گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

طرح امداد زمستانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان با اعلام آماده باش به ۶۲ پایگاه شهری و جاده ای از فردا ۲۰ آذر ماه در گیلان آغاز خواهد شد.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ آذر ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :طرح امداد زمستانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان با اعلام آماده باش به ۶۲ پایگاه شهری و جاده ای از فردا ۲۰ آذر ماه در گیلان آغاز خواهد شد.

پیمان اسدی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان با اعلام این خبر افزود: طرح امداد زمستانی اورژانس ۱۱۵ استان گیلان همزمان با کل کشور از تاریخ ۲۰ آذر ماه آغاز می شود. در این طرح تمام پایگاههای شهری و جاده ای استان در آماده باش کامل و آماده ارائه خدمات به همشهریان و مسافرین عزیز خواهند بود.

 اسدی اظهار کرد: تعداد ۴۷۰ نفراز پرسنل فوریتهای پزشکی به همراه ۱۳۰دستگاه آمبولانس،یک  فروند هلیکوپتر اورژانس ، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و دو دستگاه موتورلانس،آماده ارائه خدمات در طرح امداد زمستانی بوده و تمهیدات لازم در خصوص فراخوان نیروهای خارج از شیفت جهت مقابله با شرایط بحرانی مرتبط با برف و سرما نیز انجام شده است.

همچنین آمبولانس های کمک دار موجود در مراکز نیز به تجهیزات فنی زمستانی شامل: زنجیر چرخ، ضدیخ، وسایل گرمایشی مجهز شده اند و آماده انجام ماموریت در مناطق و
پایگاههای کوهستانی می باشند.

اسدی به انجام بازرسی ها و پایش های مستمر از پایگاه های اورژانس گیلان در طرح امداد زمستانی اشاره کرد و افزود: این بازرسی ها و بازدیدها به منظور بررسی میزان آمادگی لازم در کلیه پایگاه های استان بصورت مستمر انجام خواهد شد.

واحد ارتباطات مرکز اورژانس گیلان، واحد MCMC(پایش مراقب های درمانی)، واحد EOC(فرماندهی عملیات بحران) آماده انجام هماهنگی های لازم در خصوص امداد رسانی به بیماران ومصدومان می باشند.

اسدی به آمار سال گذشته امدادرسانی در طرح امداد زمستانی اشاره کرد: در سال ۱۳۹۷ تعداد ۱۹ هزارو ۴۸۴ نفر از خدمات فوریتهای پزشکی گیلان بهره مند شدند که از این تعداد ۵هزار و ۱۸۳ مورد آن مربوط به حوادث ترافیکی و ۱۴ هزار و ۳۰۱مورد غیر تصادفی بوده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)