گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

از ابتدای امسال تا ۱۰ آذر ۶ نفر در گیلان به علت ابتلا به ویروس آنفلوآنزا جان خود را از دادند و حدود ۲ هزار و ۲۴۱ نفر نیز با مراجعه به مراکز درمانی استان به صورت سرپایی مداوا شدند.

..................... تاریخ انتشار:02 دسامبر 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان به نقل از تسنیم ،طبق اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی از ابتدای امسال تا ۱۰ آذر ۶ نفر در گیلان به علت ابتلا به ویروس آنفلوآنزا  جان خود را از دادند و حدود ۲ هزار و ۲۴۱ نفر نیز که دارای علایم مشابهی بودند با مراجعه به پزشک و مراکز درمانی استان به صورت سرپایی مداوا شده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  به تشریح بیشتر این موضوع پرداخت و گفت: به طور معمول با شروع فصل سرما شاهد شیوع آنفلوآنزای  فصلی هستیم اما امسال شیوع این بیماری ویروسی در استان، کشور و حتی کل دنیا کمی زودتر از همیشه شروع شد.

فردین مهرابیان با بیان اینکه از ابتدای امسال تا تاریخ ۱۰ آذر ۷۱۲ نفر به علت ابتلا به ویروس آنفلوآنزا  در گیلان بستری و پس از درمان ترخیص شده‌اند عنوان کرد: از این بین تاکنون ۵۸ مورد آنفولانزای مثبت داشتیم و ۶ نفر نیز که اغلب آنان دارای بیماری زمینه‌ای بودند به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند.

وی شستن مرتب دست‌ها جهت جلوگیری از انتقال ویروس از دست‌ها به مخاط بینی و دهان و چشم را لازم و ضروری خواند و ابراز داشت: با توجه به اینکه منشأ بیماری آنفلوآنزا  ویروسی است مردم و شهروندان باید از دست دادن و روبوسی با افراد دارای علایم سرماخوردگی به شدت خودداری کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان پوشاندن دهان با دستمال تمیز در هنگام عطسه و سرفه و پرهیز از انجام این کار با دست‌ها را نیز مورد تأکید قرار داد و افزود: جدا کردن وسایل شخصی مثل قاشق و بشقاب و لیوان فرد بیمار از بقیه افراد خانواده از انتقال ویروس به سایرین جلوگیری می‌کند.

مهرابیان استفاده از ماسک برای بیماران و حفظ فاصله حداقل یک متری از دیگران هنگام سرفه و عطسه را نیز مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: بیماران قلبی، دیابتی، مادران باردار، کودکان، سالمندان، بیماران تحت شیمی‌درمانی و دیالیزی و نظایر این باید بیشتر از سایر افراد موازین بهداشت فردی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه بیماران مبتلا به آنفلوآنزا  باید استراحت کافی داشته و مایعات فراوان بنوشند اظهار داشت: جلوگیری از مصرف خودسرانه دارو و پرهیز بیماران از حضور در محل کار و ترددهای غیرضروری در اماکن عمومی از جمله راهکارهای مؤثر برای مقابله با سرایت بیماری در جامعه محسوب می‌شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)