کدام نمایندگان مجلس طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردند؟ / ۶ نماینده گیلانی جزء امضا کنندگان+ اسامی
مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
این فرد شایستگی رفتن به مجلس را ندارد/ یازده نماینده گیلان نظرشان را به طور شفاف درباره دلخوش بیان کنند
گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان

دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی گیلان رعایت قانون از سوی نامزدها و کاندیداهای انتخاباتی را مورد تأکید قرار داد و گفت: با پدیده راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی در استان برخورد می‌شود.

..................... تاریخ انتشار:19 فوریه 2020 ......................

احمد آقایی صبح امروز در جمع خبرنگاران مشخص بودن بایدها و نبایدهای انتخاباتی در قانون و لزوم توجه بیشتر نامزدها به دستورالعمل‌ها را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: کاروان‌های تبلیغاتی نامزدها و کاندیداها موجب سلب آسایش مردم می‌شود بنابراین انتظار داریم کاندیداها از این کار اجتناب کنند.

به گزارش رویداد گیلان ،دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی گیلان با بیان اینکه ماده ۶۵ و ۶۶ قانون انتخابات نحوه عملکرد نامزدها، داوطلبان و طرفداران آنان را کاملاً مشخص و تبیین کرده است عنوان کرد: در این مواد قانونی قانونگذار حدوداً ۳۰ عنوان مجرمانه را قید کرده و مصادیق آن را به خوبی مورد شرح و تفسیر قرار داده است.

آقایی با تأکید بر اینکه در مجموعه قوانین موجود، بیش از ۱۰۳ عنوان مجرمانه برای تخلفات و جرایم انتخاباتی ذکر شده است تصریح کرد: با توجه به اینکه در آخرین روز از مهلت رسمی و قانونی فرآیند تبلیغات انتخاباتی هستیم از نامزدها و کاندیداهای انتخاباتی در گیلان انتظار داریم از هر گونه به راه انداختن کارناوال و کاروان خودداری کنند.

وی به ماده ۱۷ قانون انتخابات اشاره کرد و با تأکید بر اینکه شعبات ویژه‌ای در دادگاه‌ها، دادسراها و محاکم تجدیدنظر استان گیلان برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی تشکیل شده است اظهار داشت: از روز شنبه سوم اسفند هر کدام از نامزدهایی که مرتکب جرایم و تخلفات انتخاباتی شده‌اند جهت پاسخگویی احضار می‌شوند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در راستای ماده ۶۷ قانون انتخابات و بند ۵ اصل ۱۵۶ را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: در بحث امر پیشگیری از جرایم انتخاباتی تاکنون ۷۶ جلسه در سطح استان گیلان برگزار شده و جلسات مذکور ۲۷۴ مصوبه هم داشته است.

دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان گیلان برخورد با جرایم انتخاباتی و ماده ۱۷ قانون انتخابات مصوب سال ۷۸ و با اصلاحات سال ۹۵ را مورد ارزیابی قرار داد و تصریح کرد: شعبات ویژه‌ای در سراسر دادگستری و دادسراهای گیلان دایر و تا امروز ۴۷ فقره پرونده نیز برای متخلفان و قانون‌گریزان تشکیل شده است.

آقایی با تأکید بر اینکه کاندیداهای انتخابات باید بر اساس ماده ۶۵ قانون نسبت به معرفی خود و توانمندی‌هایشان به مردم اقدام کنند تصریح کرد: دیده شده برخی از نامزدها به‌جای استفاده از این ظرفیت قانونی دست به تخریب کاندیدای رقیب زده و اظهارات غیر واقع انجام می‌دهد در حالی‌ که قانونگذار آنان را از این امور منع کرده است.

وی اعمالی نظیر اخلال در نظم عمومی توسط هواداران کاندیداهای انتخاباتی و یا برهم زدن جلسات سایر رقبای شرکت در انتخابات را مصداق تخلف خواند و اظهار داشت: طبق ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی یکی از مجازات‌هایی که برای متخلفان انتخابات و کاندیداها در نظر گرفته شده محرومیت از حقوق اجتماعی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل گیلان با بیان اینکه مسئولان امین مردم و حاکمیت بوده و نباید در انتخابات از اعتماد آنان سوءاستفاده کنند افزود: استفاده از امکانات و ابزارهای دولتی و نهادهای عمومی به نفع یا ضرر کاندیداهای انتخاباتی از جمله تخلفاتی است که قانونگذار برای آن مجازات مشخصی تعیین کرده است.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
جولای 2020
ی د س چ پ ج ش
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
تقویم شمسی
تیر ۱۳۹۹
ی د س چ پ ج ش
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱