گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
جانشین سپاه قدس گیلان

جانشین سپاه قدس گیلان باید مدیریت بحران گیلان با توجه به موقعیت جغرافیایی قوی‌تر باشد، گفت: آمادگی لازم در برابر بحران‌ها در گیلان وجود ندارد و گیلان نیازمند مدیریت بحران متمرکز است.

..................... تاریخ انتشار:۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،سرهنگ‌ علی توشه ظهر امروز در نشست خبری تشریح اقدامات سپاه قدس گیلان در مدیریت بحران برف اخیر در سالن جلسات سپاه قدس گیلان اظهار کرد: سپاه از پیروزی انقلاب تاکنون در تمامی لحظات بحرانی همواره در کنار محرومین بود و همواره در تمامی بحران‌های طبیعی در کنار مردم بوده و به این مسئله افتخار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه از مأموریت‌های مهم سپاه کمک به محرومین و ایجاد امنیت است، افزود: سپاه به بحران‌های امنیتی و طبیعی توجه فراوانی دارد تا به مردم آسیبی نرسد.

جانشین سپاه قدس گیلان با بیان اینکه باید برای حل مشکلات بحران‌های طبیعی آمادگی داشته باشیم، گفت: باران، برف، زلزله و سیل‌های شدید ازجمله بحران‌های طبیعی هستند که آمادگی نداشتن در برابر این بحران‌ها مشکلات اساسی و حیاتی برای مردم ایجاد می‌کند.

توشه با اشاره به اینکه باید مدیریت بحران گیلان با توجه به موقعیت جغرافیایی قوی‌تر باشد، افزود: نداشتن مدیریت صحیح در بحران‌ها از مهم‌ترین دغدغه‌های است که باید به آن توجه کرد تا شاهد آسیب‌های کمتری باشیم.

وی با تأکید بر اصلاح زیرساخت‌ها بیان کرد: نظام راهبردی و جامع مدیریت بحران باید تدوین شود و باید نگاه علمی به این مقوله وجود داشته باشد و به مدیریت بحران باید علمی نگاه کنیم تا اقدامات قبل و بعد از بحران را بتوانیم مدیریت کنیم.

جانشین سپاه قدس گیلان با اشاره به بحران برف اخیر تصریح کرد: توجه به پدافند غیرعامل آسیب‌های جدی در بحران‌ها را کاهش می‌دهد اما بی‌توجهی به پدافند غیرعامل مشکلاتی را با بارش برف ۶۰ سانتی‌متری در گیلان ایجاد کرد که زیبنده مردم گیلان نبود.

توشه با بیان اینکه باید با توجه به موقعیت جغرافیایی گیلان، آمادگی لازم در برابر بحران‌های سیل و برف را داشته باشیم، افزود: متأسفانه آمادگی لازم در برابر بحران‌ها در گیلان وجود ندارد و گیلان نیازمند مدیریت بحران متمرکز است.

وی با اشاره به اینکه در بحران‌های گیلان، مدیریت بحران ما دچار بحران می‌شود، گفت: داشتن مدیریت واحد و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و همه ارگان‌ها از مقوله‌های مدیریت بحران است.

به گفته جانشین سپاه قدس گیلان، دو هزار پایگاه مقاومت سپاه قدس گیلان در محیط‌های روستایی و شهری در قالب گروه‌های جهادی خدمات لازم را به مردم در بحران برف اخیر ارائه دادند.

توشه همچنین اعلام کرد که ۱۷ خودرو سنگین، ۱۵۴ خودرو سبک و آماده‌باش تمامی اماکن، اسکان مسافرین در راه مانده در بحران برف اخیر، اسکان روزانه ۳۰۰ نفر در روز توسط لشکر عملیاتی سپاه قدس گیلان از اهم فعالیت‌های بود که در این مدت انجام شد.

وی با اشاره به اسکان سه هزار نفر در مساجد و حسینیه‌ها گفت: در این مدت همچنین ۱۲۰ خودروی تاکتیکی سپاه در اختیار اداره برق و تعدادی خودرو سپاه در اختیار اداره گاز قرار گرفت.

جانشین سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه ستاد مدیریت بحران نباید در بحران‌ها خود دچار بحران شود، بیان کرد: سپاه توانایی بالایی در کاهش بحران با بهره‌گیری از نیروهای بسیجی و مردمی دارد.

توشه با اشاره به اینکه اقدامات پس از بحران زیبنده گیلان نیست، افزود: وضعیت این‌چنینی در گیلان نگران‌کننده است و این مشکلات نباید دیگر در استان تکرار شود.

وی با بیان اینکه تقسیم‌بندی نیروهای سپاه و بسیج در همه مسیرها و محورهای گیلان از اقدامات مهم سپاه بود، گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های عظیم مردمی و بسیج و ساماندهی این قشر توسط سپاه انجام و شناسایی‌شده است.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)