گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

گروه ا‌ستان‌ها ـ نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: دولت بودجه‌ای را با رقم ۴۸۴ هزار میلیارد تومان تقدیم مجلس کرده ‌که از دیدگاه بنده ارقام آن کاملاً غیرعملیاتی، شعاری و غیرواقعی است.

..................... تاریخ انتشار:۲۰ آذر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،ولی داداشی  ، با بیان اینکه وی یکی از منتقدان لایحه بودجه ۹۹ در مجلس شورای اسلامی است اظهار داشت: سالانه بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد در حالی‌که دولت تقریباً ۱۹۰ هزار میلیارد تومان از لایحه بودجه ۹۹ را برمبنای درآمدهای مالیاتی تنظیم کرده داده است.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بر لزوم جلوگیری از بروز پدیده ضداقتصادی فرار مالیاتی در کشور و اجرای سازوکارهایی برای اخذ عادلانه و صحیح مالیات تأکید کرد و ابراز داشت: دولت بودجه‌ای را با رقم ۴۸۴ هزار میلیارد تومان تقدیم مجلس کرده ‌که از دیدگاه بنده ارقام آن کاملاً غیرعملیاتی، شعاری و غیرواقعی است.

داداشی بررسی مفاد لایحه بودجه ۹۹ در مجلس را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه به اعتقاد وی این بودجه هیچ وقت عملیاتی نمی‌شود عنوان کرد: در این برهه از زمان دولت هر چه قدر با مردم صادق‌تر باشد بهتر است و اگر به هر دلیلی بودجه به اندازه کافی ندارد باید این موضوع را به صورت شفاف به مردم و مجلس اعلام کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس افزایش نرخ دلار تا مرز ۱۴ هزار تومان و بسیاری از چالش‌های موجود در حوزه برنامه و بودجه کشور را ناشی از سوء تدبیرهای دولت دانست و تصریح کرد: قرار بود امسال با اصلاح ساختار بودجه شرایط لازم برای خروج وابستگی از درآمدهای نفتی در کشور ایجاد شود که البته این امر نیز محقق نشده است.

وی عدم تکیه بودجه سال ۹۹ به نفت و توجه بیشتر به درآمدهای مالیاتی را دو مقوله‌ای که به صورت دقیق کار کارشناسی بر روی آن‌ها در لایحه انجام نشده است خواند و اظهار داشت: اگر این لایحه بودجه که دارای نقاط مبهم بسیار زیادی است بخواهد به تصویب نمایندگان برسد به صورت یقین یکسری تغییرات در آن اعمال می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه اگر کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس به تصویب برسد و سپس با تغییرات اندکی مصوب شود دیگر نباید انتظار عملیاتی شدن آن را داشته باشیم افزود: بنده یکی از منتقدان این لایحه هستم و اعتقاد دارم مفاد بودجه با شرایط روز کشور و زیرساخت‌های موجود مطابقت ندارد.

داداشی در پاسخ به این پرسش که آیا ما در سال ۹۹ با کسری بودجه شدید مواجه خواهیم شد یا خیر عنوان کرد: کسری بودجه شدید در سال آینده دور از ذهن نیست و دولت باید همین موضوع را صراحتاً به همه اعلام می‌کرد اما متأسفانه به جای این کار بودجه‌ای را آورده که فکر می‌کنم حتی یک سوم آن نیز عملیاتی نشود./تسنیم

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)