گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
مسئول سازمان بسیج مداحان استان گیلان خبر داد:

مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان با اشاره به اقدامات هیئت‌های مذهبی گیلان در راستای مقابله با ویروس کرونا گفت: تولید البسه ایزوله بیمارستانی و ضدعفونی کردن شهرها و محلات تنها گوشه‌ای از اقدامات گسترده هیئت‌های مذهبی است.

..................... تاریخ انتشار:۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،مصطفی منزوی، مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی گیلان به صورت کاملاً خودجوش به کمک مردم و کادر درمانی برای مبارزه با ویروس کرونا آمده‌اند اظهار داشت: ضدعفونی کردن شهرها و محلات و نقش‌آفرینی در تولید البسه ایزوله بیمارستانی تنها گوشه‌ای از اقدامات گسترده هیئت‌های مذهبی است.

مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه به علت شیوع ویروس کرونا جلسات هیئت‌های مذهبی استان دیگر به صورت حضوری برگزار نمی‌شود عنوان کرد: برگزاری جلسات به صورت مجازی و در شبکه‌های اجتماعی به صورت زنده و هر شب در دستور کار هیئت‌های مذهبی سراسر استان گیلان قرار گرفته است.

منزوی قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه و سایر ادعیه اسلامی که مورد تأکید مقام معظم رهبری هم بوده است را از دیگر اقدامات محوری هیئت‌های مذهبی گیلان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خواند و تصریح کرد: همدلی، انسجام و مشارکت در کارها علاوه بر توجه به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت به تمام شدن این بحران کمک می‌کند.

وی از ضدعفونی کردن و گندزدایی شهرها و محلات به ویژه محله‌های کمتربرخوردار استان گیلان نظیر معلولین رشت توسط هیئت‌های مذهبی سخن گفت و با بیان اینکه این اقدامات تماماً به صورت داوطلبانه انجام می‌شود ابراز داشت: هیئت‌های مذهبی در سراسر گیلان حضور دارند و به عوامل اجرایی جهت خدمت به مردم و بیماران کمک می‌کنند.

مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان برپایی ایستگاه‌های صلواتی هیئت‌ها در میادین و معابر استان به ویژه شهر رشت برای ضدعفونی کردن وسائط نقلیه را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: تولید و توزیع ماسک، دستکش، موادضدعفونی کننده و اقلامی نظیر این‌ در بین مردم از جمله کارهایی است که با جدیت تمام در حال انجام است.

منزوی با تأکید بر اینکه توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده در مناطق محروم گیلان به همت اعضاء هیئت‌های مذهبی سراسر استان انجام می‌شود اظهار داشت: این بسته‌های بهداشتی در درب منازل تحویل مردم داده می‌شوند از سوی دیگر با توجه به شرایط بسیار سخت معیشتی و اقتصادی محلات محروم تمرکز ما بیشتر روی این مناطق است.

وی با اشاره به نقش فعال و حضور همه جانبه سپاه و بسیج جهت خدمت‌رسانی به مردم و کمک به آنان در مشکلاتی که به علل مختلف ایجاد می‌شود خاطرنشان کرد: بسیجیان از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون نشان داده‌اند در هیچ صحنه‌ای میدان را خالی نمی‌کنند و با لبیک به ندای مقام معظم رهبری به کمک مردم می‌شتابند.

مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان توجه بیشتر آحاد مردم استان گیلان به توصیه‌های وزارت بهداشت و درمان برای پشت‌سر گذاشتن این شرایط بحرانی پس از شیوع کرونا را ضروری خواند و گفت: بسیجیان و اعضاء هیئت‌های مذهبی با جان و دل به میدا آمده‌اند و از هیچ کاری برای کمک به کادر درمانی و مردم مضایقه نمی‌کنند.

به گزارش بسیج، پس از انتشار گسترده ویروس کرونا در سراسر کشور از جمله استان گیلان سپاه، بسیج و گروه‌های جهادی مانند همیشه در خدمت‌رسانی به مردم پیشتازانه عمل کردند که راه‌اندازی بیمارستان صحرایی رازی رشت آن هم در مدت بسیار کوتاهی تنها نمونه‌ای کوچک از این تلاش‌ها محسوب می‌شود.

منبع: بسیج

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)