گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: پرستاران در ۲۵ مرکز درمانی در بیمارستان های استان گیلان به صورت شیفت و گردش کاری به ارائه خدمات می پردازند و به رغم مشکلات به لحاظ کمبود کادر پرستاری صبورانه مشغول به کار هستند.

..................... تاریخ انتشار:۱۰ دی ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :طاهره زاهد صفت رو، مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با بیان این که در زمان حاضر، پنج هزار و ۷۰۰ پرستار در مراکز دولتی و خصوصی استان گیلان مشغول به ارائه خدمات به بیماران هستند ، افزود: از این تعداد سه هزار و ۹۰۰ نفر در مراکز دولتی و بقیه در مراکز خصوصی فعال هستند.

وی ادامه داد: پرستاران در ۲۵ مرکز درمانی در بیمارستان های استان گیلان  به صورت شیفت و گردش کاری به ارائه خدمات می پردازند و به رغم مشکلات به لحاظ کمبود کادر پرستاری صبورانه مشغول به کار هستند.

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان بیان داشت: با توجه به گردشگر پذیری گیلان، به تامین نیرو برای کمبود کادر پرستاری در این استان نیاز است، ضمن این که با بازنشستگی نیروهای پرستاری باید نیرو جایگزین  شود.

وی با اشاره به برنامه جذب پرستار در کشور خاطر نشان کرد: بر اساس پی گیری های سازمان نظام پرستاری، در سال گذشته در کمیسیون بهداشت قرار شده بود ۱۸ تا ۲۰ هزار پرستار در کشور جذب شود که به دلیل کمبود منابع، برای جذب ۹ هزار و ۵۰۰ پرستار در کشور در دو مرحله با برگزاری آزمون تصمیم گرفته شد.

وی با بیان این که آزمون استخدامی مرحله اول آبان ماه امسال برگزار شد، اظهار داشت: سهم گیلان در این مرحله ۱۷۰ کادر پرستاری شامل  ۱۲۵  پرستار  اعلام شد ، ضمن این که آزمون مرحله دوم اسفندماه سال جاری برگزار می شود که سهم گیلان مشخص نشده است.

زاهد صفت با بیان این که ارتقاء کیفیت خدمات پرستاری مورد توجه است، بیان داشت: با توجه به این که پرستاران نقش مهمی در سلامتی بیماران و ایجاد امید و آرامش در آنها دارند، ارتقاء کیفیت خدمات اهمیت بسزایی در این باره دارد.

وی با اشاره به مطالبات معوقه پرستاران اظهار داشت: هر ساله به مناسبت روز پرستار برنامه ریزی های مختلفی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود، امسال نیز به مناسبت این روز دستور داده شد که معوقات باقیمانده سال ۹۷ و ۹۸ (اسفند پارسال تا کنون) را تسویه کنند.

فردا یازدهم دی ماه ولادت حضرت زینب روز پرستار نام گرفته است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)