گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان:

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: رسیدن به مرز خودباوری و خودآگاهی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است و پس از انقلاب مردم به این باور رسیدند که می‌توانند به موفقیت‌های بزرگی در جهان برسند.

..................... تاریخ انتشار:۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در جشن دهه مبارک فجر در سالن اجتماعات بیمارستان الزهرا(س) ضمن تبریک ایام‌الله پیروزی انقلاب به تمام دانشگاهیان و دانشجویان اظهار داشت: یکی از مفاهیمی که در فرهنگ اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است در واقع مفهوم ارزش‌مداری است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اهمیت جریان‌‌بخشی مفهوم ارزش‌ در مسیر انقلاب گفت: مفهوم ارزش در نظام و انقلاب دارای دو بخش یعنی ارزش معنوی و ارزش مادی است و منظور از ارزش معنوی در واقع باورهای اعتقادی و قلبی، اصول و جهان‌بینی و منظور از ارزش مادی نیز تولید ثروت و رفتن به سوی نوآوری جدید برای رفاه اجتماعی جامعه اسلامی است.

فلاحتی با اشاره به لزوم تقویت ارزش‌های معنوی حاکم بر یک جامعه ابراز داشت: انقلاب اسلامی از ابتدا مبتنی بر تقویت ارزش‌های معنوی بوده و در سایه تقویت این ارزش‌ها به موفقیت‌های بزرگی در جهان دست یافته است از این رو مجموعه ارزش‌های مادی و معنوی عامل مهمی برای شکل‌گیری نظام تمدن‌ساز هستند‌.

امام جمعه رشت یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را رسیدن ملت ایران به یک خودباوری و خودآگاهی دانست و افزود: پس از انقلاب، مردم به این باور رسیدند که می‌توانند به موفقیت‌های متعددی در جهان برسند و ما امروز به پیشرفت‌های خوبی در انواع و اقسام علوم پزشکی در جهان رسیدیم که موجب شگفتی غرب و جهان شده است.

فلاحتی با بیان اینکه دشمنان خروج ایران از وابستگی به نفت را مساوی با رشد سرسام‌‌آور جامعه ایرانی می‌دانند بیان کرد: در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی میل عدم وابستگی به غرب و ایستادگی در برابر هجمه‌های گوناگون در جامعه ایرانی مشاهده شد و امروز ملت و جوانان ما باور دارند که می‌توانند به موفقیت‌های بزرگی در جهان برسند.

وی بیان داشت: یکی از علل و عواملی که امروز موجب عدم رویت برخی پیشرفت‌های متعدد نظام شده در واقع اقدامات فاجعه‌‌بار رژیم منحوس پهلوی قبل از پیروزی انقلاب است و اقدامات فاجعه‌بار و چاه‌کنی این شاهان به حدی گسترده و زیاد بوده که برای پُر کردن این چاه‌ها به ده‌ها سال زمان نیاز است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه جامعه ایرانی و انقلاب اسلامی در مسیر تمدن‌سازی اسلامی به هدف‌های خوبی رسیده است گفت: اگرچه با هدف والا هنوز فاصله داریم اما مسیرهای خوبی را پیمودیم و امیدواریم که انقلاب اسلامی در سایه تلاش‌های مجاهدانه حوزه و دانشگاه و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری به نقطه اوج عزت خود برسد.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)