گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

مدیرکل شیلات گیلان از ادامه فعالیت صیادی در استان تا ۱۹ فروردین خبر داد و گفت: صیادان گیلانی تاکنون هزار و ۵۳۵ تن انواع ماهی استخوانی را از دریای خزر صید کرده‌اند.

..................... تاریخ انتشار:06 آوریل 2020 ......................

رویداد گیلان :عظیم مدبری با بیان اینکه طبق تصمیمات اتخاذ شده فعالیت‌های صید و صیادی و شرکت‌های پره تا ۱۹ فروردین ادامه پیدا می‌کند اظهار داشت: بر اساس آمارهای تجمیع شده از شروع فصل صید در سواحل استان گیلان، هزار و ۵۳۵ تن انواع ماهی استخوانی از بستر دریای خزر صید شده است.

مدیرکل شیلات استان گیلان با تأکید بر اینکه این مقدار صید اشاره شده در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۳ درصد کمتر است عنوان کرد: عواملی نظیر وضعیت نامناسب جوی و طوفانی بودن دریا در فصل صید و صیادی از جمله مواردی محسوب می‌شوند که بر روند صید ماهیان استخوانی از دریای خزر تأثیرگذار هستند.

مدبری در مورد نوع ماهیان استخوانی که از آغاز فصل صید و صیادی توسط صیادان استان گیلانی صید شده است را نیز برشمرد و تصریح کرد: بیشترین ماهی که تاکنون از بستر دریای خزر صید شده ماهی سفید است به طوری‌که از کل صید ماهیان استخوانی امسال چیزی حدود هزار و ۱۴۰ تن آن مربوط به این گونه است.

وی با تأکید بر اینکه ۳۹۵ تن از صید امسال ماهیان استخوانی دریای خزر در حوزه سواحل استان گیلان به گونه‌هایی نظیر سوف، سیم، کفال و دیگر گونه‌ها اختصاص داشته است خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۴ هزار صیاد گیلانی در قالب ۴۹ پره صیادی فعال به امر صید ماهیان استخوانی از دریای خزر مبادرت می‌ورزند.

مدیرکل شیلات استان گیلان با اشاره به اینکه فصل صید ماهیان استخوانی به طور معمول از ۲۰ مهر هر سال آغاز می‌شود ابراز داشت: حمایت از جامعه صیادان، کمک به رونق فعالیت آنان از طریق تکثیر بچه ماهی از جمله اقدامات و سرفصل‌هایی است که اداره کل شیلات استان گیلان برای آن برنامه‌ریزی می‌کند.

مدبری گیلان را در زمینه بازسازی ذخیره ماهیان استخوانی و خاویاری، مرکزی پیشتاز در سطح کشور خواند و عنوان کرد: مجموعه شیلات استان گیلان تاکنون در این راستا توانسته است ضمن تدوین یک برنامه‌ریزی خیلی دقیق گام‌های بسیار مؤثری در حوزه آبزی‌پروری و پایدار کردن فعالیت‌های صید و صیادی بردارد.

مدیرکل شیلات گیلان برنامه بازسازی ذخایر ماهی و حفظ ذخایر ژنتیکی آبزیان را یکی از اهداف عالیه سازمان شیلات ایران به‌ویژه استان‌های ساحلی تلقی و اظهار داشت: مجموعه شیلات استان گیلان نیز در راستای سیاست‌گذاری‌های کلان انجام‌شده سازمان برای تحقق هرچه بیشتر اهداف مورد اشاره برنامه‌ریزی می‌کند.

به گزارش تسنیم، در حال حاضر شیلات شمال با وجود دریای خزر و تنوع رودخانه‌های مختلف و گوناگونی ماهیان موجود در آن همواره یکی از پرکارترین مناطق شیلاتی کشور محسوب می‌شود تا جایی‌که از نظر اقتصادی نه‌تنها در زندگی مردم منطقه بلکه حتی فراتر از آن در سطح ملی و بین‌المللی نیز اهمیت داشته و دارد.

انتهای پیام/تسنیم

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)