گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت مطرح شد؛

در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت؛ به شهردار این شهر بابت تخلیه ساختمان متعلق به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت به‌منظور رفع خطر و جلوگیری از ریزش آن، ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته داده شد.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ آذر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت امشب در نود و هشتمین جلسه‌این کمیسیون در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با تبریک شانزدهم آذر مصادف با روز دانشجو اظهار کرد: یقیناً مشارکت و مطالبه گری دانشجویان در مباحث مختلف درروند توسعه کشور بسیار تأثیرگذار است.

فاطمه شیرزاد با اشاره به برگزاری بیست و سومین مرحله ازدواج دانشجویی در گیلان و رشت گفت: شورای شهر رشت نیز در برگزاری این مراسم، مشارکت دارد و باید با اقدامات فرهنگی زمینه‌های ترویج ازدواج آسان را برای جوانان مهیا کنیم.

سرعت بخشیدن به روند تخصیص اعتبار مرمت و بازسازی سه بنای تاریخی شهرداری

وی با تأکید به‌سرعت بخشیدن به روند تخصیص اعتبار به‌منظور مرمت و بازسازی سه بنای تاریخی تحت تملک شهرداری رشت افزود: در جلسات اخیر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت بارها به اختصاص اعتبار لازم به‌منظور رفع خطر آنی از سه ساختمان ساعت، میرزا خلیل رفیع و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت تأکید شد اما متأسفانه این روند به‌کندی پیش می‌رود و ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.

عواقب حقوقی و قضایی دامن‌گیر شورا و شهرداری رشت

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با ابراز گلایه از وضعیت ساختمان متعلق به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت تصریح کرد: با توجه به وضعیت بحرانی ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت، باید در اسرع وقت نسبت به تخلیه این ساختمان و استقرار پرسنل آن دریکی از ساختمان‌های متعلق به شهرداری رشت اقدام کنیم.

شیرزاد با اشاره به اینکه در صورت ریزش ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی و دیگر ساختمان‌های تاریخی تحت تملک شهرداری رشت عواقب قضایی و حقوقی دامن‌گیر شورا و شهرداری رشت می‌شود، گفت: به شهردار رشت بابت تخلیه هر چه سریع‌تر این ساختمان به‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه خطر و فاجعه جبران‌ناپذیر ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته می‌دهیم.

وی با اشاره به ساختمان رصدخانه کوشیار گیلانی به‌عنوان یکی از املاک متعلق به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت افزود: به‌زودی انجمن نجوم در ساختمان رصدخانه کوشیار گیلانی واقع در تالاب عینک رشت و با حمایت‌های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت فعالیت خود را آغاز می‌کند.

متولی احداث باغ ژاپنی در رشت مشخص نیست

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به طرح احداث باغ ژاپنی در بوستان مفاخر رشت بیان کرد: متولی این پروژه در شهرداری رشت مشخص نیست و در این اقدام باید به مباحث فرهنگی آن توجه بیشتری صورت گرفته و گزارشی از روند اجرای این طرح به کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت ارائه شود.

شیرزاد با تقدیر از پیگیری‌های سروش رساطلب کارشناس معاونت عمرانی شهرداری رشت افزود: رساطلب درروند اجرای پروژه بازآفرینی خواهر امام رشت خدمات مؤثری انجام داد و امیدوارم به‌زودی با اقدامات انجام‌شده شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم.

اهدای وام به ۱۴ دانشجوی رشتی
سید امیرحسین علوی عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شورای رشت در ترویج فرهنگ ازدواج آسان مشارکت می‌کند، اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم با اهدای وام به چهارده نفر از دانشجویان رشتی که در این مرحله از برگزاری ازدواج دانشجویی زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند از این اقدام حمایت کنیم.

از هر ۱۰ ازدواج چهار ازدواج به طلاق ختم می‌شود

مسؤول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی گیلان نیز با حضور در این جلسه با اشاره به برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی اظهار کرد: در جلسه‌ای که اخیراً در دفتر نماینده ولی‌فقیه در گیلان و با حضور دو تن از اعضای شورای شهر رشت برگزار شد قول‌های مساعدی پیرامون برگزاری بیست و سومین مرحله ازدواج دانشجویی توسط اعضای شورا باهدف حمایت از ازدواج آسان جوانان داده شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین صفوی با بیان اینکه مراسم ازدواج دانشجویی در بهمن‌ماه در گیلان برگزار می‌شود، افزود: ثبت‌نام ازدواج دانشجویی اخیراً آغازشده و با توجه به اینکه گیلان جزو پیرترین استان‌های کشور است باید در راستای گسترش فرهنگ ازدواج آسان جوانان در جامعه بیش‌ازپیش تلاش شود.

 وی با اظهار تأسف از اینکه از هر ۱۰ ازدواج، چهار ازدواج به طلاق ختم می‌شود، بیان کرد: اولویت امروز نظام جمهوری اسلامی و به‌ویژه رهبر معظم انقلاب پیرامون فراهم کردن شرایط ازدواج آسان برای جوانان است و همه باید در این راستا انجام‌وظیفه کنیم.

مسؤول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد گیلان به تبلیغات محیطی پیرامون بیست و سومین مرحله ازدواج دانشجویی اشاره کرد و گفت: قصد داریم با نصب پوستر و بنر در نقاط مختلف دراین‌باره اطلاع‌رسانی گسترده‌ای انجام دهیم.

اهدای وام پنج میلیون تومانی به زوج دانشجو
صفوی با بیان اینکه برای نقل‌وانتقال دانشجویان در روز مراسم ازدواج دانشجویی به پانزده دستگاه اتوبوس نیازمند هستیم، تصریح کرد: سال گذشته به هر زوج دانشجو نفری سه میلیون تومان وام با کارمزد دو درصد تعلق گرفت و در سال جاری مبلغ وام به ازای هر نفر پنج میلیون تومان افزایش‌یافته است.

وی با قدردانی از همراهی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت در این مرحله از برگزاری ازدواج دانشجویی خاطرنشان کرد: مراسم ازدواج دانشجویی در ایام ولادت حضرت زهرا (س) در  ۲۵ بهمن‌ماه برگزار می‌شود و پس‌ازآن زوج‌های دانشجو در  ۲۶ بهمن عازم سفر مشهد مقدس می‌شوند.

تهدید خطر ریزش برای ساختمان ساعت و فرهنگی ورزشی شهرداری رشت 

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه باید بابت تخلیه ساختمان مربوط به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت به‌طورجدی وارد عمل شویم، اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی گیلان بارها بابت خطرات احتمالی پیرامون این ساختمان به‌طور مکتوب تذکر داده است.

میثم حرفت خواه با بیان اینکه در بودجه سال ۹۸، حدود ۱۴ میلیارد تومان بابت پروژه‌های بازآفرینی رشت بودجه در نظر گرفته‌شده، افزود: در صورت بارش برف در زمستان سال جاری خطر ریزش ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی و ساختمان ساعت شهرداری رشت را به‌طورجدی تهدید می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه ریزش این ساختمان عواقب فراوانی برای شورا و شهرداری به همراه دارد، گفت:  با استفاده از تجهیزاتی که در اختیارداریم نسبت به مرمت و بازسازی ساختمان‌های تاریخی تحت تملک شهرداری رشت اقدام می‌کنیم.

وضعیت حاد تأسیسات الکترونیکی در ساختمان ساعت شهرداری رشت

معاون بازآفرینی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت اظهار کرد: تا زمانی که ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت تخلیه نشود نمی‌توانیم اقدامی انجام دهیم.

نرجس محمودی با بیان اینکه در ساختمان ساعت مشکلات سازه‌ای چندانی نداریم، افزود:  تأسیسات الکترونیکی ساختمان ساعت شهرداری رشت از وضعیت حادی برخوردار هستند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)