمامی نکات ایمنی و پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا انجام می‌شود عنوان کرد: رعایت طرح‌های فاصله‌گذاری اجتماعی میان مسافران از جمله اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد.

برچسب ها: برچسب‌ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)