گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تلاش برای تصویب مواد قانونی جهش تولید خبر داد و گفت: تهیه آمایش سرزمینی مناطق مختلف در دستور کار است.

..................... تاریخ انتشار:17 مه 2020 ......................

به گزارش رویداد گیلان ،محمود شکری  در گفتگویی از  عدم وجود آمایش سرزمینی را یکی از خلاء‌های تحقق برنامه راهبردی اقتصاد مقاومتی ذکر کرد و با بیان اینکه مجلس درصدد رفع این مشکل است اظهار داشت: تصویب مواد قانونی جهش تولید از جمله موضوعاتی است که مجلس سعی دارد با انجام آن مسیر شتاب اقتصادی را هموار کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اقتصاد مقاومتی را یک پیشنیاز برای شناخت ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های تولید داخلی در نقاط مختلف کشور دانست و عنوان کرد: باید مشخص شود که هر استان و شهرستان چه مزیت‌هایی در حوزه تولید دارد سپس با رفع یکسری موانع و تزریق تسهیلات بانکی می‌توانیم زمینه‌های جهش تولید را فراهم سازیم.

شکری وضعیت تولید را در شش ماهه دوم سال ۹۸ مطلوب ارزیابی کرد و ضمن بیان اینکه مقام معظم رهبری از افزایش تولیدی که در این مدت زمانی محقق شد راضی بودند تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون چندین جلسه در کمیسیون اقتصادی و حدود ۱۵ جلسه در کمیسیون ویژه رفع موانع تولید و اصل ۴۴ برای بررسی شعار سال برگزار شد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس مشخص شدن سازوکارها و وظیفه هر کدام از دستگاه‌های متولی در سال جهش تولید را از جمله بازخوردهای اولیه جلسات مذکور دانست و ابراز داشت: نخستین مانع و خلاء عدم تحقق شتاب اقتصادی و افزایش تولید این است که ما هنوز نتوانسته‌ایم سند آمایش سرزمینی را تهیه و اجرا کنیم.

وی بحث و بررسی اعضاء کمیسیون اقتصادی مجلس و کمیسیون ویژه رفع موانع تولید با دولت با هدف آسیب‌شناسی و یافتن راه‌های لازم جهت تحقق شعار جهش تولید را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای این کار باید کارها را اولویت‌بندی کرده و برنامه‌هایی را به صورت کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت تهیه و تنظیم کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تشریک مساعی و همکاری قوای مقننه، مجریه، قضائیه و بخش خصوصی را در سال جهش تولید امری لازم، ضروری و تعیین کننده تلقی کرد و افزود: صنعت و معدن، علوم دانش‌بنیان، جهاد کشاورزی، برق و نمونه‌هایی نظیر این از جمله بخش‌هایی هستند که باید سازوکار جهش تولید در آن‌ها مشخص شود.

شکری سرمایه‌گذاری هر چه بیشتر، پذیرفتن ریسک‌های موجود در فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد زمینه جهت اشتغالزایی را از جمله آثار مثبت شعار امسال تلقی کرد و گفت: به عقیده بنده اجرایی شدن این راهکار به نگاه مدیریتی حاکم بر کشور وابسته است زیرا تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های لازم توسعه و پیشرفت در کشورمان وجود دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه نباید تحریم‌های اقتصادی را برای عدم عملیاتی شدن راهبرد اقتصاد مقاومتی و شعار جهش تولید بهانه کنیم اظهار داشت: برخی‌ها درصدد هستند وضع تحریم‌های ظالمانه را عامل تمام مشکلات ایجاد شده در حوزه تولید بدانند در حالی‌که اگر مدیریت جهادی باشد بسیاری از موانع حل می‌شود.

برچسب ها: برچسب‌ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)