گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تب سنجی و مراقبت بالغ بر ۶ هزار نفر در مرز آستارا برای جلوگیری از بیماری در ایام برف در کنار سایر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در گیلان خبر داد.

..................... تاریخ انتشار:۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،ارسلان سالاری  با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در ایام برف از اقدامات شناسایی برای جلوگیری از بیماری کرونا کوتاه نیامد، اظهار کرد: در طول ایام برف بالغ‌بر ۶ هزار نفر در مرز آستارا مورد مراقبت و تب سنجی قرار گرفته و برای ۲۰۰ تن از مراقبین نیز دوره‌های آموزشی برگزارشده است.

وی با اشاره به عملکرد دانشگاه علوم پزشکی در ارائه خدمات اورژانسی به مردم طی ایام برفی گیلان بیان کرد: اورژانس گیلان موفق به انجام یک هزار و ۴۶۵ مورد امدادرسانی به مردم گیلان شده که ۱۸۷ مورد مختص به حوادث برفی شامل سرخوردگی‌ها، سقوط، تروما، ۲۱ مورد مسمومیت با منوکسیدکربن و ۴۶ مورد انتقال مادر باردار توسط فوریت‌های پزشکی استان به مراکز درمانی بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به انسداد راه‌های استان و سخت شدن امدادرسانی اورژانس به انتقال بیماران، افزود: در ایام برف بالگرد اورژانس هوایی گیلان نیز جهت انتقال بیماران سه بار به پرواز درآمد.

سالاری با اشاره به اینکه طی ایام پنج‌روزه برف در گیلان ۱۵ هزار و ۹۱۵ نفر به اورژانس مراجعه کردند، گفت: از بین این تعداد از مراجعه‌کنندگان ۵۵۵ نفر تحت عمل جراحی و برای ۲۹۰ تن دیگر جراحی اورژانسی انجام شده است.

وی با بیان اینکه تمامی بیماران دیالیزی استان در طول ایام برفی خدمات روتین درمانی خود را دریافت کرده‌اند، افزود: علاوه بر این بیماران، ۱۱۹ تن دیگر نیز توسط آمبولانس به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ارائه خدمات مراکز ۳۳ گانه جامع سلامت به مردم در طی ایام برف، خاطرنشان کرد: ۱۶ مرکز شبانه‌روزی و ۱۷ مرکز بیتوته جامع سلامت در ایام بارش برف فعال بودند و بیش از هفت هزار نفر در آن‌ها ویزیت شدند.

سالاری با بیان اینکه با تلاش شبانه‌روزی همکاران بهداشتی ۱۸۰ مادر باردار پرخطر شناسایی و از ارتفاعات به پایین‌دست و مراکز امن منتقل شدند، گفت: از این تعداد ۳۳ مورد منجر به زایمان ۳۵ نوزاد با دو مورد دوقلو زایی شدند.

وی با اشاره به قطعی برق در برخی از خوابگاه‌های دانشجویی و توزیع غذا در بین دانشجویان در ایام برف، گفت: علی‌رغم اینکه در بسیاری از اوقات خوابگاه‌های دانشجویی دچار قطعی برق می‌شدند، با تلاش همکاران در حوزه دانشجویی از چهار خوابگاه ملکی و مشارکتی بازدید و ۳۵۰ پرس غذا برای هر وعده در بین دانشجویان ساکن این خوابگاه‌ها توزیع شد.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)