مرکز آمار: معیشت مردم در دولت روحانی سقوط کرده است +نمودار
بیانیه اساتید حوزه‌های علمیه و مبلغان درباره اوضاع کشور
با پرکارترین و کم کارترین نمایندگان گیلان آشنا شوید
سایه سقیفه بر انتخابی پر حاشیه از سوی استانداری؛ کدام التزام به ولایت فقیه؟ شعاری یا عملی؟!
یک انتصاب، یک موضع گیری، و پایمال کردن قانون! + جزییات

در مراسم تودیع معارفه رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به کیفیت سازی آموزش عالی در دانشگاه، توجه به بسیج به‌عنوان فرهنگ تمدن ساز، توجه به خواص جامعه، نقش فرهنگ در مبارزه با انحراف‌های اجتماعی تأکید شد.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ آذر ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :مراسم تودیع و معارفه بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گیلان در این مراسم با بیان اینکه بسیج یک جریان فرهنگی مناسب در کشور است، اظهار کرد: بسیج یک ایده، اعتقاد به‌مانند ایمان و یک‌ جریان فرهنگی مناسب است که باعث همگرایی میان نهادهای مختلف در کشور می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدحسین صفوی با اشاره به نقش بسیج در اداره صحیح جامعه گفت: بسیج به‌مانند دین بوده و در همه عرصه و حوزه‌ها وجود دارد و اگر به آن توجه شود بسیار برای جامعه مثمر ثمر است.

وی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بسیج را تمدن سازی عنوان کرد و افزود: دشمن سعی دارد تمدن غربی را در جامعه گسترش دهد و برای مقابله با این مسئله باید به بسیج به‌عنوان یک تمدن اسلامی توجه کرد زیرا همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند بسیج یک تمدن اسلامی است و از این طریق می‌توان به آرمان‌های انقلاب رسید.

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گیلان با بیان اینکه استکبار بر روی خواص جامعه برنامه ویژه دارد، تصریح کرد: یکی از دلایل خانه‌نشینی امیرالمؤمنین (ع) و به شهادت رسیدن امام حسین (ع) بی‌بصیرتی مردم و خاص جامعه بود به همین دلیل بسیج با استفاده از ظرفیت‌های خاص و بصیرت مردم می‌خواهد انقلاب را به اهداف خود برساند.

بسیج یک جریان فرهنگی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه دانشگاه سکوی پرتاب پیشرفت برای جوانان است، اظهار کرد: جوانان باید حضور در دانشگاه علم و فناوری را فراگرفته و می‌توانند از آن به به‌عنوان سکوی پرتاب خود برای پیشرفت و اداره جامعه استفاده کنند.

وی با اشاره به چگونگی تأسیس بسیج اساتید در گیلان گفت: سال ۷۹ تلاش شد تا بسیج اساتید شکل گیرد تا برای پیشبرد اهداف انقلاب در کشور و در حوزه‌های فرهنگی فعالیت کنند ولی بحثی که مطرح شد این بود که آیا بسیج اساتید زیر نظر دانشگاه فعالیت کند یا سپاه پاسداران و این نشان‌دهنده آن بود دوستان سعی داشتند بسیج سازمان‌یافته فعالیت کند.

چیرانی با تأکید بر ظرفیت بسیج در کشور افزود: بسیج در طی این چند سال توانسته با ساختار مناسب خود به اکثر سؤالات در حوزه فرهنگی پاسخ داده و در حوزه‌های مختلف به کشور کمک کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اذعان به اینکه تمدن فرهنگ نقش مهمی در تشکیل سازمان‌یافته بسیج داشته است، تصریح کرد: تحلیل گران در اکثر کتاب‌های خود می‌گویند بسیج الگو گرفته از فرهنگ شرقی است ولی باید این دوستان بدانند آن چیزی که باعث تشکیل بسیج و پیروزی انقلاب شد توجه و‌ گسترش فرهنگ و تمدن اسلامی بوده است.

چیرانی با اشاره به تعریف مقام معظم رهبری از بسیج بیان کرد: مقام معظم رهبری در تعریف خود از بسیج فرمودند که بسیج یک فرهنگ و جریان فرهنگی است و این سازمان را خلاصه به یک الگو نکردند زیرا بسیج می‌تواند میان نهادهای مختلف کشور هم سویی و هم‌گرایی به وجود بیاورد.

وی لازمه حل مشکلات کشور را توجه به فرهنگ عنوان کرد و گفت: باید از فرهنگ بسیج برای اداره کشور استفاده کنیم زیرا اگر سعی داریم فسادهای اقتصادی و انحراف‌های اجتماعی را در جامعه کاهش دهیم باید به فرهنگ توجه کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اشاره به نظرات مختلف در خصوص فرهنگ در کشور تصریح کرد: اگر قبول داریم که بسیج یک فرهنگ است باید محتوا سازی، آینده‌نگری و ارزش و ارزیابی داشته و در این خصوص انجام شود اما عده‌ای معتقدند که افراد باید در معادلات خود فرهنگ را ایجاد کنند.

توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در ریل‌گذاری دانشگاه‌های کشور

مسؤول بسیج اساتید دانشگاه‌های گیلان در این مراسم با اشاره به مهم‌ترین چالش انقلاب را نظام تعلیم و تربیت در کشور اظهار کرد: در حال حاضر مهم‌ترین چالشی که در نظام آموزشی کشور بعد از انقلاب وجود دارد آموزش عالی در دانشگاه‌های کشور است که متأسفانه با آن چیزی که باید باشد فاصله بسیاری دارد.

کیوان میرزایی با تأکید بر توجه مسؤولان ریل‌گذاری صحیح در نظام آموزش عالی کشور گفت: امام راحل و مقام معظم رهبری چگونگی ریل‌گذاری در نظام آموزش عالی کشور را مطرح کردند که مسؤولان باید به آن توجه و با توجه به تغییرات گسترده در دانشگاه آزاد اسلامی کشور انتظار داریم این دانشگاه باروند بسیجی خود بتواند این ریل‌گذاری را انجام دهد.

وی با اذعان به اینکه در دانشگاه توجهی به کیفیت سازی آموزش عالی نمی‌شود، تصریح کرد: در دانشگاه‌ها در حوزه اقتصاد به مسائل دینی و انقلابی توجه نشده در حوزه مدیریت جواب گوی نیازهای جامعه نیست و در حوزه فرهنگی بسیار عقب هستیم که باید فکری عمیق برای آن اندیشیده شود.

مسؤول بسیج اساتید دانشگاه‌های گیلان با بیان اینکه استکبار سعی دارد فرهنگ را در بین جوانان از بین ببرد، گفت: یک ضعف فرهنگی، سیاسی اجتماعی در بین بعضی از جوانان به علت غفلت مسؤولان وجود دارد و ما به‌عنوان استادان دانشگاه و کسانی که یا دانشجو سروکار داریم وظیفه‌داریم این ضعف را برطرف کنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
ژانویه 2020
ش ی د س چ پ ج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
تقویم شمسی
دی ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰