گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان‌

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان‌ گفت: مراسم یادبود ۱۵۲ شهید طلبه و روحانی گیلان همزمان با سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی فردا در مصلی رشت برگزار می‌شود.

..................... تاریخ انتشار:01 دسامبر 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان ،حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری امروز در جلسه‌ای که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد اظهار داشت: مراسم یادبود ۱۵۲ شهید طلبه و روحانی استان گیلان همزمان با سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی فردا در مصلی بزرگ شهر رشت برگزار می‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان میرزا کوچک جنگلی را روحانی مبارز، بصیر و استقلال‌طلب خواند و عنوان کرد: ۹۸ سال از شهادت این روحانی بزرگ و آزادیخواه که با تمام جان خود در برابر استعمار خارجی و استکبار داخلی ایستادگی کرد می‌گذرد اما یاد و نام او هنوز در بین مردم زنده است.

تسخیری برگزاری مراسم یادبود ۱۵۲ شهید طلبه و روحانی استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: این مراسم پرفیض که با سالروز شهادت روحانی بزرگ میرزا کوچک جنگلی همزمان شده است طبق برنامه فردا در مصلی شهر رشت و با حضور خیل عظیمی از مردم شهیدپرور و ولایتمدار استان برگزار می‌شود.

وی ضمن تقدیر از نماهنگی که توسط دانشگاه آزاد اسلامی رشت برای میرزاکوچک جنگلی ساخته شده است ابراز داشت: از حمایت‌های مادی و معنوی و توجه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک مرکز علمی مهم در استان برای خلق این اثر زیبا قدردانی می‌کنم و امیدوارم چنین حرکت‌هایی همچنان استمرار و ادامه پیدا کند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه خلق آثار هنرمندانه از شخصیت‌های برجسته استان اگر با اخلاص کامل سازندگان آن همراه باشد تأثیرگذاری عمیق‌تری پیدا می‌کند افزود: تاکنون آثار زیادی درباره شهید میرزا کوچک جنگلی ساخته شده اما تنها بهترین‌های آن در دل مردم باقی مانده است.

تسخیری برقراری یک رابطه خوب و مستحکم بین هنر، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و رسانه‌ها برای الگوسازی از شخصیت‌های بزرگ گیلان را لازم و ضروری خواند و گفت: با شکل‌گیری این زنجیره و اتحاد چندجانبه، در درجه نخست الگوسازی از شخصیت‌ها انجام شده و سپس این الگوها در سطح جامعه و جوانان ترویج می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه گیلان علاوه بر داشتن الگوهایی نظیر آیت‌الله بهجت فومنی به عنوان یک عالم بزرگ در سایر حوزه‌ها نیز افراد برجسته‌ای دارد اظهار داشت: ذاکران معروف، شعرای بزرگ و شخصیت‌های علمی و پژوهشی زیادی در گیلان زندگی کرده و می‌کنند که هنوز جامعه از آنان اطلاعات درست و دقیقی جهت شناخت ندارد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان آشنایی هرچه بیشتر با زندگی و ویژگی‌های بارز شخصیت‌های تأثیرگذار را مهم ارزیابی کرد و گفت: گیلان شخصیت‌های مهمی در حوزه‌‌های فرهنگی، ادبی، علمی، مذهبی و مبارزات سیاسی دارد که هنوز در استان و کل کشور به جامعه شناسانده نشده‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به نقش مراکز علمی کشور برای الگوسازی مناسب در جامعه خاطرنشان کرد: شهید میرزا کوچک جنگلی یکی از الگوهای بزرگی است که جوانان کشورمان باید بدانند و یاد بگیرند که چرا او و یارانش از تمام هستی و جان خود برای استقلال وطن گذشتند.

ابراهیم چیرانی با تأکید بر اینکه دشمنان رویکرد مهندسی اجتماع را در دستور کار خود قرار داده‌اند از غفلت مراکز علمی کشورمان نسبت به این موضوع سخن گفت و ابراز داشت: اطلاع دقیق از وضعیت و شرایطی که شخصیت‌های بزرگ تاریخی در آن قرار داشته و تصمیم‌‌گیری کردند باید به خوبی برای نسل‌های جوان تبیبن شود.

وی نقش علما و روحانیون در دوره‌های گذشته جهت مبارزه علیه طاغوت و استعمار خارجی را در کشورمان بسیار مهم و تعیین‌کننده دانست و تصریح کرد: دانشگاه باید جهت تبیین دقیق این وقایع تلاش کند زیرا اگر الگوهای برجسته با زبان هنر به مردم و اجتماع معرفی شوند کارکرد این عمل از سخنرانی نیز بیشتر خواهد بود

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)