گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از اقامت بیش از یازده میلیون گردشگر در شهرستان رشت مرکز استان گیلان در هشت ماه نخست سال ۹۸ خبر داد.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ آذر ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :شهرود امیر‌انتخابی با اشاره به اقامت بیش از ۱۱ میلیون گردشگر در رشت گفت:  شهرستان رشت، رتبه اول جذب گردشگر اقامت کننده در استان گیلان را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: از فروردین ۹۸ تا پایان آبان ماه، شهرستان رشت میزبان یازده ‌میلیون و ۲۵۶ هزار و ۶۵۵۵ گردشگر بوده است.

امیر‌انتخابی با بیان اینکه شهرستان رشت با ۶ بخش و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت در مرکز استان واقع شده است و دارای ۸ هتل ، ۱۰ مجتمع گردشگری ،‌۹۴ مجتمع مهمانپذیر و بین راهی و ۱۲ واحد بومگردی می باشد افزود: شهرستان رشت از نظر جاذبه های گردشگری و توریستی یکی از مناطق مستعد برای جذب توریست به شمار می آید و از جمله مناطق مهم گردشگری می توان به پارک جنگلی سراوان ، مجموعه موزه میراث روستایی، پارک محتشم، کاروانسرای شاه عباسی، عمارت کلاه فرنگی ، کتابخانه ملی رشت، ساختمان شهرداری، بقعه خواهر امام، زیارتگاه امام زاده هاشم، آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی، مجتمع ساحلی مروارید خزر ، حاجی بکنده و امین آباد ، منطقه توریستی سقالکسار و … اشاره نمود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رشت سال ۹۴ از سوی سازمان یونسکو به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی انتخاب و به عنوان تنها شهر ایران در فهرست شبکه شهرهای خلاق یونسکو قرار گرفت.»

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)