گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
تداوم تعطیلی تفرجگاه‌های گیلان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان از تداوم اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروروین خبر داد و گفت: پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، مدارس و دانشگاه‌‌های گیلان همچنان تعطیل است.

..................... تاریخ انتشار:04 آوریل 2020 ......................

به گزارش رویداد گیلان ،محمود قاسم‌نژاد با تأکید بر اینکه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا تا ۲۰ فروروین در گیلان ادامه دارد اظهار داشت: تمامی پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، بوستان‌‌ها، مدارس و دانشگاه‌‌های گیلان همچنان تعطیل است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با بیان اینکه سازمان‌ها و ادارات این استان با شیفت‌بندی به فعالیت خود ادامه می‌دهند عنوان کرد: تمامی این تصمیمات و اقدامات در راستای عملیاتی ساختن دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و درمان و ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در استان گیلان انجام می‌شود.

قاسم‌نژاد باز بودن و ادامه فعالیت برخی از مشاغل خاص با هدف تأمین مایحتاج زندگی مردم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: تمامی اماکن و مشاغلی که باید برای ارائه خدمات عمومی فعال باشند نظیر نانوایی‌ها، قصابی‌ها، فروشگاه‌های عرضه کننده مواد پروتئینی و لبنی این روزها جهت دادن خدمات به مردم باز هستند.

وی با بیان اینکه تا زمان اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان گیلان ساکنان هر شهری فقط می‌توانند در محدوده شهر خودشان تردد کنند خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حساس فعلی ورود هرگونه مسافر و گردشگر به گیلان از جمله خط قرمزهای ما محسوب می‌شود بنابراین از ورود میهمانان جلوگیری به عمل می‌آید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به اینکه سازمان‌ها و ادارات دولتی استان با یک سوم نیروهای خود نسبت به ارائه خدمت اقدام می‌کنند اظهار داشت: امیدواریم با تداوم اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین وضعیت استان گیلان از حیث مقابله با انتشار بیشتر ویروس کرونا بهتر از قبل شود.

قاسم‌نژاد مؤثرترین و کارآمدترین راه مقابله با ویروس کرونا را خودمراقبتی و قرنطینه از سوی مردم عنوان کرد و ابراز داشت: مقابله با کرونا تنها از طریق خودمراقبتی محقق می‌شود بنابراین اگر مردم در خانه بمانند و با برنامه‌های ستاد استانی و وزارت بهداشت و درمان همکاری کنند راحت‌تر می‌توانیم این ویروس را مهار کنیم.

به گزارش تسنیم استان گیلان به عنوان یکی از استان‌های کانون شیوع ویروس کرونا در سطح کشور محسوب می‌شود از سوی دیگر به گفته متخصصان امر در وزارت بهداشت و درمان اصلی‌ترین و جدی‌ترین اقدام برای کنترل شیوع کرونا قطع چرخه انتقال آن است که این مهم با اقداماتی از قبیل اعمال محدودیت در ترددها حاصل می‌شود.

منبع: تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)