گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رویداد گیلان :وحید خرمی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان آب ذخیره شده پشت سد سفیدرود تا به امروز، اظهار کرد: در حال حاضر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۷۶ درصدی میزان ذخیره آب دشت سد سفیدرود هستیم. وی با بیان اینکه آب ذخیره شده پشت سد […]

..................... تاریخ انتشار:۱۹ آذر ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :وحید خرمی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان آب ذخیره شده پشت سد سفیدرود تا به امروز، اظهار کرد: در حال حاضر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۷۶ درصدی میزان ذخیره آب دشت سد سفیدرود هستیم.

وی با بیان اینکه آب ذخیره شده پشت سد سفیدرود از مرز ۵۰۰ میلیون متر مکعب هم گذشت، افزود: تاکنون ۵۵۲ میلیون مترمکعب از حجم سد مخزنی سفیدرود آبگیری شده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته این میزان ۳۱۳میلیون مترمکعب بود.

خرمی با اشاره به افزایش دو برابری ورودی آب سد سفیدرود، افزود: ورودی آب سد ۶۲ مترمکعب بر ثانیه گزارش شده که در مقایسه با ۳۱ مترمکعب پارسال دو برابر شده است.

وی در ادامه گنجایش سد سفیدرود را بیش از یک مترمکعب عنوان و تصریح کرد: آب ۱۷۲ هزار از ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار گیلان از این سد مخزنی ۵۰ ساله تامین می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان همچنین با اشاره به وضعیت سد آیت الله بهجت شهر بیجار رودبار، بیان کرد: در حال حاضر ۹۷ میلیون مترمکعب آب در این سد ذخیره شده که در مقایسه با ۴۹ میلیون مترمکعب پارسال دو برابر شده است.

خرمی افزود: بر اساس الگوهای بارش پیش بینی می شود برای اولین بار از زمان بهره برداری از سد آیت الله بهجت تاکنون در ماه های آینده شاهد سرریز این سد باشیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)