گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل‌ قوا:

ـ رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده معظم کل قوا گفت: ما امروز پرتوی از انقلابی‌گری را در قوه قضاییه می‌بینیم و در ادامه نیازمند یک مجلس انقلابی هستیم و در کنار این مجلس انقلابی نیز باید یک دولت انقلابی داشته باشیم.

..................... تاریخ انتشار:02 دسامبر 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان ،حجت‌الاسلام و‌المسلمین علی سعیدی صبح امروز در یادواره روحانی شهید میرزاکوچک جنگلی و ۱۵۲ شهید طلبه گیلان اظهار داشت: حوزه‌های علمیه و علما دارای نقش مهم و تاثیرگذاری در پیروزی انقلاب اسلامی و استمرار آن هستند.

رئیس دفتر عقیدتی ‌سیاسی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه علما و روحانیون به شدت مورد توجه جبهه استکبار جهانی هستند تصریح کرد: علما و روحانیت در جامعه اسلامی دارای نقش ویژه‌ای هستند و در طول این سال‌ها برای احیای مکتب اهل‌بیت(ع) تلاش‌های بسیار کردند.

سعیدی با اشاره به اظهارات یک مسلمان شده فرانسوی بیان کرد: این تازه‌ مسلمان‌شده فرانسوی گفته بود که شیعیان، علما را جانشینان حضرت ولی‌عصر(عج) در عصر غیبت می‌دانند و آن حضرت را حجت بر علما و خداوند را نیز حجت بر امام عصر(عج) می‌دانند.

وی با بیان اینکه دشمنان، علما و روحانیت را مورد هدف قرار دادند ابراز داشت: اکثر بنگاه‌های جاسوسی دنیا گفتند که علما و روحانیت بعثت انبیاء الهی را در عصر غیبت دنبال می‌کنند و همواره برای احیای مکتب اهل‌بیت(ع) در حال تلاش بوده و پاسدار، نگهبان مردم و اسلام هستند.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: روحیه جهاد و مبارزه با استکبار جهانی علما و روحانیت موجب شد که دشمن بر روحانیت متمرکز شود و درصدد نفوذ در روحانیت باشد.

سعیدی، شهید مدرس و میرزاکوچک جنگلی را از پیشتازان مبارزه با طاغوت دانست و عنوان کرد: میرزاکوچک جنگلی یک روحانی مبارز و پایه‌گذار نهضت جنگل بود و از نقش به‌سزایی در گرایش اسلامی نهضت جنگل، فتح تهران و نهضت مشروطیت برخوردار بود.

رئیس دفتر عقیدتی ‌سیاسی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه دشمن از رابطه علما با مردم هراس دارد تصریح کرد: علما و روحانیون در طول این سال‌ها همواره مدافع حقوق مردم بودند و مردم نیز در مسائل مختلف به آنان مراجعه می‌کردند.

سعیدی، نقش هدایتگری رهبر معظم انقلاب و امام خمینی(ره) در جهت استمرار انقلاب اسلامی را مورد اشاره قرار داد و افزود: دشمن اعتراف کرد که ما یک سال بر علیه اسلام نقشه می‌کشیم اما رهبر ایران با یک جمله انقلابی، نقشه‌های ما را نقش برآب می‌کند.

وی به نقش علما در انقلاب اسلامی ایران اشاره و بیان کرد: امروز عواملی نظیر رسالت علما، روحیه جهاد و مبارزه علما برای احیای مکتب اهل‌بیت(ع)، نقش علما در انقلاب اسلامی و مردمی بودن آنان موجب شده که دشمن درصدد نفوذ به روحانیت و خنثی کردن آموزه‌های عاشورایی و انقلابی باشد.

رئیس دفتر عقیدتی ‌سیاسی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه انقلاب اسلامی باعث به زانو درآمدن آمریکا در عرصه جهانی شد افزود: امروز آمریکا با چندین چالش اساسی از جمله چالش نظامی، چالش درگیری با روسیه، چالش اقتصادی با چین و چالش فکری روبه‌رو است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا چندین میلیارد دلار در عراق و سوریه هزینه کرد و کشته هم داد و کسی هم به آنان اعتراض نکرد اما عده‌ای در کشور ما معتقد هستند که ایران نباید در سوریه و عراق هزینه کند در صورتی که ما برای امنیت خود هزینه کردیم.

رئیس دفتر عقیدتی ‌سیاسی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه امروز حوزه‌های علمیه با خطراتی همچون تحجر، بازگشت به عقب و حذف مشروعیت الهی روبه‌رو است تصریح کرد: جدایی حوزه از حاکمیت یکی از اهداف دشمنان برای تضعیف انقلاب اسلامی است.

سعیدی با اشاره به اینکه امروز حکومت دینی در رأس کار است و تمام اسلام به دنبال مقابله با کفر هستند گفت: عده‌ای معتقدند که انقلاب تنها مربوط به دوره‌ای بوده و به دنبال تغییر محاسبات ما در قبال با آمریکا هستند در صورتی که آمریکا در طول این سال‌ها هرچه در توان داشته علیه ما به کار گرفت.

وی با بیان اینکه ایجاد تشیع انگلیسی و پشتیبانی همه‌جانبه از وهابیت نیز از دیگر اقدامات دشمن برای مقابله با اسلام ناب محمدی است عنوان کرد: امروز شاهد هستیم که جریان تشیع انگلیسی همواره در حال توهین به مقدسات اسلام است و به دنبال ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی هستند.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده معظم کل قوا، داشتن مجلس انقلابی را مورد تاکید قرار داد و گفت: ما امروز پرتوی از انقلابی‌گری را در قوه قضاییه می‌بینیم و در ادامه نیازمند یک مجلس انقلابی هستیم و در کنار این مجلس انقلابی نیز باید یک دولت انقلابی داشته باشیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)