گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رویداد گیلان :حسین اسماعیل پور پیش از ظهر امروز در کمیته پسماند شهرستان رودسر در فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه مدیریت پسماند و زباله این شهرستان اوضاع مناسبی ندارد، اظهار کرد: با غیرفعال شدن کارخانه کمپوست رودسر طی چند سال اخیر بیش از صدها تن زباله و ریجکت در فضای محوطه این کارخانه […]

..................... تاریخ انتشار:۲۰ آذر ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :حسین اسماعیل پور پیش از ظهر امروز در کمیته پسماند شهرستان رودسر در فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه مدیریت پسماند و زباله این شهرستان اوضاع مناسبی ندارد، اظهار کرد: با غیرفعال شدن کارخانه کمپوست رودسر طی چند سال اخیر بیش از صدها تن زباله و ریجکت در فضای محوطه این کارخانه دپو شده است.

فرماندار رودسر با بیان اینکه مشکل زباله برای شهرستان رودسر نگرانی‌هایی به وجود آورده است، افزود: دفع نامناسب زباله در منطقه، چالش هایی را از نظر مسایل زیست محیطی و بهداشتی به وجود آورده است.

وی با تاکید بر لزوم رفع مشکل پسماند شهرستان رودسر با تفکیک زباله از مبدا و کاهش حجم زباله‌های تولیدی تصریح کرد: تفکیک زباله از مبدا نیازمند عزم جدی و همگانی است تا با فرهنگ‌سازی این مقوله با مشارکت همگانی مردم و مسؤولان بتوان گام موثری در این مسیر برداشته شود.

رئیس کمیته پسماند شهرستان رودسر با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدا در سطح شهرستان آغازشده است، گفت: مدیریت پسماند به دلیل مسایل زیست محیطی و بهداشتی کار بسیار حساسی است و نیازمند این است تا همه در این مقوله احساس مسؤولیت کرده و مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه زباله در رودسر به خط قرمز رسیده است، بیان کرد: آنچه که در سطح این شهرستان به یک معضل تبدیل‌شده زباله‌هایی است که طی چند سال اخیر به دلیل بیمار بودن کارخانه کمپوست رودسر در فضای این کارخانه انباشته‌شده و نیازمند تعیین تکلیف است.

اسماعیل پور با بیان اینکه شهرداری رودسر متعهد شده طی دو ماه آینده نسبت به ساماندهی زباله و ریجکت های فضای کارخانه اقدام کند، تصریح کرد: طی نشست های متعدد با مسؤولین استانی و کشوری، قرار شد تا سه میلیارد تومان اعتبار برای فعال کردن مجدد این کارخانه در نظر گرفته شود به شرط اینکه شهرستان برای این کارخانه برنامه‌ای داشته باشد.

مدیریت پسماند نیازمند کار فرهنگی است
شهردار رودسر نیز با اشاره به اینکه این شهرداری کار ساماندهی فضای کارخانه کمپوست را آغاز کرده است، اظهار کرد: برای تسهیل در پاک‌سازی و ساماندهی زباله‌ها نیازمند همکاری مدیریت پسماند شهرستان رودسر است.

رضا زنده دل اساس مدیریت پسماند را کار فرهنگی با مشارکت مردم جهت تفکیک زباله از مبدا دانست و افزود: اگر شهرستان رودسر نتواند کارخانه کمپوست را فعال کند اعتباری که قرار است دولت برای فعالیت مجدد این کارخانه در نظر بگیرد به شهرستان دیگری اختصاص خواهد داد.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)