گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رویداد گیلان :حسن خسته‌بند، با بیان اینکه برنامه جدید وزارت راه و شهرسازی برای تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد دچار اشکالات جدی است اصلاح و بازنگری برخی از بخش‌های آن را ضروری خواند و اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی باید در نحوه پرداخت تسهیلات بانکی و دریافت اقساط وام‌ها تغییراتی ایجاد کند. عضو کمیسیون عمران […]

..................... تاریخ انتشار:۱۸ دی ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :حسن خسته‌بند، با بیان اینکه برنامه جدید وزارت راه و شهرسازی برای تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد دچار اشکالات جدی است اصلاح و بازنگری برخی از بخش‌های آن را ضروری خواند و اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی باید در نحوه پرداخت تسهیلات بانکی و دریافت اقساط وام‌ها تغییراتی ایجاد کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ساخت مسکن و سرپناه برای اقشار حقوق‌بگیر اعم از کارمندان و کارگران را به‌عنوان یک اولویت از وظایف و تکالیف دولت خواند و عنوان کرد: بسیاری از قشرهای متوسط ضعیف جامعه آرزوی داشتن یک سرپناه را دارند بنابراین باید برای کمک به این خانواده‌ها طرح‌های مناسبی در حوزه ساخت و ساز اجرا شود.

خسته‌بند ساخت مسکن مهر را یک ایده بسیار خوب و موفق برای خانه‌دار کردن عموم مردم دانست و با بیان اینکه دولت فعلی باید در جهت تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر بیشتر تلاش کند افزود: در چند ساله اخیر ساخت و ساز مسکن در کشور روند خوبی نداشت به‌طوری‌که به علت عدم کارایی، روند آن تقریباً در کشور متوقف و قفل شد.

وی نیاز سالانه کشورمان به مسکن را سالانه چیزی حدود ۸۰۰ تا یک میلیون واحد اعلام کرد و با تأکید بر اینکه در چند سال گذشته ساخت ساز مسکن به حداقل ممکن رسید تصریح کرد: برخی از واحدهای مسکن مهر در چند سال‌ها گذشته تکمیل و به صاحبان آن واگذار شد اما بخش بسیار زیادی از این پروژه‌ها به صورت نیمه‌تمام رها شده است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی عدم اعتقاد مسئولان به ادامه اجرای پروژه مسکن مهر به صورت فوری و اجرای طرح ناموفق مسکن اجتماعی توسط دولت را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: وزیر راه شهرسازی فعلی برنامه‌های خوبی برای ساخت مسکن کم‌ درآمدها دارد اما انتظار داریم برخی از نواقص اجرای آن را برطرف کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید موضوع عدم توان پرداخت ماهیانه قسط یک و نیم میلیون تومانی توسط خانواده‌‌های کم‌درآمد، قشر کارمند و کارگر را مورد توجه قرار دهد گفت: وزارت راه و شهرسازی در گام نخست باید مقدار تسهیلات بانکی که برای خانه‌دار کردن مردم در نظر گرفته است را افزایش دهد.

خسته‌بند افزایش تعداد اقساط تسهیلات و کاهش مقدار قابل پرداخت ماهیانه آن را از جمله اصلاحاتی که در طرح وزارت راه و شهرسازی باید اعمال شود دانست و خاطرنشان کرد: به‌عقیده بنده دولت به‌جای برنامه‌ریزی روی چندین طرح پیشنهادی جهت افزایش سرانه مسکن در کشور باید یک برنامه کامل و واحد را در این زمینه دنبال کند.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)