گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران و آمریکا، بسته های اقتصادی برای مقابله با آثار منفی گسترش ویروس کرونا بر اقتصاد کشورشان تدوین کرده اند.

..................... تاریخ انتشار:04 آوریل 2020 ......................

رویداد گیلان :یکی از مهمترین تبعات گسترش ویروس کرونا در تمامی کشورهای جهان، آثاری است که  گسترش این ویروس بر روی اقتصاد کشورهای مختلف دارند.

به همین دلیل، بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران و آمریکا، بسته های اقتصادی برای مقابله با آثار منفی گسترش ویروس کرونا بر اقتصاد کشورشان تدوین کرده اند.

به عنوان مثال، در اوایل فروردین ماه امسال بزرگترین بسته نجات اقتصادی تاریخ آمریکا با توافق سران کاخ سفید و مجلس سنا به تصویب رسید. این بسته ۲۲۰۰ میلیارد دلاری برای مقابله با آثار اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا با هدف فراهم ساختن یک نظام حمایتی و پشتیبانی مناسب از شهروندان آمریکایی تدوین شده است تا امکان باقی ماندن این شهروندان در خانه و در نتیجه، کنترل اپیدمی این ویروس در آمریکا فراهم شود.

براساس بررسی های شرکت «به رابین»، جزئیات بسته ۲۲۰۰ میلیارد دلاری آمریکا برای مقابله با آثار اقتصادی گسترش ویروس کرونا در شکل زیر آمده است (اعداد به میلیارد دلار است):

براساس بررسی های صورت گرفته توسط این شرکت مشاوره ای، تدابیر اقتصادی ایران و آمریکا برای مقابله با کرونا در جدول زیر مقایسه شده اند:

منبع: فارس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)