گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رویداد گیلان :حبیب جهانساز ، آخرین وضعیت پرداخت مطالبات چایکاران دو استان گیلان و مازندران را برشمرد و با بیان اینکه تاکنون ۹۸ درصد این مطالبات پرداخت شده است اظهار داشت: در راستای سیاست‌های حمایتی سازمان چای کشور امسال ۱۰ هزار چایکار گیلان و مازندران تسهیلات کم‌بهره دریافت کردند. رئیس سازمان چای کشور پرداخت تسهیلات کم‌بهره […]

..................... تاریخ انتشار:۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :حبیب جهانساز ، آخرین وضعیت پرداخت مطالبات چایکاران دو استان گیلان و مازندران را برشمرد و با بیان اینکه تاکنون ۹۸ درصد این مطالبات پرداخت شده است اظهار داشت: در راستای سیاست‌های حمایتی سازمان چای کشور امسال ۱۰ هزار چایکار گیلان و مازندران تسهیلات کم‌بهره دریافت کردند.

رئیس سازمان چای کشور پرداخت تسهیلات کم‌بهره از محل صندوق تخصصی چای به کشاورران چایکار و صاحبان صنایع را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش جاری و وام سرمایه تنها مختص به چایکاران است از سوی دیگر هیچ محدودیتی نیز از لحاظ پرداخت این مبالغ به کشاورزان وجود ندارد.

جهانساز سود تسهیلات پرداختی به چایکاران را ۴ درصد اعلام کرد و با بیان اینکه زمان بازپرداخت وام‌های اعطا شده ۴ سال است تصریح کرد: تاکنون در حوزه وام سرمایه در گردش و تسهیلات سرمایه‌ای در مجموع بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان به صاحبان صنایع، کارخانجات چایسازی و چایکاران دو استان گیلان و مازندران پرداخت شده است.

وی بهره‌مندی چیزی حدود ۱۰ هزار نفر از چایکاران از تسهیلات پرداختی سازمان چای کشور را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: تاکنون از محل خود صندوق تخصصی چای بالغ بر ۲۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و از سایر حوزه‌‌ها نیز بیش از ۲۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره به کشاورزان چایکار اعطا شده است.

رئیس سازمان چای کشور از پرداخت بالغ بر ۹۸ درصد از مطالبات چایکاران دو استان گیلان و مازندران خبر داد و در مورد نحوه پرداخت مبالغ باقیمانده اظهار داشت: در حال حاضر مبلغ بسیار اندک و ناچیزی از کل مطالبات چایکاران باقیمانده است که آن هم متعاقباً و در روزهای آینده به حساب آنان واریز می‌شود.

وی عوامل و مخاطراتی که به باغات چای آسیب‌ می‌زنند را برشمرد و با اعلام اینکه خوشبختانه باغات چای گیلان و مازندران به آن صورت نیاز به سمپاشی‌ و محلول‌پاشی‌های گسترده برای مبارزه با آفات ندارند افزود: زخم ریشه و کنه که بیشتر در زمان خشکسالی اتفاق می‌افتد از مهم‌ترین آفاتی است که می‌تواند باغات چای را تهدید کند.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه نحوه کوددهی و شخم باغات چای می‌تواند از بروز این دو آسیب مهم در سطح باغات چای جلوگیری کند تصریح کرد: نقشه حاصلخیزی خاک با همکاری مشترک این سازمان و پژوهشکده چای تهیه شده است بنابراین با مصرف بهینه کود شیمیایی می‌توان از زخم ریشه بوته‌های چای جلوگیری به‌عمل آورد.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)