ملاحظاتی درباره مستند «کودتای خزنده» بی‌بی‌سی/ پیشنهادات جایگزین منتظری برای جنگ چه بود؟
یادداشت حسین شریعتمداری درباره تخریب‌های گسترده پناهیان/ مسلمان ز جور زبانش نرست!
توطئه ای برای فراموشی نقشه آمریکا و صهیونیسم در منطقه/ بهانه‌ آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ کاملاً مردود و غلط و عوام‌فریبانه است
متهم تحت تعقیب، فرماندار شد! + جزییات
از تذکرات خلاف قانون و شرع نمایندگان مجلس تا ضرورت ورود شورای نگهبان در موضوع احراز صلاحیت!

شهردار رشت ضمن انتقاد از دخالت اعضای شورای شهر در انتصابات گفت: شهرداری رشت به‌دلیل شیوع کرونا با کاهش درآمد مواجه شد و حدود ۱۸۰ میلیارد تومان متضرر شدیم.

..................... تاریخ انتشار:۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ......................

ناصر حاج‌محمدی عصر امروز در نشست با مدیران مسئول خبرگزاری‌ها در سالن جلسات شهرداری رشت اظهار داشت: فعالان در عرصه روابط عمومی ارتباط دو سویه بین مردم و مسئولان را برقرار می‌کنند و رکن چهارم دموکراسی محسوب می‌شوند.

شهردار رشت با بیان اینکه مجموعه شهرداری در سال گذشته با اتفاقات عجیبی روبه‌رو بوده است گفت: نخستین موضوع پسماند است و زباله رشت پس از چندین سال به منطقه سراوان انتقال داده شد و تابلوی روزشماری نیز نصب شد که پس از شهردار شدن بنده ۱۰۰ روز به اتمام آن مانده بود و پس از برگزاری جلسات مختلف به نتایج خوبی رسیدیم.

وی با اشاره به پروژه تصفیه‌خانه‌ شیرآبه سراوان که در سال ۹۵ آغاز شده بود و تاکنون پیشرفتی نداشت تصریح کرد: امیدواریم تا ۲۵ روز آینده تصفیه‌خانه شیرآبه سراوان به بهره‌برداری برسد و بتواند بخشی از شیرآبه تولیدی را تصفیه کند که درنهایت شیرآبه مجددا به‌صورت آب تمیز وارد رودخانه می‌شود.

حاج‌محمدی با بیان اینکه تصفیه‌خانه شرآبه سراوان در کل کشور بی‌نظیر است و با تلاش بسیار زیاد مسئولان مراحل پایانی خود را می‌گذراند افزود: دپوی موجود در منطقه سراوان یک بار رانش کرد زیرا روزانه حدود ۷۰۰ تن زباله وارد آن منطقه می‌شود و باید لبه باز این دپو را ببندیم که این اقدامات جزو برنامه شهرداری رشت است.

شهردار رشت افزایش قیمت بنزین و کاهش درآمد و افزایش هزینه شهرداری و همچنین شروع انتخابات مجلس و بحران برف و در نهایت شیوع ویروس کرونا را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: ما جزو نخستین شهرهایی بودیم که متوجه ویروس کرونا شدیم و به‌صورت دورکاری کار کردیم و علاوه بر این باید حقوق بالایی را نیز به کارکنان پرداخت می‌کردیم.

وی با بیان اینکه شهرداری رشت خسارت سنگینی از لحاظ منابع انسانی، اقتصادی و منابع اجرایی متحمل شد اما ضدعفونی معابر سطح شهر را از همان روزهای نخست مرتباً انجام دادیم خاطرنشان کرد: تا امروز ضدعفونی معابر و سطوح را انجام دادیم اما پس از این موضوعات وارد چالش جدیدی یعنی استیضاح شهردار رشت شدیم.

حاج‌محمدی با اشاره به اینکه استیضاح شهردار و مشکلات پشت سر هم اینچنینی زیبنده یک شهر نیست گفت: نخستین حقوق را در بهمن ۹۷ پرداخت کردم و ۵ ماه نیز حقوق تاخیری داشتیم اما در برج دوازده کل حقوق را به اضافه ۵ ماه تاخیر پرداحت کردیم و سعی داشتیم نیروی جدیدی وارد این سازمان نشود زیرا زیاد بودن منابع انسانی موجب بروز مشکلات شده است.

شهردار رشت با اشاره به اینکه مرتباً از طریق فشارهای بیرونی برای استخدام افراد مواجه بودیم و افرادی نیز با شکایت مجدداً به سازمان برگشتند عنوان داشت: پروژه زباله‌سوز منطقه لاکان رشت که سال ۹۲ منعقد شد و تا سال ۹۷ هنوز روی زمین آن توافق نشده بود را با کمک دادستاتی استان توانستیم افراد مدعی تصاحب زمین را از انجا بیرون کردیم.

وی تصریح کرد: بخشی از متریال مورد نظر شرکت تی تی اس و عملیات اجرایی دستگاه زباله‌سوز لاکان رشت آغاز شده است و پروژه ایجاد دو دستگاه سوله ۶ هزار متر مربعی که در سال ۹۶ قرارداد آن بسته شد، عملیات پی‌کنی آن قبل از شروع کار من آغاز شد و تنها کف‌سازی و پوشش سقف آن امروزه باقی مانده است.

حاج‌محمدی با اشاره به اینکه ۹ میلیارد تومان برای سوله‌های مذکور توسط دولت اختصاص داده شده است گفت: قرار است خط سوم و چهارم کارخانه کود آلی که ظرفیت اسمی آنها ۵۰۰ تن است و مورد مناقشه قرار دارد، ظرفیت آن به ظرفیت قبلی اضافه شود و اگر خط یک تا چهار آن راه‌اندازی شود ۴۰ درصد وزنی آن تبدیل به کمپوست می‌شود.

شهردار رشت قراردادهای سرمایه‌گذاری این شهر را مورد تاکید قرار داد و ابراز داشت: اجرای فیبر نوری در سطح شهر رشت که در آینده کمک می‌کند تقاطع‌ها هوشمند شود و دوربین‌های ثبت جرایم افزایش پیدا کند و مقدمه‌ای برای اجرای شهر الکترونیک است که آن را پیگیری می‌کنیم و بزرگترین سرمایه‌گذاری تاریخ شهر رشت نیز دیروز امضا شد.

وی با بیان اینکه زمینی در جوار مرزبانی و آرامستان در وروری شهر رشت داشتیم که با مشکلاتی مواجه بود و پس از یازده ماه، کار اساسی برای سرمایه‌گذاری آن انجام شد بیان کرد: آورده سرمایه‌گذار در ساخت و تجهیز مجموعه هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان و آورده شهرداری ۲۱۰ میلیارد تومان است و قرار است آنجا پارک آبی و سالن‌های اجتماعات، هتل و فضای تجاری و سایر موارد ساخته شود.

حاج‌محمدی با اشاره به اینکه تا سال ۱۴۰۰، ۵۰ درصد پروژه پارک آبی کامل می‌شود و در سال ۱۴۰۱ این پروژه به‌طور ۱۰۰ درصد تکمیل می‌شود عنوان داشت: قرار است در آب‌بندان عینک یک چرخ و فلک بزرگ احداث کنیم تا هم چهره شهر را تغییر دهد و هم برای منطقه‌ مذکور که ضعیف است مفید باشد اما شهرداری به‌دلیل آنکه ۴ دستگاه در آب‌بندان ادعای مالکیت دارند نمی‌تواند ورود کند.

شهردار رشت با بیان اینکه این شهر همواره پروژه‌های نیمه‌کاره دارد و بدهی‌های شهرداری نیز از دروان گذشته به بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد خاطرنشان کرد: به دنبال گرفتن طلبکاری‌های گذشته و احصای طلب خود از دولت هستیم و بیش از ۲۹۱ میلیارد تومان طلب شهرداری هم‌اکنون احصاء شده است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از بدهی شهرداری به دستگاه‌های دولتی باید تهاتر شود و بخشی از ان نیز قرار است به‌صورت املاک به ما داده شود افزود: شهرداری رشت در پرداخت حقوق پرسنلی نسبت به کل شهرداری‌های کشور به‌روزترین است و اخبار منتشرشده مبنی بر تاخیر طولانی مدت در پرداخت حقوق ترفندی برای اذیت کردن مجموعه شهرداری است و مردم بیشتر اخبار منفی می‌شنوند اما امیدوارم با ارائه مطالب امروز کمی برای آنها روشنگری شود.

حاج‌محمدی با بیان اینکه در مدت روزهای کاری خود هر روز با مشکلات جدیدی مواجه شدم و در طول دوران خدمتم هرگز با این حد از مشکلات و فشار روبه‌رو نبودم گفت: از ابتدای سال ۹۹ سختگیری‌ها درباره املاک نسقی افزایش یافته و از آنجایی که بخش عظیمی از رشت املاک نسقی دارد و یکسری بساز و بفروش‌ها بدون توجه به قوانین به دنبال برگشت به این املاک هستند، امیدوارم برای این املاک بتوانیم پروانه صادر کنیم.

شهردار رشت با اشاره به اینکه ۲۵ درصد از درآمد کل شهرداری در اسفند ماه به‌دست می‌آید که ما ۸۸ درصد از این ۲۵ درصد را امسال به‌دلیل شیوع کرونا و تعطیلی‌ها درنیاوردیم تصریح کرد: در مجموع شهرداری رشت امسال به دلایل مذکور حدود ۱۸۰ میلیارد تومان متضرر شد و ما از ۲۳ فروردین کار را در شهرداری شروع کردیم و در این ۷ روز توانستیم یک و نیم میلیارد پول نقد به‌دست آوریم و حدود ۲۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت کردیم.

وی از رسانه‌ها خواست که به بحران‌های ایجاد شده دامن نزنند و افزود: شهرداری رشت بسیار آسیب دیده است و من بیش از همه برای مردم و این شهرداری که تغییرات در آن بسیار زیاد است دلسوزی می‌کنم؛ انتصاب وطیفه شهردار است و باید درباره آنها پاسخگو باشم و اگر شخص دیگری مدیرانم را انتخاب کند و نسبت به من حرف شنوی نداشته باشند، کار پیش نمی‌رود.

شهردار رشت به دخالت برخی از اعضای شورای شهر در انتصاب افراد و مدیران در این سازمان اشاره کرد و ضمن انتقاد از رویکرد این افراد خاطرنشان کرد: اگر شورای شهر رشت سوالی درباره انتصاب افراد دارد می‌تواند بپرسد یا برای انتصاب مدیران به بنده مشورت دهد اما اینکه بگوید سهم من استخدام فلان شخص است درست نیست.

حاج محمدی بیان داشت: آرامستان شهرداری رشت اعلام کرد که ظرفیت دفن اموات را تا ۱۰ سال آینده دارد و زمینی به مساحت ۴۶ هکتار در ورودی شهر متعلق به شهرداری رشت است و در گوشه‌ای به مساحت ۱۴ هکتار قصد داریم پروژه گیل لند را اجرایی کنیم که کاملا سر پوشیده است و هیچ صدایی از آن خارج نمی‌شود و درصدد ان هستیم این فصا را با حفظ شئونات دینی و ملی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه عده‌ای قصد دارند با جلوگیری از اجرای پروژه گیل لند شهردار رشت را ناتوان جلوه دهند اظهار داشت: تصفیه‌خانه این پروزه مهندسی شده است و میزان آب مصرفی در این پروژه کم و مقرون به صرفه است و هیچ صدایی از این پارک به بیرون نمی‌رود و در آرامستان شنیده نمی‌شود.

برچسب ها: برچسب‌ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
سپتامبر 2020
ش ی د س چ پ ج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
تقویم شمسی
شهریور ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« مرداد   مهر »
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱