گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
نماینده ولی‌فقیه در گیلان:

نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: ولایت از اصول بنیادی اسلام ‌و شیعیان بوده که در راستای آن باید تسلیم بیانات و گفتار پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) باشیم.

..................... تاریخ انتشار:17 مه 2020 ......................

به گزارش رویداد گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی در مراسم احیای بیست و سوم ماه مبارک رمضان در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: خداوند متعال، پیامبر اکرم(ص) و اولاد امام علی(ع) را به‌عنوان ولی مسلمانان معرفی کرده است لذا همه باید تسلیم بیانات ائمه اطهار(ع) باشیم و این تسلیم بودن نشانه ولایت‌پذیری است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به ویژگی مؤمنان خاطرنشان کرد: در قرآن کریم به موضوع اطاعت از خدا و پیامبر اکرم(ص) اشاره شده است و مؤمنان همواره نماز را برپا می‌دارند و رکوع‌کننده هستند و زکات‌شان را نیز پرداخت می‌کنند.

آیت‌الله فلاحتی معنای ولایت را مورد اشاره قرار داد و گفت: ولایت از اصول بنیادی اسلام ‌و شیعیان بوده و دارای دو بخش اعتقادی و عاطفی است که در راستای آن باید تسلیم بیانات و گفتار پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) باشیم و به آن عمل کنیم زیرا یک شیعه واقعی همواره مطیع دستورات خداوند است و تقوا دارد.

امام جمعه رشت ولایت‌فقیه را جزو ولایت خدا دانست و با بیان اینکه دشمنان اسلام قادر به درک آن نیستند خاطرنشان کرد: در جامعه اسلامی رابطه ولی‌فقیه با مردم همچون سلطه‌طلب و سلطه‌پذیر نیست بلکه ولی‌فقیه با مردم رابطه‌ای‌ مانند حبیب و محبوب دارد.

وی با بیان اینکه دوستی با اهل‌بیت(ع) موجب نورانی شدن عمل انسان می‌شود افزود:  انفاق و نماز خواندن بدون دوستی با اهل بیت(ع) و ولایت آنان فایده ندارد و همه باید در برابر فرامین پیامبر اکرم(ص) و اولیاء الهی تسلیم باشیم زیرا ولایت به‌معنای تسلیم احکام پیامبر(ص) است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به اهمیت دعا کردن در شب‌های قدر در مساجد خاطرنشان کرد: دعا در شب‌های قدر بسیار ارزشمند است زیرا در این شب‌ها فرشتگان الهی به زمین آمده و شیطان نیز در بند است.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)