گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
امام جمعه انزلی:

امام جمعه انزلی با اشاره به اینکه منفعت طلبی، قدرت طلبی و استحاله فکری عامل فروپاشی نهضت جنگل بود، گفت: امروز باید هوشیار بود و از تاریخ عبرت گرفت.

..................... تاریخ انتشار:02 دسامبر 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان ،حجت الاسلام سید جواد شمس الدین ظهر دوشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت روحانی مبارز میرزا کوچک خان جنگلی در شاندرمن شهرستان ماسال با تاکید بر اشاره قرآن و روایات معصومین (ع) بر تدبر، مطالعه و عبرت از گذشته، اظهار کرد: توجه به تاریخ و درس‌گیری از آن به ویژه در شرایط امروز بسیار حساس و ضروری است. اگر ملتی از تاریخ و مطالعه آن بی‌بهره باشد قطعا در رسیدن به اهداف خود که برای اعتلای انسان و جامعه اسلامی ترسیم شده موفق نخواهد شد.

حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به اینکه در بیانات امام راحل و مقام معظم رهبری توجه به تاریخ و تاکید بر مطالعه آن مکرر دیده می‌شود، افزود: در بیانیه گام دوم رهبری نیز بر مطالعه تاریخ نیز برای همگان به ویژه جوانان تأکید شده است.

وی مطالعه تاریخ معاصر، دوران انقلاب و سلطنت‌های جاهلانه را از نکات مهم مورد تاکید رهبری در این بیانیه دانست و افزود: ملتی که از تاریخ کشورش بی اطلاع باشد به موفقیت نخواهد رسید.

امام جمعه بندرانزلی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره میرزا کوچک خان جنگلی، بیان کرد: این روحانی مبارز از گیلان کشور برخواست و نهضت جنگل را در آن شرایط حساس ایجاد کرد که توجه و تأمل در عواملی که سبب شکست آن نهضت شد برای ما بسیار مهم و درس آموز خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه وجود افراد نفوذی یکی از عوامل شکست نهضت جنگل بود، ادامه داد: نفوذ انسان‌های فرصت‌طلب، منفعت‌طلب، ریاست‌طلب و دنیادوست یکی از عواملی بود که این نهضت را به شکست رساند.  امروز هم دشمنان برای ضربه به نظام از افرادی در داخل و یا حتی از برخی مسئولان در سطوح مختلف مدیریتی، یارگیری کرده تا نقشه های خود را عملی کند.

رشد فزآینده ثروت اندوزی در سطح جامعه اسلامی

حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به اینکه یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی توجه به محرومان و مستضعفان بوده است، گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر مشاهده می شود افراد بیشتر بدنبال جمع کردن ثروت بوده و فساد مالی و دست اندازی به بیت المال افزایش یافته است.

وی ترویج چنین ناهنجاری‌هایی توطئه دشمن برای ضربه نظام و انقلاب است، اظهار کرد: دشمن می‌داند از بیرون نمی‌تواند این انقلاب را نابود کند، لذا می خواهد با ترویج فساد و بی‌بند و باری از لحاظ اخلاقی و یا مالی از درون کشور را دچار مشکل کند.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه اگر مردم و جوانان تاریخ نهضت جنگل و کسانی که به این نهضت برای رسیدن به مقام، مال و ثروت پشت کرده و ضربه زدند را بدانند مراقبت کرده و نمی‌گذارند چنین شرایطی در جامعه بوجود آید، افزود: متاسفانه غفلت و سکوت مردم در برابر چنین اقدامات سبب شده دشمن از فرصت استفاده کرده و با القایی این موارد به دنبال بدبین کردن مردم نسبت به نظام و انقلاب اقدام کند.

وی با بیان اینکه دشمن تغییری نکرده و در گذشته روزی روسیه تزاری، انگلیس یا شوروی استکبار جهانی بودند و امروز آمریکا است، گفت: باید بدانیم استکبار هیچگاه خواهان اعتلای اسلام و کشورهای اسلامی نبوده، نیست و نخواهد بود و اگر کسی به یک کشور غیر اسلامی دل ببندد یا خائن است یا غافل! آیات متعددی نیز در قرآن کریم در این باره داریم.

حجت الاسلام شمس الدین استحاله فکری را از دیگر آسیب‌هایی دانست که در این نهضت وجود داشت و اکنون در جامعه ما مشاهده می‌شود، تصریح کرد: نهضتی که توسط یک روحانی مبارز شکل گرفت، با گرایش فکری برخی از اعضایش به کمونیست موجب انحراف در نهضت و شکست آن شد. دشمن امروز در جامعه ما با استفاده از رسانه‌ها و فضای مجازی که در اختیار دارد تلاش می‌کند روی فکر، باور و اعتقادات جامعه و جوانان ما تاثیر گذاشته و از اسلام به مسیحیت، بهاییت یا سلطنت طلبی برگرداند.

ایجاد نفاق و تفرقه در جامعه حربه دشمن برای رسیدن به منافع خود

وی با اشاره به اینکه اگر امروز دشمن موفق شد در جامعه ما به ویژه در کیان نسل جوان استحاله فکری بوجود آورده که می‌تواند اسلام را با شکست مواجه کند، ادامه داد: انسان‌های مومن انقلابی کسانی هستند که نه به فکر مال و نه به فکر مقام هستند بلکه برای دفاع از معارف دین و انقلاب وارد میدان شده و از جان خود نیز گذشتند.

امام جمعه بندرانزلی ایجاد تفرقه و نفاق در جامعه یکی دیگر از حربه‌ها دشمن برشمرد و اظهار کرد: دشمن اگر بتواند جامعه را دچار تشنج و گروه‌بندی کرده و خط نفاق را گسترش دهد، گروهی پدید می‌آیند که در ظاهر یک حرف زده اما در عمل به گونه دیگری عمل می کنند.

وی با بیان اینکه چنین افرادی در زمان انتخابات وعده رونق اقتصادی می دهند و بعد از انتخاب جز رکود اقتصادی دستاوردی برای کشور ندارند، تأکید کرد: چنین گروهی در زمینه اقتصادی نیز ملت را به خاک مذلت می رسانند و با انتساب عملکرد ناموفق خود به نظام و رهبری در صدد سلب اعتماد مردم از انقلاب و رهبری هستند.

حجت الاسلام شمس الدین یاد آورشد: در این جریانات اخیر، کار بسیار مهم مدیریت مصرف بنزین را با شیوه بسیار بدی انجام دادند که نتیجه عکس داد و هر روز آمدند یک حرفی زدند، یک روز گفتند ما خبر نداشتیم! یک روز گفتند پول را به مردم می‌دهیم! این جز نفاق چیز دیگری است؟ اگر نفاق آمد و اعتماد از نظام اسلامی سلب شد، بهره اش را دشمن می‌برد.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه بصیرت و آگاهی جامعه مانع دستیابی دشمن به اهدافش می شود، بیان کرد: اگر می‌خواهیم انقلاب اسلامی سرافراز، متعالی و در حال پیشرفت باشد و به امید مستضعفین جهان تبدیل شود، باید مراقب باشیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)