گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: بسته‌های غذایی در قالب اجرای طرح همسفره و با هدف تأمین نیاز غذایی کودکان مبتلا به سوءتغذیه و نیازمند در استان گیلان توزیع می‌شود.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ آذر ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :تأمین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند و محروم زیر ۶ سال در استان گیلان که دچار سوءتغذیه هستند یکی از برنامه‌هایی است که از ابتدای امسال تاکنون دنبال شده و قرار است بسته‌های سبد غذایی در قالب اجرای طرح همسفره تا چند روز آینده در بین کودکان مبتلا به سوءتغذیه توزیع شود.

عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان، بر لزوم مشارکت خیران برای حمایت مؤثرتر این نهاد از محرومان جامعه تأکید کرد و ابراز داشت: کمیته امداد برای یاری رساندن به جامعه هدف خود و کودکان دچار سوءتغذیه برنامه‌های خوبی اجرا می‌کند و حمایت نیکوکاران مطمئناً در پیشبرد سریع‌تر این اقدامات نقش دارد.

اهرابی با تأکید بر اینکه خیران نیک‌اندیش در تمامی حوزه‌ها مشارکت بسیار خوبی با کمیته امداد استان گیلان دارند عنوان کرد: از تمام نیکوکارانی که قصد کمک به نیارمندان و کودکان مبتلا  به سوءتغذیه زیر ۶ سال دارند تقاضا داریم با حمایت‌های مالی خود در قالب طرح همسفره در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

وی اقلام موجود در سبدهای غذایی که در بین کودکان مبتلا  به سوءتغذیه در گیلان توزیع می‌شود را برشمرد و گفت: حبوبات، لبنیات، برنج، روغن، گوشت مرغ و ماهی از جمله اقلامی هستند که در سبدهای غذایی اهدایی وجود دارند از طرف دیگر حمایت از مادران شیرده نیز از دیگر برنامه‌های کمیته امداد محسوب می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان تحقیق مجدد هر سال یک بار از خانواده‌ مددجویان تحت حمایت این نهاد را با هدف اطلاع دقیق از وضعیت آنان مورد اشاره قرار داد و افزود: مددکاران در پیشگیری و مقابله با  آسیب‌های اجتماعی در جامعه نقش ویژه‌ای بر عهده دارند و با رویکرد حرفه‌ای و درمان‌های تخصصی در این مسیر گام بر می‌دارند.

اهرابی با تأکید بر اینکه در حال حاضر نزدیک به ۱۲۰ هزار خانوار از مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر در گیلان تحت حمایت نهاد کمیته امداد هستند اظهار داشت: شناسایی مشکلات، شیوه‌های کنترل آن و ارائه راه‌حل‌های پیشنهادی از جمله رسالت‌های مددکاران به عنوان حلقه ارتباطی بین مددجویان و کمیته امداد محسوب می‌شود.

وی اهمیت توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت با ایجاد و شغل و درآمد برای آن‌ها را در کنار سایر برنامه‌های حمایتی از اقدامات ویژه کمیته امداد برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر خواند و گفت: پرداخت تسهیلات ارزان به مددجویان گیلانی برای ایجاد شغل از برنامه‌های مهمی است که با کیفیت بسیار خوبی در سال‌های اخیر دنبال شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان توجه به حل مشکلات محرومان را از رسالت‌های این نهاد حمایتی دانست و عنوان کرد: کمیته امداد بازوی توانمند دولت و نظام محسوب می‌شود و از آن‌جایی که مستضعفان همیشه همراه انقلاب اسلامی بوده و هستند بنابراین حمایت همه‌جانبه از آنان هدف بزرگ کمیته امداد محسوب می‌شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)