گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
رئیس ستاد انتخابات گیلان خبر داد:

رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به افزایش ۶.۵ درصدی ثبت نام کنندگان در انتخابات مجلس در مقایسه با دوره گذشته، گفت: یک شعبه اخذ رأی برای اقلیت‌های دینی در انزلی پیش بینی شده است.

..................... تاریخ انتشار:۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،محمود قاسم‌نژاد پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری در سالن غدیر استانداری گیلان با بیان اینکه آمادگی کامل برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای در ۱۶ فرمانداری گیلان وجود دارد، اظهار کرد: برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در استان گیلان در مدت هفت روز ۴۵۵ داوطلب ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۵۰ نفر زن و ۴۱۵ نفر مرد بودند، گفت: تاکنون ۹۳ نفر شامل ۸۴ نفر مرد و ۹ زن انصراف داده‌اند.

رقابت ۱۸۲ نفر برای کسب ۱۳ کرسی گیلان در مجلس

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان ادامه داد: در حال حاضر ۱۸۲ داوطلب در ۱۱ حوزه انتخابیه گیلان برای تصاحب ۱۳ کرسی استان رقابت می‌کنند که از این تعداد ۵۹ نفر مرد و ۲۳ نفر زن هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبل ۶.۵ درصد افزایش داشته است، افزود: از ۱۸۲ نفر از ثبت نام کنندگان، ۱۱ نفر لیسانس، ۱۳۴ نفر فوق لیسانس، ۲۵ نفر دکترا و ۱۱ نفر دارای مدرک حوزوی هستند.

قاسم‌نژاد با اشاره به برگزاری برنامه‌هایی برای افزایش مشارکت مردمی در انتخابات، بیان کرد: ۳۰۰ برنامه برای مشارکت و تشویق بیشتر مردم در قالب مناظره، رأی اولی‌ها، تشکل‌ها، اصناف، روحانیون، ورزشکاران و …در سطح استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۴۵ هزار نفر در استان گیلان برای برگزاری انتخابات مشارکت می‌کنند، افزود: بیش از ۳۰ هزار نفر از عوامل اجرایی، نمایندگان فرمانداران، عوامل انتظامی، بازرسی و ۱۵ هزار نفر جز عوامل نظارتی هستند.

پیش بینی ۳۴۵ شعبه اخذ رأی سیار در گیلان

رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه در استان گیلان دو هزار و ۵۵۹ شعبه اخذ رأی برقرار است، ادامه داد: ۳۴۵ شعبه سیار و یک شعبه اخذ رأی در بندرانزلی ویژه برای اقلیت‌های دینی است.

قاسم نژاد یاد آور شد: در استان گیلان یک میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۷۰ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۹۱ هزار و ۴۰۰ نفر رأی اولی بوده که در میان آنها بیش از ۴۶ هزار نفر پسر و مابقی دختر هستند.

وی با بیان اینکه در دوره‌های گذشته بیش از ۶۴ درصد مردم گیلان در انتخابات شرکت کرده‌اند که بالاتر از میانگین کشوری است، افزود: دستگاه‌های امدادی، هلال احمر، علوم پزشکی، ادارات خدمت رسان برق، آب، گاز و مخابرات ملزم هستند بصورت آماده باش برای بروز هرنوع مشکل احتمالی آماده خدمات رسانی باشند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی، انصاف، عدم دخالت در امور انتخابات را عواملی برای اعتماد و جذب هرچه بیشتر مردم عنوان کرد و گفت: دخالت در انتخابات، استفاده از ملزومات و منابع دولتی، هرگونه رفتار و گفتار علیه یا به نفع کسی ممنوعیت قانونی دارد و مدیران کل باید این مطلب را بصورت کتبی به تمام مجموعه خود ابلاغ کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)