گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
توهین گستاخانه شهردار به جهادگران و بسیجیان ؛

شهردار یکی از شهرهای شهرستان رودبار در جلسه ستاد مقابله با کرونا از اقدامات جهادی بسیجیانی که در سطح شهرها حاضر شده و کوچه ها و معابر را ضدعفونی می کنند، گلایه کرد و آن ها را یک سری کوله به دوش خواند!

..................... تاریخ انتشار:06 آوریل 2020 ......................

به گزارش رویداد گیلان به نقل از ۸ دی ،ستاد مقابله با کرونا  ۱۴ فروردین ماه سال جاری یعنی با گذشت بیش از ۴۰ روز از شیوع کرونا در شهرستان رودبار با حضور فرماندار و شهرداران شهرهای رودبار و سایر مسئولان و مدیران اجرای شهرستان برگزار شد.

به گفته یکی از حاضران، این جلسه با توهین به بسیجیان و جهادگرانی که از اولین روزهای شیوع ویروس کرونا و در خلأ مدیریتی برخی از مدیران بی کفایت در کف میدان مقابله با کرونا حضور داشتند، همراه بود.

شهردار یکی از شهرهای شهرستان رودبار در این جلسه با توجه به فضایی که برایش ایجاد شده بود از اقدامات جهادی بسیجیانی که در سطح شهرها حاضر شده و کوچه ها و معابر را ضدعفونی می کنند، گلایه کرد و گفت: «یک عده “کوله به دوش” هر شب در خیابان و معابر جمع می شوند و به قول خودشان ضدعفونی می کنند و عکس ها و تصاویرشان را تبلیغ می کنند! اصلا معلوم نیست چه کسی متولی این ها است و اگر فردا روزی عابر بانکی در اثر این مواد ضدعفونی تخریب شود چه کسی پاسخ خواهد داد».

جای تأسف دارد که جوانان این مرز و بوم در روزهای بحرانی پای سلامت شهر و روستای خودشان ایستاده اند اما مدیرانی که از بیت المال حقوق می گیرند تا در خدمت مردم باشند به جای تقدیر و تشکر زبان به اعتراض و گلایه می گشایند!

آقای مثلا مسئول! جوانان بسیجی و جهادی رودبار نیز می توانستند مثل امثال شما عافیت طلبی پیشه کرده و دست روی دست بگذارند، آن ها مردانه پای میدان حفظ سلامتی مردم آمده اند و سلامت و جان خودشان را به خطر انداخته اند. اگر در عالم مدیریتی تان! قدردانی کردن از زحمات نیروهای مردمی و جهادی را یاد نگرفته اید حداقل سکوت پیشه کرده و دوران عافیت طلبی را سپری کنید و نمک بر زخم نپاشید؛ زخمی که در پی بی خیالی و بی کفایتی برخی مدیران فشل و منفعل سرباز کرده است!

این در حالی است که اقدامات صورت گرفته در بحث ضدعفونی معابر، کوچه ها، خیابان ها و مراکز پرخطر خودسرانه نبوده و با هم فکری و همکاری نهادهای مربوطه صورت گرفته است.

یکی از اعضای گروه جهادی شهیدان صورتی بسیج رودبار که از ۱۲ اسفندماه سال گذشته همراه با سایر نیروهای بسیجی و جهادی در امر ضدعفونی و گندزدایی شهرستان رودبار فعالیت داشته در گفتگو با خبرنگار ۸دی، می گوید: از اولین روزهای شیوع ویروس کرونا برای خدمت به مردم حاضر شدیم و با هماهنگی های صورت گرفته با شهرداری رودبار اعلام کردیم که می توانیم در ضدعفونی کردن کوچه ها و خیابان ها فعالیت کنیم.

وی افزود: مانند سایر جوانان استان گیلان با توجه به نیازی که وجود داشت به ضدغفونی و گندزدایی معابر پرداختیم و درصد و میزان ماده ضدعفونی را نیز در هماهنگی که با مرکز بهداشت داشتیم به دست آوردیم.

این جوان متعهد رودباری ادامه داد: در تمام این روزها علاوه بر ضدعفونی مستمر معابر و کوچه ها با اطلاعاتی که از مرکز بهداشت می گرفتیم منازل و کوچه های پرخطری که مربوط به بیماران کرونایی بوده است را نیز ضدعفونی می کردیم و در اجرای این برنامه کاملا با شهرداری شهر رودبار و مرکز بهداشت هماهنگ بودیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)