گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
شهردار رشت:

شهردار رشت گفت: شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها به معاش ۳۰۰ دست فروش رشتی آسیب وارده کرده که نیازمند حمایت هستند.

..................... تاریخ انتشار:06 آوریل 2020 ......................

به گزارش رویداد گیلان ،ناصر حاج محمدی ظهر دوشنبه در ستاد مقابله با کرونا در سالن غدیر استانداری گیلان با اشاره به بروز مشکل برای صاحبان کسب و کارهای خرد با شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: ۳۰۰ دست فروش با مراجعه به شهردار به مشکلات خود اشاره کرده و خواستار کمک شدند.

وی با تأکید بر لزوم حمایت مسئولان از این افراد، گفت: با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها بسیاری از این افراد در تأمین معاش خود با مشکل مواجه شده‌اند که باید تمهیدات لازم برای آنها اندیشیده شود.

شهردار رشت با اشاره به کاهش درآمدهای این سازمان در این مدت، افزود: تاکنون تنها ۱۰۰ میلیون تومان درآمدزایی برای شهرداری انجام شده است در حالی که در روزهای آینده باید ۲۹ میلیارد تومان به مجموعه‌های مختلف اعم از حقوق پرسنل پرداخت شود.

وی با ابزار نگرانی از این وضعیت، تأکید کرد: از ابتدای ویروس کرونا شهرداری رشت نیز در کنار سایر ارگان‌های اقدامات فراوانی در زمینه مقابله با این ویروس در سطح شهر انجام داده است.

مسئولان از قشرهای آسیب دیده از کرونا حمایت کنند

در ادامه این جلسه رئیس شورای شهر رشت با اشاره به افزایش ترددها در سطح معابر شهری، اظهار کرد: این رفت و آمدها از عدم توجه مردم به هشدارها نیست بلکه آنها ناچار هستند برای کسب درآمد و تأمین ملزومات زندگی در شهر تردد کنند.

اسماعیل حاجی پور با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا به بسیاری از کسب و کارها آسیب وارده است، افزود: متأسفانه هنوز شاهد هستیم برخی از بانک‌ها به کسبه و اصناف و بازاریان فشار وارد می‌کنند.

وی با اشاره به پیشینه گیلانیان در زمینه نوع دوستی و کمک به هموطنان در زمان بحران و حوادث، گفت: امروز مسئولان باید به فکر این مردم باشند و حمایت‌های لازم را از آنها انجام دهند.

برچسب ها: برچسب‌ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)